Junioři doma nestačili na Jihlavu

JUN: HC Energie - HC Dukla Jihlava 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
V pátek podvečer odehráli karlovarští junioři další ze zápasů o umístění. I přes pěkný Pastyříkův gól ale na výhru nedosáhli, a energetici si tak připsali třetí prohru v řadě.
DHL extraliga juniorů, II. 5, pá 2.3.2018, KV Arena
Jihlava
1:3
0:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 39. Pastyřík (Horký, Procházka) – 16. Jindra (Kadleček, Krtek), 27. Waller (Adam, Heinrich), 56. Jindra. Rozhodčí: Šindel – Malý, Sedláček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 145. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3.
Karlovy Vary: Grančarov – Přibyl, Pajk, Brabec, Vápeník, Kala, Klejna, Vodička – Horký, Tlačil, Salnikov, Pystyřík, Bečka, Halberštát, Janata, Hotěk, Habr, Procházka
Jihlava: Juda – Mareš, Trávník, Krtek, Vála – Kadleček, Jindra, Adam, Heinrich, Donda, Mejzlík, Strnad, Waller, Slabý, Peschout, Čermák, Norris

První třetina byla velice vyrovnaná. Do zápasu vstoupili útočněji energetici. Již po úvodním vhazování měli puk na holích a vyráželi na Judu. Aktivně dohrávali osobní souboje a bojovali o kotouč. Po čtyřech minutách hry se však tento styl hry Energii nevyplatil a na dvě minuty odešel pykat Procházka za vysokou hůl. Jihlava si ale nevěděla s početní výhodou rady, a tak odehrála její větší část ve středním nebo obranném pásmu. Jediný, kdo měl větší příležitost, byl Krtek. Tomu se podařilo vystřelit z otočky a překvapit Grančarova, trefil se však do hrudi karlovarského brankáře a ten už jen po spadnutí puk zakryl lapačkou a ukončil jihlavské snažení. Po několika minutách hry se na druhé straně dostali za obranu dva zelenobílí útočníci a velmi rychle kombinovali, po několika pokusech o překonání Judy se gólmanovi Dukly situace znelíbila a zásahem hokejkou puk vyrazil. Jako první se v zápase prosadil v 16. minutě Lukáš Jindra. Ten se po obsazení pásma přesně trefil na Grančarovo rameno, a otevřel tak gólové konto Jihlavy. Donda se ještě před koncem třetiny pokoušel svým blafákem přelstít Grančarova, ten ale v rozkleku tento pokus zastavil a Energie po první třetině ztrácela pouze jednu branku.

Druhá perioda vynesla každému z týmů po jedné brance a hosté se začali více opírat do hry. V 24. minutě byl vyloučen Waller na dvě minuty za hákování. Domácí nedokázali přesilovku využít, bezprostředně po odpykání se ale podařilo Joshua Wallerovi uvolnit do samostatného zakončení zakončení, ve kterém se trefil přesně pod ruku překvapeného Grančarova a Jihlava vedla už o dva góly. Ve 39. minutě dostali Západočeši další možnost v početní výhodě a tentokrát se ji podařilo využít Marku Pastyříkovi. Po sérii střel, když už brankář hostí ležel, se mu podařilo nadzvednout puk a stáhnout náskok Dukly znovu jen na jednu branku. Po dvou třetinách platil tedy stav 1:2.

Poslední perioda byla úspěšná pouze pro hosty. Pár sekund po jejím začátku se nechal vyloučit Horký za sekání, ani tuto přesilovku ale Jihlava nevyužila a hra pokračovala za nezměněného stavu. Ve 44. minutě byl vyloučen Norris za podražení a domácí se mohli pokusit využít další početní výhodu. V tom byli však neúspěšní stejně jako v předchozí přesilovce Jihlava a hra pokračovala. Druhého faulu se v 53. dopustil Waller a odjel si odpykat další dvě minuty za vysokou hůl, ani tuto nabídku ale Energie nevyužila, a tak se hrálo stále za stejného stavu. V 56. minutě definitivně rozhodl o vítězi Lukáš Jindra, který se trefil již podruhé v tomto utkání. Zápas tedy skončil výsledkem 1:3.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): Dnes jsme doplatili na to, co se s námi táhne celou sezonu. Špatná produktivita, slabé zakončení. Mrzí mě, že hráči nemají dostatek hrdosti, aby se o výsledek více poprali. Schází mi v našich zápasech větší bojovnost, touha po vítězství. Bohužel v této situaci nemůžeme dělat změny v sestavě, protože více hráčů nemáme.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Po takové dlouhé cestě jsme rádi za tři body. I když zápasy už nejsou jako v základní části, to nasazení není tak velké, byly však k vidění pěkné góly a akce. Na druhou stranu tam bylo více chyb v obraně. Jsme ale i tak rádi, že jsme zvítězili a bereme tři body.