Starší dorostenci si znovu poradili s Chemiky

SDO: HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Za sehráním 24. kola NOEN Extraligy staršího dorostu se energetici vydali na led Litvínova a již počtvrté, stejně jako porazili Letňany, dokázali karlovarští starší dorostenci překonat i litvínovské Chemiky. Do druhé třetiny vstupovali Karlovarští s jednobrankovým vedením, které se domácím Chemikům dohnat až do konce utkání nepodařilo. Dvěma góly přispěl k vítězství svého týmu Radek Prošek (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, 24. kolo, so 19.11.2016
Litvínov
2:3
0:1, 2:2, 0:0
Branky a nahrávky: 25. Ineman (Pavlíček, Svoboda), 39. Kordule (Dufek, Vopat) – 14. Prošek (Klejna), 24. Prošek (Bečka), 27. Hotěk (Přibyl). Rozhodčí: Místecký – Podrazil, Svobodová. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
Litvínov: Kožnar – Žižka, Havlík, Bártek, Myšák, Kitzberger, Černohorský, Cikánek – Bartoš, Jindra, Vopat, Arnold, Dufek, Kordule, Pech, Ineman, Svoboda, Pavlíček, Berka
Karlovy Vary: Kašpar – Cankov, Štaif, Přibyl, Ptáček, Kořán, Klejna – Holub, Habr, Maydl, Bečka, Šťastný, Prošek, Šik, Tlačil, Halberštát, Hotěk, Petrov

První šanci Podkrušnohorského derby mezi staršími dorostenci Litvínova a Karlovými Vary měli domácí Chemici. Ondřej Dufek si vybruslil na kruhy a vypálil. Jeho rána nebyla špatná, ovšem Kašpar předvedl skvělý reflex a šanci zneškodnil. V desáté minutě ujel domácí obraně Maydl, přesně když se ale chystal zakončit mu kotouč z hole ale odpálil vracející se Ineman! Ve čtrnácté minutě už ale byla branek na světě a na konto si jí připsali Energetici. Radek Prošek zachytil Klejnovo vyhození, pláchl obránci a v samostatném úniku a nadvakrát překonal brankáře Litvínov – 0:1! Na rozdíl dvou branek mohl před sirénou zvýšit Hotěk, jenže prováhal správný okamžik na střelu, a tak se šlo do kabin za hubeného vedení Karlových Varů.

Start druhé třetiny byl jako na kolotoči a fanoušci se mohli bavit ofenzivní hrou obou týmů. Ve čtyřiadvacáté minutě to byli ale hosté, kteří zvýšili své vedení. Bečka s kotoučem na holi odtáhl Kožnara z brány, skvěle ho před ní předložil Radku Proškovi, který neměl sebemenší problém poslat puk do prázdné brány – 0:2. Domácí ovšem tato branka neposlal do kolen a už o pětašedesát vteřin později bylo sníženo! Pavlíček našel skvěle rozjetého Filipa Inemana, který rychlou střelou z dobré pozice poprvé v utkání překonal doposud bezchybného gólmana Karlových Varů a bylo to opět o jedinou branku – 1:2.

Ani Karlovarští po inkasované brance nezpanikařili a opět to byli oni, kdo zvedal ruce nad hlavu. V sedmadvacáté minutě překvapil Michal Hotěk Kožnara svižným nahozením od modré, kotouč doplachtil přímo do růžku brány a hosté šli do trháku – 1:3. V polovině utkání měli skvělou šanci rozhodnout utkání Energetici, jenže skoro dvě minuty trvající přesilovou hru pět na tři nedokázali využít, a tak je Chemici potrestali na druhé straně. Minutu před druhou sirénou vypálil Ondřej Dufek, jeho ránu vyrazil Kašpar pouze před sebe, kde stál pohotový Pavel Kordule a bylo sníženo – 2:3!

Ve třetí třetině k mání přesilovou hru pět na tři také domácí, jenže ji trestuhodně nevyužili. V padesáté minutě vypálil z první od modré Myšák, jeho rána byla zblokována, jenže i napodruhé jí dokázal poslat na bránu. Jeho druhý pokus o fousek ovšem minul bránu, a tak si Kašpar spolu se svou obranou mohl na chvíli oddychnout. V úplném závěru utkání se pokusili litvínovští prosadit v power-play, jenže ani v početní výhodě potřetí v utkání síť nerozvlnili, a tak se ze zisku tří bodů za těsné vítězství 3:2 radují karlovarští Energetici!

Radek Mrázek (HC Litvínov): Dnešní utkání bylo zcela podobné těm pěti nebo šesti předtím. Nejsme schopní z každého zápasu urvat alespoň bod. Všechno to byly zápasy jako s Karlovými Vary, kde se dalo bodovat. Hned v tom včerejším s Plzní jsme měli mít všechny tři, ale nemáme žádný. Strašně moc se nadřeme na každý gól, a naopak lehce inkasujeme, v tom to všechno je.