Energetici přehráli Ústí a vezou tři body

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Energie 1:3 (0:1, 1:2, 0:1)
Karlovarští hokejisté zvítězili na ústeckém ledě i podruhé v sezoně, a svěřenci Martina Pešouta tak dokázali přerušit sérii dvou porážek v řadě. Vítěznou branku obstaral ve 35. minutě obránce Vladimír Sičák.
WSM Liga, 30. kolo, so 9.12.2017
Ústí n. L.
1:3
0:1, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 24. Vachovec (M. Vágner, Husák) – 13. T. Rachůnek (Krejčí, Flek), 35. Sičák (T. Rachůnek, Balán), 38. Stloukal (Kohout, Krejčí). Rozhodčí: Doležal, Vokřál – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 12:11. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1167. Střely na branku: 25:35.
Ústí n. L.: J. Růžička – Šenkeřík, Vl. Brož, M. Vágner (C), Husák, Hes, Bernad – Melka, Roubík (A), Severa – D. Merta, Vachovec, Smolka – Kuběna, Navarra, Gengel – Pšenička, Najman, T. Jandus
Karlovy Vary: F. Novotný – Sičák (A), Krejčí, Podlipnik, M. Rohan, J. Tomeček, Kovačevič – T. Rachůnek, Balán (A), Gorčík – Stloukal, Kverka, Kohout – Tuominen, Skuhravý (C), Flek – Šafář, M. Zadražil, Šik.

Karlovarská Energie vstoupila do utkání hodně aktivně a ihned se drala po gólu. Po necelé půl minutě se dostal do šance hostující Balán, který Růžičku neprostřelil, následná dorážka Jakuba Fleka také nezavítala do branky Ústí. Po vyloučení Petra Stloukala a Davida Bernarda se dostal do šance karlovarský Sebastian Gorčík, ale i jeho střela byla zastavena domácím brankářem. Slovan se do větší šance dostal až v přesilové hře, kdy Roubík našel volného Brože, Novotný i přes kvalitní bránění Severy, střelu vychytal lapačkou. Ve dvanácté minutě Stanislav Balán tečoval střelu Podlipnika, ale skore se pořád neměnilo. Karlovy Vary se mohly radovat minutu poté v přesilové hře. Jakub Flek se sice netrefil z těsné blízkosti za Růžičkova záda, ovšem puk se dostal ke Krejčímu, jehož střelu od modré čáry tečoval Tomáš Rachůnek. Tři minuty před koncem prvního dějství se ještě snažil o srovnání skore Navarr, ovšem skákající puk nedokázal doklepnout do branky Novotného. Domácí měli velké problémy s útokem, karlovarská Energie nepustila Slovan do žádné akce a pohlídala si již jednobrankový náskok až do konce první třetiny.

Energetici si elán udrželi i během druhé periody. Jaromír Kverka se dostal do velké šance, ale při koncovce mu kotouč zmizel z hokejky. Ve hře čtyři na čtyři se Matic Podlipnik blýskl střelou od modré čáry, ale Růžička střelu ukryl do lapačky. Ve 24. minutě mohli také domácí zvednout ruce nahoru. Střelecky se totiž prosadil Michal Vachovec, odchovanec Karlových Varů. Střela k levé tyčce propadla Filipu Novotnému za záda. Další šance patřila ale opět hostům, Jan Růžička všem střelám statečně odolával. V polovině druhé třetiny se u kotouče objevil Najman, ale ten střelou Novotného nikterak nepřekvapil. Antonín Melka s Václavem Skuhravým se pustili do menší potyčky, nakonec si oba vysloužili od sudích trest. Hostující kapitán si však poseděl deset minut na trestné lavici. Ve 35. minutě využila Energie druhou přesilovou hru. Vladimír Sičák vyslal dělovkou od modré, která propálila vše, včetně Růžičky. Ústí nad Labem také zatopilo pod brankou Filipa Novotného, když na třikrát dorážený kotouč nakonec hostující gólman zastavil. Petr Stloukal tři minuty před koncem druhé třetiny dorazil volně ležící puk za záda Jana Růžičky. Největší akci utkání si ovšem připsal Tomáš Rachůnek, který těsně před sirénou trefil tyčku domácí svatyně.

Třetí dějství začalo pro karlovarské hokejisty nebezpečněji. Prvně se do šance dostal Melka, ale Filip Novotný si střelu pohlídal. Následnou akci má na svědomí Pavel Smolka, ale ani ten nedokázal překonat výborného brankáře energetiků. Sice se Slovan dostal více do hry, ale na strážce svatyně Karlových Varů byl krátký. Energetici již hlídali skore, snažili se zbytečně nechybovat a nepouštěli svého soka do nebezpečných šancí. Pšenička toužil po snížení gólového manka, jeho pokus byl zastaven brankářem Energie. Ke konci zápasu Slovan zkoušel hru bez brankáře, ovšem na trestné lavici odpočíval Antonín Melka a za hostující Tomáš Rachůnek. Ve hře pět na čtyři se Ústí nad Labem nedokázalo střelecky prosadit. Následná dvojitá přesilová hra domácích přinesla jen jednu akci. V 59. minutě dostal velkou příležitost Jaroslav Roubík, ale Novotný si s jeho střelou poradil. Karlovy Vary tak zvítězily 1:3.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Já si myslím, že to bylo vyrovnané utkání. V první třetině jsme neměli správný pohyb, pomáhali jsme si fauly. Za dvě třetiny jsme měli deset vyloučení, což je strašně moc. Rozhodlo to, že Vary proměnily dvě přesilovky. Po vstřelení branky na 1:1 jsme měli tlak, škoda, že jsme nedokázali přidat další gól. Mužstvo musím pochválit, kluci makali celý zápas. Byli jsme vyrovnaným soupeřem týmu, který má cíl postoupit do extraligy. Co mě nejvíc mrzí, je, že oba týmy chtěly hrát hokej, což jim bohužel zoufalý výkon rozhodčích neumožnil.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že jsme konečně zvládli zápas s Ústím za tři body. Věděli jsme, že nás čeká kvalitní soupeř, a podle toho jsem se také na utkání připravovali. Myslím si, že se nám povedl vstup do zápasu, v první třetině jsme hráli podle představ, dokázali jsme si vypracovat šance. Škoda, že jsme neodskočili na vyšší rozdíl. Ve druhé třetině domácí zlepšili pohyb, vstřelili vyrovnávající branku a zatlačili nás do obrany. V této situaci jsme se vrátili k naší hře, a tak jsme zápas dovedli k výhře.