Využité početní výhody klíčem k vítězství staršího dorostu

SD: HC Energie - HC Motor České Budějovice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Starší dorostenci se v pátek třináctého utkali s českobudějovickým Motorem, na nepřízeň osudu si však stěžovat nemohli. Svěřenci trenéra Eismanna si po skvělém výkonu a třech využitých přesilovkách připisují do tabulky tři body. Dvěma kanadskými body se zaskvěli Otakar Šik (na fotce) a Michal Hotěk.
Extraliga staršího dorostu, II. 7, pá 13.1.2017, KV Arena
České Budějovice
4:1
1:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 19. Halberštát (Bečka, Hotěk), 22. Šik, 32. Hotěk (Šik, Bernáth), 54. Tlačil (Habr) – 37. Škola (Kaisler, Řezáč). Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Tichý. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Střely na branku: 28:28.
Karlovy Vary: Kašpar – Kořán, Bernáth, Cankov, Zavřel, Štaif, Přibyl, Ptáček, Klejna – Tlačil, Hotěk, Černý, Bečka, Křemen, Habr, Šťastný, Šik, Halberštát
České Budějovice: Patera – Stárek, Doktor, Vávra, Rákosník, Mirochnikov, Dudáček, Škola, Šafár – Vaculík, Silný, Egert, Řezáč, Beránek, Masopust, Prášek, Slávik, Krcho, Kaisler, Holý

Oba soupeři se z počátku rozkoukávali, každopádně předváděli pohledný hokej. První střelu zápasu měl na svědomí Michal Silný, s jehož nahozením si Jakub Kašpar poradil. V další šanci byl v 16. minutě Lukáš Prášek, ale kotouč ztroskotal na levém betonu gólmana Kašpara. V 18. minutě, po vyloučení hostujícího Slávika, měli energetici možnost přesilové hry. Nejprve to zkoušel František Klejna, avšak trefil jen bránícího Doktora. Další pokus již v brance skončil. Jan Bečka pálil z pravého kruhu a jeho pokus do branky dostal v čase 18:19 Jiří Halberštát. Motor to ještě zkoušel v závěru třetiny, jenže Karlovarští své vedení uhájili.

Druhé dějství začalo v rychlém tempu. Po třiceti pěti vteřinách byla Karlovarským k dispozici přesilová hra, kterou v čase 21:28 také využili. Otakar Šik dostal kotouč kuriózně za brankovou čáru. Puk se po ledě doklouzal až za českobudějovického brankáře Pateru, což znamenalo dvoubrankové vedení Energie. V 31. minutě přišlo další vyloučení na hostující straně, které dokázalo domácí mužstvo využít. V čase 31:54 dostal od Otakara Šika přesný pas do mezikruží Michal Hotěk, který nezazmatkoval a krásnou střelou zařídil vedení již o tři branky. Po inkasované brance se aktivita Jihočechů zvýšila, dokonce přišlo snížení. Ve 37. minutě se po vhazování v karlovarském pásmu dostal ke kotouči Patrik Škola a nečekanou střelou snížil.

Třetí část začaly oba celky velmi aktivně. První velkou šanci měl v 45. minutě Sebastián Slávik, který se prodral až před Kašpara, kterého nedokázal překonat. Karlovarští měli možnost navýšit náskok v 53. minutě, jenže Otakar Šik odkrytou hostující branku minul. V 54. minutě se zmatek před Paterovou klecí proměnil v gól. Jan Tlačil se na brankovišti zorientoval ze všech nejlépe a dostal puk za hostujícího gólmana. Pátou branku mohl přidat Tomáš Přibyl, avšak jeho pokus si Jiří Patera pohlídal. Karlovarští již pohodlný tříbrankový náskok uhlídali, a tak se mohli radovat ze zaslouženého zisku tří bodů.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Naše mužstvo odpracovalo dnešní utkání velmi dobře. Soupeř hrál dobře do obrany. Z počátku jsme se přes ně těžko dostávali, ale pomohli jsme si třemi využitými přesilovými hrami ze čtyř, což bylo nakonec tím jazýčkem na vahách. Za dnešní výkon můžu naše mužstvo pochválit.

Radek Bělohlav (HC Motor České Budějovice): Soupeř nás dnes přehrával ve všech situacích. Jak v přesilových hrách, tak při hře 5 na 5.