Vyrovnané utkání rozhodly až nájezdy, bod navíc bere Kladno

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:2 sn. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Energetici odehráli třetí ze čtyř venkovních střetnutí v řadě. Na kladenském ledě se Západočeši ujali dvakrát vedení, Rytíři však dokázali dvakrát vyrovnat. Souboj nerozhodlo ani prodloužení a v samostatných nájezdech zajistil bod navíc pro domácí Anton Kurjanov. Kladenští se bodově dotahují na Energii, do čela poskočil Motor. Úspěšně završit venkovní trip mohou Pešoutovi svěřenci již v pátek, kdy se představí na horkém přerovském kluzišti.
WSM Liga, 32. kolo, st 20.12.2017, ČEZ stadion
Kladno
3:2sn
1:1, 0:0, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 10. Kubík (Štindl, J. Kloz), 51. Kubík (Machač, Svedlund), rozh. náj. Kurjanov – 7. Flek (T. Rachůnek, Balán), 48. Kverka. Rozhodčí: Barek, Veselý – Krátký, Doležal. Vyloučení: 7:8. Bez využití V oslabení: 0:0. Diváci: 2616. Střely na branku: .
Kladno: Cikánek – Zelingr, Štindl, P. Hořava, F. Matula, Kehar, Repe, Veber – Redlich, T. Kaut, Zikmund – Kubík, Machač (A), Svedlund – J. Kloz, Kurjanov, D. Tůma – J. Strnad (C), R. Přikryl, Pekr
Karlovy Vary: F. Novotný – Sičák (A), Krejčí, M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, Kovačevič, A. Rulík – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, M. Zadražil – Tuominen, Skuhravý (C), Gorčík – Osmík, Vachovec, O. Beránek

Utkání začaly oba celky s poměrně opatrnou ofenzívou, která ovšem nevydržela příliš dlouho. K první střele se dostal koncem druhé minuty Petr Stloukal, Cikánek však neměl s jeho střelou větší potíže. Následně si vyzkoušeli zaútočit i domácí. Tůmova střela ještě patřičnou přesnost neměla, Strnadovi zabránil v poslední chvíli Adam Rulík. Až v polovině čtvrté minuty musel Filip Novotný řešit pokus Ladislava Zikmunda. Na druhé straně byl ve velké příležitosti Petr Stloukal, jenž dostal pas před Cikánkovu klec, nicméně puk netrefil ideálně a diváci na kladenském zimním stadionu museli na úvodní gól čekat. Toho se dočkali v čase 6:34. Tomáš Rachůnek našel Jakuba Fleka a karlovarský tryskáč nedal svou střelou kladenskému strážci branky sebemenší možnost zasáhnout. Z vedení se ale svěřenci Martina Pešouta neradovali dlouho, o necelé tři minuty později totiž vyrovnal Adam Kubík. Kladenský forvard využil zmatku v obraně hostí a tváří v tvář Novotnému zakončil přesnou a údernou střelou do růžku karlovarské branky. Strhnout vedení na stranu energetiků mohl obránce Adam Rulík, avšak jeho střela zahrála na tyč kladenské klece. Do druhé dvacetiminutovky tak nastupovala obě mužstva za nerozhodného stavu 1:1.

K první příležitosti druhé třetiny se dostal aktivní Flek, když trefil pouze Cikánkovu připravenou rukavici. V přesilové hře Karlových Varů byl ve střelecké pozici Petr Stloukal. Tomu v utkání ale nepřálo příliš štěstí a především Lukáš Cikánek, který se proti střele útočníka Energie z první dokázal včas přesunout a udržet vyrovnané skóre. Nic se neměnilo ani po pokusu nejproduktivnějšího zadáka ligy, Matice Podlipnika. Připomněli se i Kladenští, jmenovitě Petr Hořava vyzkoušel Novotného pozornost. Ani Martin Osmík nepřetáhl vedení na svoji stranu, přestože byl sám před Lukášem Cikánkem, nedokázal maskovaného muže s rytířem na prsou patřičně rozhýbat a ani překonat. Ve druhé periodě se více nestalo, ani jeden tým nedokázal odskočit do vedení, po čtyřiceti minutách byl stav stále 1:1.

Tomáš Kaut měl na hokejce gól, ovšem trestuhodně přestřelil hostující klec. Po sérii velkých šancí se mohla skupina karlovarských příznivců na kladenském stadionu radovat. U pravé tyčky se dostal ke kotouči Jaromír Kverka. Energetik s jedenáctkou na zádech poslal kus černé gumy na Cikánka, od něhož se odrazil až za brankovou čáru. Kladenští Rytíři se okamžitě hnali za vyrovnáním. Slovinec Repe trefil Filipa Novotného do masky. Karlovarským nakonec vedení opět nevydrželo příliš dlouho. Kladenský střelec večera Adam Kubík dostal bekhendovou přihrávku od Patrika Machače a znovu vyrovnal. Západočeši vyvíjeli snahu o návrat vedení na jejich stranu. Stanislav Balán nezasáhl touš ideálně. Následně vyústila Flekova ve velký závar před Cikánkem, Kladenští ale přežili karlovarský nápor bez úhon. Na ledě to začalo jiskřit, zápas nabíral stále vyšších obrátek.Rytíři v jednu chvíli dávali Novotnému pořádně zabrat, na karlovarského fantoma mezi třemi tyčemi si však nepřišli. Přes vskutku kvalitní tempo hry nerozhodlo souboj šedesát minut.

Prodloužení nastartoval Strnadův bojovný průnik zakončený ne příliš nebezpečný bekhend. Na opačném konci kluziště byl v šanci Sičák. Zkušený zadák přestřelil Cikánkovu klec. Na konci 63. minuty byl vyloučen Sabahudin Kovačevič, kterého verdikt rozhodčích velmi rozhořčil. Tři karlovarští válečníci s Filipem Novotným v zádech tak museli čelit tlaku Rytířů. Ten přežili, klání mezi energetiky a Kladnem tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Až šestá série rozhodla, Anton Kurjanov procedil s dávkou štěstí puk přes Filipa Novotného a bod navíc zůstal domácím Rytířům.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Nám se výkon samozřejmě líbil. V první třetině byly Vary lepší a my mohli být rádi, že to bylo jen 1:1. Ve druhé třetině už byl zápas vyrovnaný a mohlo se to otočit na jakoukoli stranu. My jsme měli šance, Vary měly šance... Zápas se nám moc líbil, byla tu dvě kvalitní mužstva a z obou stran velmi dobrá hra. Hrálo se ve výborné atmosféře, diváci nás hnali za vítězným gólem. Nakonec se to povedlo v penaltách. Za dva body jsme moc rádi.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Dneska jsme viděli z obou stran velmi kvalitní utkání ve výborné atmosféře. Jsem rád, že dorazila spousta fanoušků i od nás a že byli také slyšet. Zejména domácí fanoušci ale vytvořili výbornou atmosféru. Obě mužstva podala velmi kvalitní, bojovný a útočný výkon. Mrzí nás, že jsme dvakrát vedli a přišli o vedení. I když ke konci jsme možná i o jeden bod mohli přijít. Naše mužstvo dnes hrálo přibližně to, co jsme si představovali. Vytvořili jsme si poměrně dost šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Kdybychom to proměnili, tak bychom možná brali bodů víc. Jsme rádi, že jsme to odbojovali a že jsme podali výborný týmový výkon. To, že jsme potom prohráli v dovednostní soutěži... Takový je hokej. Možná jsme dnes chtěli dva bodíky, ale jsme rádi i za bod.