Vítěznou šňůru staršího dorostu přetrhaly meče Rytířů

SDO: HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 2:6 (0:2, 0:1, 2:3)
Starší dorostenci si v úterý na domácím ledě mohli další výhrou zajistit postup do play-off, ale to se jim nezdařilo a proti Rytířům Kladna padli rozdílem čtyř branek. Již od počátku Kladenští na kotouči dominovali a ve třetí třetině vedli o pět branek. Karlovarští se dokázali střelecky prosadit až v posledních minutách základní hrací doby.
Extraliga staršího dorostu, 9. kolo, út 24.10.2017, KV Aréna
Kladno
2:6
0:2, 0:1, 2:3
Branky a nahrávky: 52. Křemen, 54. Jiskra (Černý) – 10. Zíka, 14. Jelínek (Flachs, Zíka), 24. Filip (Bláha), 47. Tržil (Urban, Zich), 49. Zíka (Routa), 59. Tržil (Jelínek, Filip). Rozhodčí: Grech – Belko, Fiala. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:. Diváci: 89. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6.
Karlovy Vary: Kašpar (24. Bednář) – Bernáth, Cankov, Zavřel, Kořán, Tureček, Záruba, Novák – Holub, David Novotný, Černý, Šťastný, Maydl, Křemen, Hudečka, Prošek, Šik, Jiskra, Jílek, Zdeněk
Kladno: Jiroušek - Kvapil, Zich, Volráb, Šmatlák, Flachs – Tržil, Bláha, Jelínek, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Čermák, Filip, Neiss

Do utkání naskočili Kladenští plní sil a od začátku na ledě překypovali energií. Energetikům se už v druhé minutě naskytla možnost přesilové hry, jenže se jim ji nepodařilo využít, a tak zůstalo skóre bezbrankové. Dlouhou dobu se snažili Karlovarští probojovat do útoku, ale Kladno skvěle bránilo a energetiky tam pouštělo jen zřídka. V polovině třetiny otevřel skóre útočník Matěj Zíka, kterému perfektně sedla střela od modré. Čtyři minuty na to unikl obráncům Šimon Jelínek, jenž bekhendem vymetl pavučinky v pravém rohu Kašparovy brány. Po zbytek třetiny se Energii nepodařilo prosadit, i když měla přesilovku. Kladenští byli aktivnější, a byli více vidět na puku.

Druhá třetina se opět nesla v duchu té první, kdy Kladno jasně dominovalo. Hned ve 24. minutě to potvrdila jeho další branka! Bláha poslal přesnou přihrávku na kruh Matyáši Filipovi, který bez větších obtíží vymetl růžek karlovarské branky. V tom samém čase se rozhodli domácí střídat brankáře a za Kašpara nastoupil Bednář. Situaci na ledě energetikům znepříjemnila hra v oslabení, avškak tu přečkali bez újmy. Napětí mezi týmy se začalo stupňovat, a tak bylo k vidění více sporných okamžiků mezi hráči než střeleckých akcí. Zbytek druhé dvacetiminutovky zásobovalo jedno vyloučení za druhým, ale se stavem utkání se již nic nestalo.

Závěrečné dějství načali Rytíři zbývající přesilovou hrou. Na svém rychlém tempu tak nepolevili a karlovarská obrana s domácím brankářem Bednářem měli stále plné ruce práce. Ve 47. minutě přišlo další navýšení Kladna. Urban se dostal přímo před Bednáře, kde stihl ještě přihrát Vojtěchu Tržilovi, který trefil střed odkryté branky. Netrvalo dlouho a Rytíři znovu tasili své meče a vstřelili již pátou branku. Matěj Zíka přesnou střelou z pravého kruhu zamířil do rohu Bednářovy brány. Po páté inkasované brance se energetici zvedli a začali hrát aktivněji. Do samostatného úniku se v 52. minutě dostal Adam Křemen, jenž zatím jako jediný prostřelil Jirouška. Pouhou minutu na to domácí znovu snižovali. Po střele Daniela Černého se k puku dostal Vít Jiskra, kterému nedělalo potíže trefit se do Jirouškem odkryté branky. V posledních minutách se energetici rozhodli pro hru bez brankáře, což se jim vymstilo. V 59. minutě se osamocený za kotoučem k bráně Karlových Varů vydal Vojtěch Tržil a zakončil do prázdné branky. Karlovarští po nezdařilém výkonu přišli o tři body a naopak Kladenští se mohli radovat.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „V první řadě chceme poblahopřát soupeři k vítězství. Myslím si, že za ním šel více než my. Byl důraznější v osobních soubojích a po celé utkání nás přehrával. My jsme po dvou inkasovaných gólech spadli do chaotické hry, křeče a už jsme se z toho nedokázali zvednout."

David Čermák (Rytíři Kladno): „My jsme se po minulém zápase, kdy jsme prohráli v Plzni o sedm gólů, chtěli zaměřit hlavně na obranu a z toho vycházet, protože Vary mají dobrý tým. Po tom, co se nám podařilo vstřelit dva góly, jsme se uklidnili, začali hrát svou hru a byli lepší."