Sešívaní i s Kverkou se stali prvním přemožitelem Energie

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
Necelých patnáct minut, tak tolik času potřebovala nová tvář karlovarské obrany, ruský mladík Nikita Lisov, na to, aby rozvlnil v dresu s "éčkem" na hrudi síť. Tím sice dostal západočeský tým do vedení a od té doby měly Karlovy Vary mírnou převahu. Ve druhé třetině ale zhruba na pět minut absolutně vypadly z tempa a čtyřikrát inkasovaly. Sice se snažily v závěru třetiny ještě rychle odpovědět, ale to už se jim nepodařilo. Ve třetí třetině uhrály se sešívanými jen remízu a nakonec prohrály stejným rozdílem, jakým ovládly led Rytířů. A tak se Energie dva dny po první výhře právě začínajícího ročníku dočkala také první porážky.
Příprava na sezonu, 2. kolo, čt 4.8.2016
Slavia
5:2
0:1, 4:0, 1:1
Branky a nahrávky: 28. Chlouba (Mikulík, Drtina), 29. Kverka (Drtina), 32. Dušek (Tuominen), 32. Markovič (Hraško, Kadlec), 42. Rys (Tuominen, Hraško) – 15. Lisov (Matuš), 54. Skuhravý (Vachovec). Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.
Slavia: Frodl – Drtina, Knot, Valík, Štebih, Hraško, Růžička, Duda – Chlouba, Loskot, Mikulík (C) – Dušek, Tuominen, Rys – Kadlec, Kverka, Markovič – Ondráček, Šafránek, Jiránek
Karlovy Vary: Honzík – Sičák, Lisov, Harant, Dujsík, Dvořák, Rohan, Weinhold, J. Tomeček – Rachůnek, Matuš, Kindl – Vachovec, Skuhravý (C), V. Tomeček – Beránek, Stloukal, Gorčík – Švec, Griger, Flek