Znovu bez prohry! Dorostenci vyklepli i Kladno

SD: HC Energie - Rytíři Kladno 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Starší dorostenci začali páteční utkání velice dobře, když se ve čtvrté minutě prosadil Otakar Šik a v prví třetině se stejný hráč prosadil ještě dvakrát. Utkání pak probíhalo v režii domácích borců, kteří dokráčeli k třetí výhře v řadě.
Extraliga staršího dorostu, 11. kolo, pá 7.10.2016, KV Arena
Kladno
5:1
3:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 4. Šik (Holub), 16. Šik (Klejna), 19. Šik (Tlačil, Holub), 37. Habr (Tlačil, Přibyl), 53. Holub – 51. Filip (Bláha, Zich). Rozhodčí: Malota – Kotyza, Zimmermann. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: Bez využití. Diváci: 73. Střely na branku: 32:24.
Karlovy Vary: Beran – Zavřel, Přibyl, Štaif, Cankov, Kala, Klejna, Kořán – Hotěk, Bečka "C", Prošek, Petrov, Halberštát "A", Habr, Šik, Holub, Tlačil, Hudečka, Šťastný, Maydl
Kladno: Jiroušek – Veber "A", Šmatlák, Zich, Müller "A", Haspeklo, Kryll, M. Bláha, Husarik "C", Jelínek, Penc, Filip, O. Bláha, Kouba, Kovacs, Rendla, Stůj, Svoboda, Březina

Energetici do utkání vstoupili mnohem lépe než Kladno. Už v úvodních minutách se na puku drželi domácí. Odměnou pro Energii bylo, když se 4. minutě prosadil Otakar Šik, když vstřelil úvodní gól utkání. Toto Karlovy Vary velmi nabudilo a po několika dalších minutách hry bylo k vidění první vyloučení. Za podražení na trestnou lavici mířil hostující Adam Zich. Kladno se v oslabení velice dobře bránilo a nepouštělo svého soupeře ke střele na bránu Jirouška. Dokonce zásluhou Martina Bláhy se přiblížilo ke vstřelení úvodního gólu, po neúspěšném samostatném úniku na bránu Berana se skóre neměnilo. Rytíři se snažili konkurovat svému soupeři, ale to se jim příliš nedařilo.

Po úvodní brance se znovu podařilo Otakaru Šikovi skórovat. Tentokrát se dokázal prosadit na konci 16. minuty přesnou střelou pod víko. Hra stále pokračovala v režii karlovarských hokejistů, kteří byli na kotouči mnohem výraznější a stále se drželi před bránou Jirouška. Svůj hattrick zakončil Otakar Šik, který se jako poslední se opřel do puku a změnil stav na 3:0.

Druhá třetina začala v režii Kladna, které se snažilo překvapit svého soupeře po nevydařené první třetině. Nátlak se hostům dařil, bylo to ale bez střel na bránu. Domácí borci se snažili opětovat útok a to se projevilo na vyloučeních na obou stranách. Druhá polovina druhé periody už patřila jen domácí Energii, která se stále držela v útoku a nepouštěla svého soupeře na puk. Energetici ještě dokázali navýšit svůj náskok ve 37. minutě, kdy se prosadil Jakub Habr.

Třetí třetina začala o poznání lépe pro celek Karlových Varů, který se stále držel na puku. Kladno však postupně zlepšovalo svůj útok a hru ve středním pásmu a po několika šancích hostů začali domácí chybovat. Kladno dokázalo vstřelit také branku, když se po zmatku karlovarské obrany nejlépe opřel do kotouče Matyáš Filip a svojí přesnou tečí do rohu brány vstřelil čestný gól Rytířů. Karlovarští nijak nezaspali a po obdržené brance také skórovali díky střele Davida Holuba. Závěr třetiny přinesl pouze dohrávku utkání, které bylo po páté brance rozhodnuté.