Energie vyhrála tvrdý souboj v Jihlavě a je druhá!

HC Dukla Jihlava - HC Energie 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
První polovinu baráže uzavřeli energetici na ledě Jihlavy, aktuálně nejlepšího mužstva baráže. Utkání nabralo poměrně rychlý spád, když se Energie během první třetiny dostala do vedení. Dvě minuty po druhé brance hostů sice Dukla snížila, i přes velký tlak v závěru se však na víc nezmohla a Karlovarští díky obětavému výkonu uhájili svůj těsný náskok 2:1. Kvalitní utkání odchytal Tomáš Závorka. Stinnou stránkou utkání byly tvrdé zákroky, po kterých nedohráli Jakub Flek a Henri Tuominen.
WSM Liga, BAR6, ne 8.4.2018
Jihlava
1:2
1:2, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 18. Diviš (Skořepa, Suchánek) – 8. Flek (T. Rachůnek, Šafář), 17. Plutnar (Kohout). Rozhodčí: Hribik, Lacina – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4, navíc Jiránek (JIH) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5189. Střely na branku: 27:19. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Jihlava: Kořenář (Volden) – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, D. Váňa, Šidlík, J. Zdráhal – Diviš (A), Skořepa, Straka – Jiránek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, M. Hlinka, Rabbit – F. Seman, R. Hubáček (A), D. Čermák
Karlovy Vary: Závorka (F. Novotný) – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan (A), Plutnar, Krejčí, Kovačevič, Šafář – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – O. Beránek, Tuominen, Kohout – Vrdlovec, Skuhravý (C), Gríger – Stloukal, Kverka, Šik

Buď u toho s námi! Vstupenky na baráž o extraligu kupuj ONLINE

Utkání začalo lépe pro hosty, kteří byli v úvodu aktivnější ve hře na puku. Hned v šesté minutě po střele Šenkeříka dorážel Flek, ležící Kořenář se stihl zorientovat a vytasit pravý beton proti kotouči. Na konci osmé minuty byl již Kořenář ale překonán. Rachůnek a jeho důraz v souboji na modré vedl k posunutí kotouče na Jakuba Fleka, karlovarský štírek přesnou trefou nad Kořenářův beton poslal Energii do vedení. Jako by to domácí úplně vyhodilo z rytmu a Vary přebíraly postupně kontrolu nad zápasem. Veseleji v hostujícím kotli a na střídačce bylo v minutě sedmnácté. Michal Plutnar si od modré sjel na pravý kruh k mantinelu a zpoza několika clonících těl poslal střelu do horní části branky a rázem vedla Energie o dvě trefy. Varští se pak ale v krátkém časovém sledu vyfaulovali a Dukla měla 70 sekund 5 na 3. Na konci 18. minuty Skořepa vydoloval puk zpod těl v brankovišti a posunul na volného Richarda Diviše, levý křídelník první formace pak doklepl puk do prázdné branky. Aby toho nebylo málo, těsně před koncem první třetiny se do sebe pustili Straka s Beránkem, domácí útočník dostal dvě minuty navrch a druhou třetinu tak začínala Jihlava v oslabení.

Jenže v prostřední části se dlouho nic nedělo. Oba týmy si netvořily šance a hrály velice opatrně. Není se tak čemu divit, že první vzruch přišel až v 34. minutě, kdy byl symbolicky se svým číslem vyloučen kapitán hostí Skuhravý za sekání. Přesilovka se domácím vůbec nepovedla a až Zdráhal po jejím konci vystřelil od modré zajímavě, kotouč byl tečován a vyplaval vedle pravé tyče. Následně obrana domácích pozapomněla na Stloukala a hostující útočník mohl dát definitivum utkání, Kořenář proti němu ale vyjel a vychytal ho. I s koncem této třetiny se přiostřilo, ve vlastním obranném pásmu Jiránek tvrdě dohrál Fleka, který předčasně opustil led. Jiránek dostal 2+10 minut a i třetí třetinu tak zahájili hosté v přesilovce.

Dukla v poslední části tlačila, chtěla srovnat stav utkání a nejblíže tomu byla na začátku 46. minuty, kdy si Kajínek přímo najel na puk ze střídačky a ostře vypálil, orazítkoval ale levou tyč. Nutno ale dodat, že toto byla jediná vážnější akce celé třetiny. Jihlava se snažila tvořit a tlačit, nedostala se ale do souvislého tlaku, jednalo se vždy pouze o útržky, či minuty. S blížícím se koncem na slušně zaplněném stadionu rostla nervozita, minutu před koncem se rozhodl trenér Vlk pro timeout a odvolání gólmana. V powerplay si ale Dukla nic nevytvořila, Vary veškerou snahu ničily svými icingy. Když dvanáct sekund před koncem trefil vyhozením hostující Beránek levou tyčku, bylo jasné, že pro Duklu dnes body nebudou. Energie si odváží výhru 2:1 a barážová tabulka se tak ještě více dramatizuje.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Věděli jsme, že po smolné prohře s Litvínovem potřebujeme bodovat venku. Přijeli jsme sem s nějakou taktikou, kterou se nám od první třetiny dařilo poměrně velmi dobře plnit. Dali jsme konečně první gól, což bylo pro dnešní utkání velmi důležité. Zápas byl neskutečně těžký, vyrovnaný, byly šance na obou stranách a štěstí se mohlo přiklonit k nám, ale i na druhou stranu. Dnes byl jednoznačně rozdílovým faktorem náš gólman Závorka, před kterým mohu jen smeknout. Další věcí je neskutečná obětavost a nasazení našich hráčů; nechali na ledě vše. Přišli jsme však o tři hráče, to je jediné, co nás mrzí. Musíme je nahradit týmovým výkonem.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Soupeř měl lepší pohyb. Laxnostmi a nedisciplinovaností v defenzivní činnosti jsme nechali Vary dvakrát skórovat. Pak jsme snížili, ale soupeř to poté velmi dobře zatáhl a hrál dobře v defenzivě. Bylo těžké se přes to dostat. Když si vytvoříme příležitosti, jsme buď platoničtí v zakončení, nebo netrefíme branku. To je problém, který nás provází celou sezonou a dnes se to projevilo v celé nahotě. Bohužel jsme prohráli, ale jsme teprve v půlce a jedeme dál.