Z důležitého utkání bere Energie pouze bod

ELH: HC Energie - PSG Zlín 1:2sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Cíl přiblížit se desítce v pátečním utkání Energii nevyšel. Už po 28 sekundách domácí inkasovali. Brzy sice přebrali iniciativu, ale srovnat skóre dokázal až Martin Bartek ve druhé třetině. Více branek v defenzivně laděném utkání už nepadlo a rozhodnout musely až dva zlínské góly v samostatných nájezdech. Domácím tak zůstal pouze bod.
Tipsport extraliga, 34. kolo, pá 8.1.2016, KV Aréna
Zlín
1:2sn
0:1, 1:0, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 33. Bartek (Rohan, Kůs) – 1. Říčka (Bukarts), rozh. náj. Holík. Rozhodčí: Horák, Šír – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3063. Střely na branku: 17:17.
Karlovy Vary: Závorka – Bičánek, Dvořák, Sičák, Redlihs, Gulaši, Benák, Tomeček J. – Rachůnek, Marosz, Svoboda – Huna, Kůs, Bartek – Vachovec, Bulík, Tomeček V. – Rohan, Osmík, Gorčík.
Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák, Matějíček, Žižka, Urbanec, Řezníček – Bukarts, Holík, Říčka – Ondráček, Maruna, Kubiš – Okál, Vlach, Veselý – Čachotský, Cibák, Sýkora.

Zápas nezačal pro domácí vůbec dobře. Po 28 vteřinách se z první akce hostů měnilo skóre. Domácí chybovali u mantinelu a po přihrávce Bukartse neměl Robert Říčka větší práci s překonáním Tomáše Závorky. Pro Energii to byla ledová sprcha a v dalších minutách měla velké problémy s překonáním středního pásma. Naopak Ševci do utkání vstoupili ve vysokém tempu a svého soupeře nepouštěli do útočného pásma. O změnu skóre se pokoušeli až karlovarští Bičánek společně s Dvořákem. Proti Kašíkovi však úspěšní nebyli.

Hra se vyrovnala až po necelých šesti minutách. Po několika velkých šancích na domácí straně se hráči Zlína snažili usadit před Závorkou, který však vše vychytal. Po faulu Urbance přišla první přesilová hra domácí Energie. V ní domácí navzdory dlouhému tlaku před Liborem Kašíkem nedokázali vyrovnat. Na ledě byl stále lepší Zlín, který předváděl lepší hru na ledové ploše. Mezi další velké šance patřila akce ve složení Rachůnek, Marosz, Svoboda, kterým nechybělo mnoho k prvnímu gólu karlovarské Energie. V závěru první třetiny se stále na puku drželi Zlínští. V úplném závěru třetiny se o změnu stavu snažili domácí, ale skórovat nedokázali.

Karlovarští začali ve druhé třetině lépe než v té první. Od úvodního vhazování byli na puku, ale ve 23. minutě se dopustili chyby a za příliš mnoho hráčů na ledě. Ve své první přesilové hře zápasu se Zlínští nedokázali prosadit a zápas pokračoval za stejného stavu. Domácí se viditelně od první periody zlepšili a Kašík musel předvádět široký reportoár kvalitních zákroků. Před Závorku se hosté v této fázi dostávali jen sporadicky.

Zaslouženou změnu skóre dokázal zařídit až Martin Bartek, který přesnou střelou z otočky namířil kotouč přesně do růžku. Při dalším tlaku Energie se strhla potyčka mezi hostujícím Bukartsem a Michalem Gulašim. Ten ze souboje vyšel jako vítěz, avšak s dvouminutovým trestem navíc. Tempo hry se začalo stupňovat a po krátké hře domácích ve čtyřech se provinili hosté hrou v šesti a počet hráčů na ledě byl srovnán. Po odpykání všech trestů se pokračovalo bez změny skóre. Ke konci druhé třetiny přišlo ještě vyloučení autora zlínského gólu Řičky, který se provinil držením. Další branku už ale energetici v druhé třetině nepřidali.

Třetí třetina pokračovala podobně, jak skončila třetina druhá. Domácí se drželi na puku, ale jejich šancí postupně ubývalo. Hosté zlepšovali hru ve středním pásmu a energetici se před Kašíka dostávali stále obtížněji. Jednu z největších šancí hostů měl Matějíček, který trefil tyčku. A velká šance hostů na vítězný gól měla teprve přijít. V závěru zlomil Marosz hokejku o soupeře a Zlín dohrával třetinu v přesilové hře. Ta se dvě vteřiny před sirénou změnila v dvojnásobnou, když Sičák nedovoleně vyhodil puk mimo hřiště. Během přesilovky měl tři body na holi Robert Říčka, který nedorazil puk do prázdné brány.

Prodloužení začalo v režii Zlína, který pokračoval v dvojnásobné přesilové hře. Velkou obětavostí se domácím podařilo ubránit oslabení, ale ani v plném počtu toho směrem dopředu moc nevymysleli. Oba soupeři už spíše vyčkávali na samostatné nájezdy a čekání se nakonec vyplatilo hostům. Holík a Bukarts elegantně překonali Závorku, naopak domácí Rachůnek a Bartek si na Kašíka nepřišli.

Peter Oremus (HC Energie Karlovy Vary): Vážím si každého bodu, i toho dnešního, má pro nás cenu zlata. Samozřejmě kdyby jich bylo více, tak by to bylo lepší. Je třeba se od toho odrazit, dole v tabulce je to nahuštěné, ale i tento bod nám pomůže. Pochopitelně musíme bodovat i venku. V dnešním zápase patří veliká pochvala Závimu v bráně. Podržel mužstvo a jednoduše je to hráč, který to mužstvo v tuto chvíli drží.

Juraj Jurík (PSG Zlín): Celé utkání se odvíjelo od postavení mužstev v tabulce a důležitosti bodů. Bylo to víc bojovné, se zaměřením do obrany, hlavně tedy v našem podání. Za celý ten průběh pak byla ta remíza asi spravedlivá. To, že jsme pak urvali ten bod navíc v nájezdech, je pro nás důležité.