Junioři zvládli dramatický závěr a porazili Zlín

JUN: HC Energie - PSG Zlín 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)
Junioři Energie se v pátečním duelu střetli se Zlínem. Po bezbrankových dvou třetinách přišla třetí část, ve které se skóre měnilo hned pětkrát. Přes dramatický závěr se svěřencům trenéra Marišky podařilo zvítězit, a tři body tak zůstávají v KV Areně.
DHL extraliga juniorů, 31. kolo, pá 6.1.2017, KV Arena
Zlín
3:2
0:0, 0:0, 3:2
Branky a nahrávky: 44. Hotěk, 52. Hendrych (Vodička), 56. Vodička (Bernáth, Janata) – 47. Karafiát (Václavek, Miko), 58. Procházka. Rozhodčí: Sýkora, Brejcha, Gerát. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: .
Karlovy Vary: Kuchař – Pajk, Weinhold, Bernáth, Vodička, Beer, Brabec, Vápeník – Davídek, Janata, Hauzr, Bečka, Procházka, Hotěk, Svoboda, Hendrych, Horký, Kovář, Kurfürst
Zlín: Šimonů – Procházka, Dluhoš, Váňa, Budil, Augustín, Jenáček – Miko, Karafiát, Václavek, Mikulec, Fryšara, Strmiska, Stiksa, Horváth, Hefka, Kolařík, Kotek

Do utkání vstoupil hostující celek ze Zlína. Vlčí smečka měla ze začátku problém dostat se k nějaké šanci. V zlínských barvách byl hodně vidět obránce Patrik Augustín. První příležitost měl ve druhé minutě, kdy od modré čáry prověřil nebezpečnou střelou od modré Ondřeje Kuchaře. V 11. minutě se do šance dostal Štěpán Fryšara, ale se střelou mezi betony u Kuchaře nepochodil. V minutě sedmnácté, při tlaku Energie, vyzkoušel Daniela Šimonů domácí Filip Bernáth, ale neuspěl. Největší karlovarská šance prvního dějství přišla v 19. minutě, kdy od levého mantinelu pálil Filip Hauzr, ale branka z toho nebyla. Oba gólmani opravdu drželi své týmy.

Začátek druhé třetině napovídal tomu, že tempo hry budou udávat Ševci. Opak byl pravdou. Hosté sice měli první příležitost druhé třetiny, nicméně Jiří Karafiát v samostatném úniku trefil tyč. Potom již kontrolovalo hru domácí mužstvo. Zlín měl problémy s přechodem do karlovarského pásma i s udržením se na polovině Energie. Běžela 30. minuta a velkou šanci otevřít skóre zápasu měl Milan Davídek, jehož ostrou střelu vytěsnil pravým betonem Šimonů. V polovině 37. minuty se ke střele dostal obránce Petr Vodička, ale ani on se ve druhé třetině neprosadil. Když běžela 40. minuta, předvedl Ondřej Kuchař velmi pohledný zákrok. Petr Procházka střílel z dobré pozice, ale našel jen perfektně připravenou Kuchařovu lapačku.

Uběhlo tři a půl minuty ze závěrečné třetiny a skóre utkání se konečně změnilo. Michal Hotěk využil zaváhání ve zlínské rozehrávce a přesnou střelou poslal Energii do vedení. Dlouho Vlčí smečce vedení nevydrželo, v čase 46:14 se o vyrovnání postaral, po přihrávce od Jana Václavka, Jiří Karafiát. Karlovarští se po inkasované brance hnali za dalším gólem, který také vstřelili. V 52. minutě se dostali do přečíslení dvou na jednoho a Jakub Hendrych zvolil místo přihrávky střelu. Udělal dobře a dokonale mířenou ranou vrátil Karlovým Varům vedení. V 55. minutě měla Energie početní výhodu, kterou dokázal o minutu později výstavní dělovkou zužitkovat Petr Vodička, který se do tohoto utkání zapsal gólem a asistencí. Zlín stihl zápas zdramatizovat, když se v 58. minutě ujal ve středním pásmu kotouče Petr Procházka, zavezl ho do útočného pásma a střelou z kruhu snížil. V závěru to zkoušel Zlín v šesti, nicméně i přes velký tlak se vyrovnání nedočkal a všechny tři body získává Vlčí smečka.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): My jsme rádi, že jsme dnes získali tři body, přestože jsme dlouhou dobu nehráli, což bylo vidět trošku na začátku utkání, ale myslím, že jsme si poté vytvořili větší množství šancí. Myslím si, že jsme podali poměrně velmi kvalitní výkon. Podržel nás gólman, potřebujeme akorát více zapracovat na koncovce abychom byli produktivnější.

Zbyněk Mařák (HC PSG Zlín): Nehodnotí se mi to lehce. Samozřejmě prohráli jsme, ale pokud bych to měl vzít třetinu za třetinou, tak v první třetině jsme měli větší pohyb a soupeře jsme přehrávali, ale nedali jsme branku. Ve druhé nám už pohyb chyběl, soupeř přebral iniciativu a samozřejmě hra se vyrovnala. Třetí třetina byla o tom, kdo vstřelí první branku, ten vyhraje a to se potvrdilo.