Starší dorost v Třinci neuspěl

SDO: HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Karlovarští dorostenci se ze Zlína přesunuli do Třince, kde sehráli utkání proti domácím Ocelářům. Energetici ztratili utkání ve druhé třetině, kdy se domácímu celku podařilo vytvořit dvoubrankový náskok, ten svěřenci Václava Eismanna dokázali v závěru základní hrací doby pouze snížit.
Extraliga staršího dorostu, II. 6, so 7.1.2017
Oceláři Třinec
4:3
1:1, 2:0, 1:2
Branky a nahrávky: 18. Peterek (Przybyla, Ochman), 26. Peterek (Najsar, Havránek), 39. Homola (Marguš), 55. Michálek (Przybyla, Rufer) – 7. Tlačil (Halberštát), 46. Habr (Cankov), 59. Holub. Rozhodčí: Koziol – Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 82. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 0:1,3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
Oceláři Třinec: Ochman – S. Radzienciak, Rufer, Timotej Marguš, Michálek, Homola – Havránek, Čmiel, Klocek, Przybyla, Peterek, Raška, Indrst, Plandor, Papaj (C), Najsar, Molin
Karlovy Vary: Beran – Cankov, Zavřel, Štaif, Přibyl (C), Ptáček, Kala, Klejna – Holub, Hudečka, Habr, Maydl, Černý, Křemen, Šťastný, Šik, Tlačil, Halberštát

Sobotní utkání začalo v rychlém tempu. O něco aktivněji vstoupili do hry Oceláři, dělovka Radzienciaka od modré si ale cestu do sítě nenašla a následně se z prostoru brankoviště neprosadil ani důrazný Raška. Naopak Karlovým Varům stačilo k otevření gólového účtu jen málo. Po přihrávce Halberštáta se do kotouče opřel Jan Tlačil a střelu karlovarského útočníka zastavovala až síť za zády Ochmana.

Vzápětí si Oceláři vybrali porci štěstí. Sám u levé tyče branky Třince stál Hudeček, tečovat puk do sítě se ale hostujícímu hráči s osmičkou na dresu nepovedlo. Třinečtí mladíci se snažili kontrovat z rychlého přečíslení dva na jednoho, z něj ale ránu Przybyly srazil do ochranné sítě Beran. V osmnácté minutě už srovnáno bylo. V početní výhodě se k odražené střele Przybyly dostal Jonáš Peterek a napálil puk do částečně odkryté klece. Asistencí na tomto gólu si připsal také gólman Třince, Radek Ochman.

Do prostřední části vstoupila Energie v početní výhodě a málem během ní inkasovala. Naštěstí pro hráče v zelenožlutých dresech byla ale přihrávka na Przybylu příliš prudká a domácí osmadvacítka se do brejku nedostala. Krátce po vypršení trestu Rufera už Západočeši zvedali ruce nad hlavu, na brankové čáře ale zastoupil Ochmana jeden ze spoluhráčů a zastavil puk mířící do sítě.

Nedáš? Dostaneš. Po nahození Najsara neměl Beran puk vůbec pod kontrolou a po dorážce Jonáše Peterka jej musel lovit ze své branky. V pětatřicáté minutě navíc utkání skončilo pro Křemena. Karlovarský útočník u zadního mantinelu nebezpečně fauloval Marguše a od rozhodčího okamžitě vyfasoval trest na pět minut a také osobní trest za faul kolenem.

O chvíli později byla Energie v ještě horší situaci. Po vyhození kotouče mimo hrací plochu musel na trestnou lavici také Klejna a před Oceláři byla rázem dvouminutová přesilová hra v pěti proti třem. A třinečtí mladíci nezaváhali. Po přihrávce Marguše se do střely opřel David Homola a po ráně obránce s padesátkou na dresu prošel kotouč nad betonem Berana do sítě.

V pětačtyřicáté minutě se hosté dočkali kontaktního gólu a to při vlastním oslabení, kdy podklouznutí Marguše využil Jakub Habr, jenž z brejku překonal Ochmana. O chvíli později si hru ve třech proti pěti zkusili také Energetici, třinecká obrana v čele s Ochmanem ale odolala. V čase 54:16 pak padl vítězný gól, když se střelou z mezikruží prosadil obránce Jakub Michálek.

V samém závěru ještě Třinci zkomplikoval průběh zápasu Najsar, jenž byl vyloučen na dvě minuty za faul kolenem. Hosté odvolali gólmana a po ráně Davida Holuba to bylo znovu jen o gól. Víc už ale Oceláři svému soupeři nepovolili a mohli se radovat z cenného bodového zisku.