Starší dorostenci se blýskli ve druhé třetině a vysoko přehráli Zlín

SDO: HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 6:1 (2:0, 4:1, 0:0)
Svěřenci Václava Eismanna se po delší době představili na domácí půdě, kde vysoko přehráli zlínské Ševce. Nejvíce gólů vstřelili Karlovarští během druhé periody, kdy Zlínští inkasovali další čtyři branky. Kanonýr Michal Hotěk (na snímku) navíc zaznamenal hattrick.
Extraliga staršího dorostu, II. 13, čt 2.2.2017
Zlín
6:1
2:0, 4:1, 0:0
Branky a nahrávky: 13. Šťastný (Brabec), 19. Hotěk (Tlačil, Šik), 27. Hotěk (Přibyl, Brabec), 34. Holub (Zavřel), 36. Hotěk (Hudečka), 40. Petrov (Přibyl, Zavřel) – 38. Fajkus (Dobiáš, Tadeáš). Rozhodčí: Petružálek – Kokrment, Kopáč. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 44. Střely na branku: 49:29. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
Karlovy Vary: Beran – Zavřel, Štaif, Přibyl, Brabec, Kala, Klejna – Holub, Hudečka, Habr, Maydl, Bečka "C", Šťastný, Šik, Tlačil, Halberštát, Hotěk, Petrov
Zlín: Kořének (41. Horák) – Janošek, Gába, Dřímal Tomáš, Suhrada, Jaroněk, Marek – Světlík, Chalupa, Dřímal Tadeáš, Kočica, Lekeš, Sedláček, Dobiáš "C", Fajkus, Kristek, Leška

Úvodního buly se zmocnili hosté ze Zlína, avšak domácí je o kotouč po malém okamžiku obrali. Již v prvních minutách utkání začali energetici na Ševce vyvíjet silný tlak, ale i přes nemalé množství šancí a přesilovou hru se jim podařilo skórovat až ve 13. minutě. Vojtěch Brabec přihrál k levé tyči kotouč Patriku Šťastnému, jenž i přes hostující obranu v zádech dokázal kotouč poslat pod Kořénkovy betony. Po první brance tohoto utkání se hra začala přelévat z pásma do pásma a ani jeden z týmů nemohl obsadit obranné pásmo soupeře. Přibližně minutu před koncem první dvacetiminutovky se radovali karlovarští dorostenci z další vstřelené branky. Navýšení přinesly šikovné ruce Michala Hoťka, jenž se jako blesk z čirého nebe objevil před Kořénkem a poslal kotouč u levé tyče za jeho záda. Domácí se stihli ještě provinit faulem, a tak si do druhé třetiny nesli Zlínští část přesilové hry.

Hostující se během zbývajícího času přesilovky téměř vůbec nedostali přes střední pásmo. Ve 24. minutě se vylučovalo na jejich straně, ale ani energetikům se početní převahy využít nepodařilo. Až když byli hosté opět v plném počtu, se po pěkné kombinaci v útočném pásmu prosadil již zmiňovaný kanonýr Michal Hotěk, který tak svou druhou brankou navýšil vedení Karlových Varů na tříbrankové. Netrvalo dlouho a energetici znovu zvedali ruce do výše. Ve 33. minutě vsítil čtvrtý gól přesnou střelou z předbrankového prostoru David Holub. Domácí na svém tempu nepolevili ani přes čtvrtou vstřelenou branku a znovu přidali. Po pěkné spolupráci s Jiřím Hudečkou ve 36. minutě zaznamenal pátou brankou svého týmu Michal Hotěk hattrick. Ševcům situaci znepříjemnila další hra v oslabení, při které však nakonec snižovali vedení domácích. Sebastian Fajkus se v mezikruží dostal ke kotouči. Jeho první střelu Beran vyrazil, avšak Fajkus se dlouze natáhl po kotouči a bez větších obtíží ho poslal do Beranem odkryté branky. Karlovarští v závěru druhé periody na inkasovaný gól odpověděli v podobě dalšího vstřeleného. Šestou branku Energie obstaral přesnou střelou po asistenci Přibyla Daniil Petrov.

Závěrečné dějství toho k podívané již moc nenabídlo. Domácí energetici do něj naskočili opět velmi zhurta a na hostujícího gólmana Horáka znovu vyslali nemalé množství střel, ale prosadit se jim nedařilo. Ve 46. minutě začali být Zlínští velmi aktivní a na jejich tempu jim přidalo navíc několik vyloučení na straně Energie. Přes mnoho šancí se Ševcům během hry 5 na 3 střelecky prosadit nepodařilo. V následujících minutách se zápas spíše dohrával. Situaci zlínských dorostenců zhoršilo i několik jejich vyloučení v posledních minutách základní hrací doby. Vzhledem k tomu, že o vítězi bylo delší dobu rozhodnuto nepouštěl se ani jeden z týmů do větších akcí, ačkoliv hosté přidali na agresivitě se stavem utkání už nic nezmohli. Po zaslouženém vítězství tak zůstaly všechny tři body na ledě KV Areny.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): My jsme dnes spokojení se ziskem tří bodů a s tím, že se nám podařilo vstřelit šest branek. S čím spokojení nejsme, je naše produktivita v přesilových hrách. Nedařilo se nám v nich dnes ani v Liberci, má to své příčiny, které musíme odstranit. Nejsme spokojení ani s velkým množstvím vyloučení.