Starší dorost otočil utkání ve Zlíně

SD: PSG Zlín - HC Energie 1:2sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Karlovarští starší dorostenci zápas nezačali vůbec dobře, když už po dvou minutách hry museli dotahovat jednogólový náskok Zlína. Energie se dokázala postupem do zápasu dostat a srovnat skóre zásluhou Holuba. Obrat dokončili energetici až v samostatných nájezdech, kde se jako jediný prosadil Michal Maydl (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, II. 5, pá 6.1.2017
Zlín
1:2sn
1:0, 0:1, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 2. Pröschl (Fajkus) – 36. Holub (Habr), rozh. náj. Maydl. Rozhodčí: Přikryl – Bryška, Vodák. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 176. Střely na branku: 37:36.
Zlín: Kubík – Janošek, Dřímal, Hamrlík, Suhrada, Jaroněk, Marek – Světlík, Chalupa, Pröschl, Kočica, Lekeš, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Leška
Karlovy Vary: Kašpar – Cankov, Zavřel, Štaif, Přibyl, Ptáček, Kala, Klejna – Holub, Hudečka, Habr, Maydl, Černý, Křemen, Šťastný, Šik, Tlačil, Halberštát

Do utkání vstoupil mnohem lépe Zlín, který se již v druhé minutě ujal vedení. Sebastian Fajkus přihrál kotouč na modrou čáru, kde stál připravený Matěj Pröschl, jenž vystřelil a kotouč doputoval až za záda Kašpara.

Ve zbytku první třetiny si Karlovy Vary vypracovaly dvě velké šance. Nejprve v oslabení ujel všem Otakar Šik a tváří v tvář Kubíkovi trefil tyč. V poslední minutě se dostal do nadějné střelecké pozice František Klejna, který ale napálil puk pouze do lapačky Kubíka.

Ve druhé třetině začaly obě mužstva velmi důsledně bránit střední pásmo, z čehož plynul úbytek šancí. Karlovy Vary ale byly o něco aktivnější a v 36. minutě tuto snahu konečně proměnili v první branku. Jakub Habr našel před brankou nehlídaného Davida Holuba, jenž z bezprostřední blízkosti prostřelil Kubíka.

Ve třetí části jsme mohli vidět velmi bojovný výkon z obou stran a taky několik šancí. Nejprve se v přesilové hře ocitl Jan Tlačil ve stoprocentní šanci, jeho střelu ale skvělým reflexivním zákrokem vyrazil Kubík. O pár minut později měli obrovskou šanci také domácí, když dva hráči mohli dorážet kotouč do téměř odkryté klece. Jáchym Janošek ale trefil pouze bezmocně ležícího Kašpara.

V prodloužení tří proti třem si žádné z mužstev nevypracovalo vážnější šanci a šlo se tedy na nájezdy. Do deváté série se žádný ze střelců neprosadil. A právě v deváté sérii se to povedlo Michalu Maydlovi, jenž puk procedil mezi nohy Kubíka a získal tak pro svůj tým bonusový druhý bod.

Zdeněk Sedlák (PSG Zlín): Bylo vidět, že je to první zápas po pauze, bylo to takové rozhárané. Měli jsme šanci tři minuty před koncem, kdy jsme nedali šanci do prázdné branky. Nájezdy jsou loterie, hosté byly šťastnější. Hra mého týmu se mi líbila, kluky jsem pochválil.