Starší dorost ztratil body v závěru zápasu

SD: HC Sparta Praha - HC Energie 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Energetici nevstoupili do utkání se Spartou příliš šťastně. Po necelých jedenácti minutách hry prohrávali o dvě branky. Druhou třetinu byli opět lepšími domácí, ale naději pro Karlovy Vary držel výborný brankář Adam Beran. V závěrečné periodě se Energie zvedla a dokázala srovnat skóre zásluhou Michala Hoťka a Martina Slabého (na snímku), kteří si připsali (1+1) kanadských bodů. Avšak necelé čtyři minuty před koncem se trefil sparťanský útočník Dani a Karlovarští odjeli domů bez bodu.
Extraliga staršího dorostu, 26. kolo, so 26.11.2016
Sparta
3:2
2:0, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 7. Švarc (Kropáček), 11. Čech (Pavel, Pika), 57. Dani (Hanuš, Čech) – 42. Slabý (Hotěk), 47. Hotěk (Slabý, Tlačil). Rozhodčí: Würtherle – Kepner, Marek. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 34. Střely na branku: 29:26.
Sparta: Mičán – Haš, Vízner (C), Hadamczik, Havlín, Hanuš (A) – Čermák, Vitouch, Švarc, Nacházel, Gnusin, Dani, Pšenička, Pika, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel
Karlovy Vary: Beran (Kašpar) – Cankov, Zavřel, Štaif, Přibyl (A), Ptáček, Kala, Klejna (A) – Holub, Habr, Maydl, Slabý, Tlačil, Halberštát (C), Hotěk, Petrov, Jílek

Oba týmy měly zpočátku problém udržet se po delší dobu na kotouči, jako první si s touto obtíží ale poradili domácí. Zpoza modré čáry se na Berana pokusil vystřelit kapitán sparťanů Vízner, přes zahuštěnou třetinu se černá pryž ale daleko nedostala. Michael Švarc měl v sedmé minutě o poznání víc štěstí. Beran se ve zmatečném kombinování Sparty před jeho hájemství nemohl zorientovat a toho neváhal využít sparťanský forward. O pět minut později potvrdil dobrou sparťanskou formu Štěpán Čech, kterému se podařilo Berana vylákat až za hranici brankové čáry. Do jeho nechráněné klece pak poslal druhé varování. Ke konci úvodní periody musel karlovarský gólman čelit ještě nepříjemným dorážkám Vitoucha a Pšeničky, kdy ke třetímu sparťanskému gólu chyběly dost možná pouhé centimetry.

Ve druhé třetině se začalo vylučovat, ovšem využité nebo minimálně nadějné přesilové hry jsme se nedočkali. Beran si neoddychl ani tentokrát. Po vhazování ve středním pásmu se domácí propracovali až před hostujícího gólmana a po několika zuřivých dorážkách nebylo na chvíli zcela jasné, kde se puk vlastně nachází. Ztracená pryž se nakonec ke smůle domácích objevila kdesi v gólmanově výstroji.

Neučesaná a často přerušovaná hra vzala v poslední třetině za své. Trenér karlovarského výběru musel pravděpodobně zvýšit hlas na své schovance o druhé pauze, protože ti se jali svoji reputaci napravit a to s velkou chutí. První gól Energie přišel už ve dvaačtyřicáté minutě, kdy si neposedný puk na své hokejce usměrnil Martin Slabý a to takovým způsobem, že kotouč skončil až za Mičánovými zády. Slabý měl šanci i o chvíli později, Mičán jej ale tentokrát zavčasu prohlédl a puk vyrazil. Bohužel pro Spartu ale až na hokejky Energetiků, konkrétně se jej zmocnil Michal Hotěk, který ani na vteřinu nezaváhal a vyrovnal se Spartou účty. Do sedmapadesáté minuty svítily na signalizační tabuli dvě dvojky, což se podepsalo i na herním projevu. Sparťané se starostí nakonec zbavili, když jim velkou dávku úlevy vystřelil Miroslav Dani. Ten se na hranici pravého kruhu zmocnil odraženého puku a zakončil do nehlídaného brankoviště.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): "V první řadě bych chtěl domácím pogratulovat k zisku tří bodů, protože vyhráli zcela po právu. Naši hráči srovnali krok až ve třetí třetině. Do té doby to byl plouživý a neorganizovaný hokej. Některé hráče jsme posunuli do juniorky a ti, co by mužstvo měli teď táhnout, tak nečiní podle našich představ. S tím se musíme ještě nějak poprat."