Z ledu Pirátů odjíždějí starší dorostenci s jedním bodem

SDO: HC Piráti Chomutova - HC Energie Karlovy Vary 4:3sn (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)
Energetici za sehráním 20. kola NOEN Extraligy staršího dorostu vyrazili na chomutovskou SD Arénu, kde se utkali s domácími Piráty. Přestože Karlovarští po první třetině vedli o dvě branky, podařilo se domácím v závěru druhé periody vedení převzít. Utkání vyrovnal Radek Prošek (na snímku) v posledních minutách, a tak se prodloužilo až do samostatných nájezdů, kde byli Chomutovští úspěšnější.
Extraliga staršího dorostu, 20. kolo, út 29.11.2016
Chomutov
4:3sn
0:2, 2:0, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 24. Ouřada (Chlán), 39. Navrátil (Chlán, Procházka), 41. Chlán (Ouřada), rozh. náj. Köver – 15. Tlačil, 20. Bečka (Slabý), 56. Prošek (Ptáček). Rozhodčí: Lucków – Coubal, Košťálová. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3 - 4:3sn.
Chomutov: Skokan – Štochl, Seemann, Jungvirt, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý, Viktorin – Köver, J. Veselý, D. Černý, Bajer, Chlán, Hradecký, Jaroš, Navrátil, T. Koblížek, Ouřada, Brandner
Karlovy Vary: Beran – Bernáth, Cankov, Zavřel, Štaif, Ptáček, Kala, Klejna – Holub, Habr, Maydl, Bečka, Slabý, Prošek, Šik, Tlačil, Halberštát, Petrov

Pozvolný začátek přinesl dvě velké šance. Do první se dostali domácí, když po dobrém napadání v obranném pásmu Karlových Varů stál před Beranem chomutovský útočník Jakub Navrátil, jenž neuspěl bekhendovým blafákem. Na druhou stranu spěchala Energie ve třech proti dvěma, což střelou po přejetí modré vyřešil Jan Bečka, který však na domácí jedničku nevyzrál.

Skóre otevřeli hosté na začátku patnácté minuty. Jan Tlačil vystřelil z levého kruhu a poté vyražený kotouč dotlačil do chomutovské sítě – 0:1. Po šanci Petra Chlána šli hosté do dvoubrankového vedení zásluhou Jana Bečky, který využil přečíslení tři na dva a prostřelil Skokana pod horní tyčku, čímž ukončil první dějství – 0:2.

Na začátku prostřední třetiny měla Energie možnost první početní výhody, kterou však nevyužila a naopak inkasovala. Petr Chlán a pozdější střelec úvodní branky Pirátů Kryštof Ouřada vybojovali kotouč ve středovém kruhu, odkud druhý jmenovaný vyrazil do samostatného úniku a snížil na 1:2. Za pár okamžiků měli přesilovku i domácí, která však skončila bez vstřelené branky.

Na přelomu zápasu se do úniku dva na jednoho dostala dvojice Radek Prošek – Martin Slabý, kteří ale celou situaci překombinovali. Hned poté měl na holi třeti gól Otakar Šik, jenž ale z mezikruží trefil pouze Skokana. Převahu hostů zakončil nadějným pokusem David Holub, kterému radost z gólu do prázdné brány překazil chomutovský brankář. V závěru třetiny vyrovnal v početní výhodě Jakub Navrátil, který se trefil z pravé strany – 2:2.

V čase 40:51 šli Piráti poprvé do vedení. Petr Chlán si našel před bránou vyražený puk a zblízka prostřelil Berana mezi betony – 3:2. Krátce poté stál na vrcholu brankoviště Josef Bajer, ale trefil pouze obránce před sebou. Ve 47. minutě měli Piráti štěstí, když puk poskakoval ve Skokanově brankovišti, ale nakonec ho obránci uklidili do bezpečí.

Krátce poté, co Tlačilovu střelu Skokan vyrazil do rohu, Energie vyrovnala. Radek Prošek ujel chomutovské obraně a z prvé strany se trefil přesně k tyči – 3:3. Hned z protiútoku mohl odpovědět Jakub Navrátil, který ale z mezikruží trefil pouze Berana.

Vyrovnaný stav vydržel až do závěrečné sirény. V prodloužení měli Piráti výhodu zkrácené početní výhody, ale ani nastavený čas vítěze neurčil. Rozhodující branku vstřelil Jakub Köver, který v první sérii předvedl povedený bekhenodový blafák a žádný ze soupeřů se neprosadil.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): Začali jsme dobře. Kluci plnili, co jsme po nich chtěli. Přestože hráli zodpovědně dozadu, udělali jsme dvě chybičky, které soupeř potrestal. Druhá třetina byla z naší strany výborná. Vyrovnali jsme. Ve třetí třetině jsme odskočili o jeden gól a kluci se možná po šňůře porážek i trochu začali bát o výsledek, ale zvládli jsme to na nájezdy. Věřím, že nám to zvedne sebevědomí a naše výkony zase půjdou nahoru.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Myslím, že z pohledu předvedených výkonů remíza po šedesáti minutách odpovídala. My jsme do utkání dobře vstoupili, první třetinu jsme odehráli podle našich představ. Ve druhém dějství jsme domácí pustili do zápasu nezodpovědností při naší přesilovce, po které Chomutov snížil. Na začátku třetí třetiny jsme zazmatkovali při buly a domácí dokonce vedli. Kluci ale nesložili zbraně a díky individuální akci Radka Proška jsme vyrovnali. Prodloužení a nájezdy komentovat nebudu, protože jsme je letos ještě nevyhráli.