Tygr zakousl vlka, junioři vysoko podlehli Liberci

JUN: HC Energie - Bílí Tygři Liberec 0:7(0:3, 0:2, 0:2)
Po pátečním utkání s Mladou Boleslaví nastoupilo mužstvo trenéra Marišky k dalšímu duelu, tentokráte proti Liberci. Vlčí smečce se utkání příliš nezdařilo, hosté ji přehrávali ve všech ohledech. Odpovídalo tomu i finální skóre 7:0 pro Tygry.
DHL extraliga juniorů, 36. kolo, so 21.1.2017, KV Arena
Liberec
0:7
0:3, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: 4. Nezbeda (Beran), 8. Turek, 14. Janele (Korecký, Jeník), 26. Klinger (Turský, Jeník), 28. Průžek (Burda, Jeník), 41. Chlum (Nezbeda, Klinger), 46. Jeník (Průžek). Rozhodčí: Svoboda – Pešek, Malý. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 19:34.
Karlovy Vary: Špírek (8. Kuchař) – Pajk, Brabec, Přibyl, Vodička, Beer, Vápeník – Horký, Janata, Tlačil, Kovář, Hendrych, Kurfürst, Svoboda, Procházka, Hauzr, Salnikov
Liberec: Žajdlík – Turek, Klinger, Turský, Benák, Kunst, Korecký – Janele, Průžek, Beran, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Kursa, Kačírek, Burda, Chlum, Kadlec, Bělohorský

V první části byl lepším týmem celek ze severu Čech, což se potvrdilo i na ukazateli skóre. Liberečtí měli lepší pohyb a více šancí. První zásah do karlovarské svatyně přišel již ve čtvrté minutě. Po pasu od Lukáše Berana se Tomáš Nezbeda dostal až před Špírka, kterému pohlednou kličkou do bekhendu nedal šanci. O čtyři minuty později si do karlovarského pásma nabruslil Jan Turek a z levého kruhu střelou švihem nad Špírkovu lapačku poslal Bílé Tygry do dvoubrankového vedení. Po této inkasované brance nahradil Jana Špírka v domácí brance Ondřej Kuchař. Ve 14. minutě to bylo již 3:0 pro Liberec, když Albert Janele propálil chumel hráčů před sebou, včetně Ondřeje Kuchaře.

Druhou třetinu začali lépe Tygři a pokračovali ve střílení branek. Uběhlo šest minut a Liberec se znovu radoval. Hosté měli po vyloučení Beera a Brabce možnost přesilové hry 5 na 3, kterou také dokázali zužitkovat. Michael Klinger dostal přihrávku k modré čáře, napřáhl se a velmi přesnou a tvrdou střelou zařídil vedení o čtyři branky. Po dvou minutách se prosadil Liberec znovu, jmenovitě to byl Jiří Průžek, jenž dorazil kotouč za bezmocného Ondřeje Kuchaře. Karlovarští zvýšili svůj tlak v posledních deseti minutách třetiny, začali si vytvářet víc šancí. Další rána pro Vlčí smečku přišla tři minuty před skončením druhé části. Na pět minut a do konce utkání byl za zásahu do oblasti hlavy a krku vyloučen obránce Petr Vodička.

Liberec měl i do třetí třetiny výborný nástup, po čtyřiceti šesti vteřinách přidal další hřebíček do karlovarské rakve. Tomáš Nezbeda našel před brankou volného Filipa Chluma, který nasměroval puk za Kuchaře. V čase 45:40 vybídl Jiří Průžek přesnou přihrávkou najíždějícího si Jana Jeníka, který neodmítl a zvýšil na 7:0. Bílí Tygři Vlčí smečku jasně přehrávali, měli lepší pohyb a více střel. Alespoň čestnou branku mohl vstřelit David Kovář, který ujížděl sám na Matěje Žajdlíka, avšak ani on libereckého strážce branky překonat nedokázal. Severočeši si tak vezou z KV Areny tři body za zasloužené vítězství 7:0.