Starší dorost padl proti Budějovicím v prodloužení

SDO: HC Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 2:1p (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Karlovarští v posledním utkání nadstavby NOEN Extraligy staršího dorostu proti Českým Budějovicím padli v prodloužení. První branku si připsali ve druhé třetině právě energetici, avšak Motor jejich tempu zdatně konkuroval, až se mu podařilo pár minut před koncem základní hrací doby vyrovnat. Pokračovalo se tak v prodloužení, které domácím přineslo dva body.
Extraliga staršího dorostu, II. 15, čt 9.2.2017, Budvar Aréna
České Budějovice
2:1p
0:0, 0:1, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 57. Rolínek (Dosek), 64. Rolínek (Matys, Dosek) – 35. Bečka (Tlačil). Rozhodčí: Volf – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 49:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1 - 1:0.
České Budějovice: Svoboda – Stárek, Doktor, Rákosník, Dosek (C), Škola, Mirochnikov – Silný, Matys, Rolínek – Slávik, Krcho, Vaculík – Čížek, Řezáč, Egert – Toman (A), Kouba, Novák – Kašper
Karlovy Vary: Kašpar – Cankov, Zavřel, Štaif (A), Přibyl, Kořán, Brabec, Kala – Holub, Hudečka, Habr – Maydl, Bečka (C), Šťastný – Tlačil, Halberštát, Hotěk – Petrov

Zápas se už od úvodního buly nesl v útočném duchu. Energie velmi úspěšně a po většinu herní doby zatlačovala Motor do jeho obranné třetiny, což místy dělalo Jihočechům obrovské problémy a nebylo tedy výjimkou, že se bránily i déle než minutu. Ačkoliv ale oba týmy měli několik opravdu slušných šancí, chybělo jim pomyslné štěstí a tak přes obrovské šance Slávika, Nováka nebo Tlačila nakonec první třetina skončila bez gólu.

Tlak Varů jakoby ve druhé třetině ještě narostl a Motor se častěji a častěji dostával do úzkých. Karlovy Vary, pokud se musely bránit, pak spoléhali na vytváření brejkových příležitostí, ze kterých vzniklo nemálo dobrých šancí. Zejména Jan Tlačil byl velmi vidět, kdy ho několikrát dokonce i vlastním tělem musel zastavovat gólmana Svoboda poté, co se západočeský forward dostal do samostatného úniku. Jeho nasazení se nakonec Energii vyplatilo. Těsně před koncem Novákovo trestu za podražení se Tlačil v rohu kluziště vymanil domácímu bekovi a poslal puk před Svobodovo klec, kde už stál připravený kapitán hostí Jan Bečka, který přesnou ranou z voleje trefil Svobodovo levou šibenici. Motor se nevzdával a bojoval o srovnání, to však do konce třetiny nepřišlo.

Ve třetí třenice s ubíhajícím časem postupně klesal tlak hostů a Motoru se konečně začalo dýchat trochu volněji. Nejprve ukázali svoje šance Patrik Škola s Lukášem Matysem, poté přišla obrovská šance v podobě trestného střílení po zahákování Vojtěcha Krcha. Budějovický velikán se ujmul puku, jeho míření mezi betony ale gólman Kašpar jednoduše přečetl a vyrovnání se tak nekonalo. Motor dál bojoval a snažil se čelit ještě stále silnému tlaku hostů, až se nakonec mohl radovat i on. Stanislav Dosek totiž našel volného Radka Rolínka, který do puku jen tak na zkoušku plácl a Jakub Kašpar byl poté, co mu puk propadl za čáru mezerou mezi tyčí a betonem, na sebe opravdu naštván.

Zápas tak nakonec dospěl do prodloužení, kde naopak exceloval Motor a mohl tak slavit zisk dvou bodů, když se dělovkou od modré trefil nad Kašparovo rameno opět Radek Rolínek.

Radek Bělohlav (HC Motor České Budějovice): Krásný zápas od obou mančaftů. Bylo to nahoru dolu, my jsme trpělivě bušili do karlovarských vrat a naštěstí jsme ten jeden gól dali. Druhý bod jsme si v prodloužení za tu střeleckou aktivitu asi zasloužili.