Vítězné zakončení přípravy nepřišlo, Energie padla

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Energii i jejího soupeře, pražskou Slavii, čekal v pátek poslední zápas přípravy. Celky přistoupily ke generálce velmi zodpovědně. Hrálo se ve velkém tempu a oba soupeři předváděli velmi kvalitní, vyrovnaný hokej. Oba se ukázali před sezónou ve skvělém světle, ale vyhrát mohl jen jeden. Šťastnější v tomto případě byla Slavia, která se dokázala prosadit i ve třetí třetině a své první vedení v utkání už udržela. Energie sice padla, ale stydět se rozhodně nemusí, na soutěžní zápasy je připravena skvěle.
Příprava na sezonu, 8. kolo, pá 2.9.2016
Slavia
2:3
1:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 12. Matúš (Sičák, Dujsík), 31. Flek (Harkabus) – 19. Kubica (Kadlec), 31. Šafránek (Markovič, Hraško), 55. Jiránek (Knot). Rozhodčí: Grech, Kostourek – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Karlovy Vary: Honzík – Sičák, Dujsík, Harant, Rohan M., Dvořák, Benák, Šidlík, Baránek – Vachovec, Matúš, Stloukal – Rohan T., Skuhravý, Tomeček – Kohout, Kindl, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek. Trenér: Jan Tlačil
Slavia: Hylák – Drtina, Pohl, Andrlík, Knot, Hraško, Růžička – Chlouba, Tuominen, Dušek – Kverka, Dragoun, Kadlec – Kern, Šafránek, Markovič – Jankovský, Kubica, Jiránek. Trenér: Milan Razým

Od prvních minut se hrál velmi pohledný hokej. Oba týmy hrály velmi aktivně a diváci se museli bavit. A k viděni bylo i mnoho zajímavých akcí a šancí, i když v tomto smyslu vedla určitě nebezpečnější Energie. Ta využívala zejména početních výhod, které měla naprosto pod kontrolou a hrála je fantasticky. Hostující obránci se nestačili otáčet. A také první branku zajistila přesilová hra. Nejprve pálil Sičák od modré těsně vedle, ale puk se odrazil od hrazení zpět před branku, odkud dorážel přesný Radim Matúš.

Domácí pak ještě měli dost šancí, ale dočkali se nakonec hosté, když se po skvělé práci karlovarského odchovance Kverky dostali do protiútoku Kadlec se Zdeňkem Kubicou, který ve finální fázi stál sám před brankářem a po kličce do bekhendu ho ke konci třetiny překonal. Vzápětí chtěl odpovědět ještě odpovědět Tomeček, ale nevyšlo to, a tak zůstal stav vyrovnaný.

Ve druhé třetině měla zase mírně navrch Slavia. Energie měla problémy s udržením útočného pásma a žádný delší tlak neměla, kdežto Slavia Honzíka několikrát pořádně zaměstnala. Přesto se do vedení dostala nejprve Energie, když po sražené střele Harkabuse získal puk Jakub Flek, který z mezikruží gólmana prostřelil. Jenže hned vzápětí se podařilo dorazit puk do sítě po jednom ze zmiňovaných náporů také Davidu Šafránkovi. Ve zbytku třetiny se ale opět nikdo neprosadil, i když oba týmy nějaké šance měly. Před třetí třetinou zůstalo skóre na stavu 2:2.

Ve třetí třetině byla hra už skutečně vyrovnaná, jak do počtu šancí, tak opticky. I přes celkem hojný počet šancí se však na branku dlouho čekal. Velké příležitosti zahodili třeba Gorčík, či Tomáš Rohan a na druhé straně zase třeba Kverka, či aktivní Kadlec. Tentokrát se ale první dočkala Slavia, když puk po závaru před brankou dostrčil za brankovou čáru Tomáš Jiránek. Slavia tak v utkání poprvé vedla a reagovat museli domácí. Ty sice začali soupeře přehrávat a dostávat ho pod tlak. Z ani jedné šance ale nic nevytěžili, a tak nakonec Slavii i napodruhé podlehli. A nic na tom nezměnila ani závěrečná přesilovka.