Ani Spartak nedokázal zastavit vítěznou vlnu Vlčí smečky

MHL: MHK Spartak Moskva – HC Energie 2:3 sn (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0)
Po přeložení pondělního utkání s Rudou Armádou, zahájili junioři turné venkovních zápasů až ve středu proti Spartaku Moskva, obhájci trofeje pro vítěze MHL. A jak je zvykem, utkání se Spartakem bylo opět velmi těsné. Domácí sice v úvodu zaspali, ale svou ztrátu dokázali dohnat. A když se nerozhodlo ani po poslední třetině, muselo se prodlužovat a následně se dostalo i na samostatné nájezdy, v nichž uspěl jen Tomáš Harkabus (na snímku), který tak hostům připsal druhý bod. Další utkání sehraje Vlčí smečka už zítra na ledě Rudé Armády.
MHL, 6. kolo, st 17.9.2014
Spartak Moskva
2:3sn
0:1, 1:0, 1:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 36. Pelevin (Klečkin), 57. Remov (Solovjov, Vorobjov) – 9. Beránek (Kečkeš, Zadražil), 55. Gríger (Šimek, Hroch), rozh. náj. Harkabus. Rozhodčí: Prokuratov, Svirgun – Kločkov, Nikolaev. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 23:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Spartak Moskva: Fedotov – Solovjov, Glotov, Pelevin, Provolnev, Kulešov, Kuzněcov, Morozov, Ivanov – Remov, Vorobjov, Judov – Ipatov, Boldin, Lapšov – Klečkin, Sokolov, Pervov – Cholobov, Šustrov, Tkačuk
Karlovy Vary: Fečo – Šimek, Šafář, Röthlisberger, Běhal, Michálek, Weinhold, Kečkeš – Harkabus, Zadražil, Beránek – Hroch, Táborský, Gríger – Kohout, Osmík, Rubeš – Molnár, Janata, Vrána

Obhájce mistrovského titulu úvod utkání zaspal. Naopak Energie se okamžitě chytla a držela hosty pod tlakem. Fedotovovu pozornost si vyzkoušeli Osmík, Rubeš, Táborský, Harkabus, Zadražil i další, ale na první gól museli ještě čekat. Ale zhruba v polovině třetiny se dočkali. Po skvělé kombinaci, kterou začal nejproduktivnější karlovarský hráč Matěj Zadražil, dokázal poprvé vytěžit z velkého tlaku první branku utkání Ondřej Beránek. Tlak hostů však pokračoval i nadále, ani inkasování Spartak neprobralo. Ke konci třetiny se hosté zaměřili spíše na defenzivu. Větší prostor domácí sice trochu oživil, ale stále se o jejich převaze nedalo mluvit. A tak mohli ruští junioři být jen rádi, že se po první třetině neobjevilo na ukazateli skóre, na straně Energie, vyšší číslo.

Druhou třetinu začali domácí daleko svižněji. O jejich očekávané dominanci se však stále mluvit nedalo, což ukázaly také statistiky druhé priody, ve které byl stav střel na branku soupeře vyrovnaný. Ale na rozdíl od Vlčí smečky se dokázali domácí ve druhé části utkání alespoň jednou prosadit. Karlovarští junioři ve víru ofenzivy zapomněli na ruského hráče na trestné lavici. Naneštěstí pro ně na něj však nezapomněl Sergej Kuzněcov a ve chvíli, kdy Aleksandr Pelevin opouštěl po uplynutí svého trestu trestnou lavici, mu poslal přesnou přihrávku. Ruský útočník dokázal Feča překonat, a vyrovnal tak stav zápasu. Poté se začala praktikovat hlavně hra ze strany na stranu, nicméně další gól už druhá třetina nepřipravila a měla rozhodnout ta třetí.

Ve třetí třetině se dopředu tlačily oba celky a šlo vidět, že chtějí strhnout zápas na svou stranu. Na krátkou chvíli se stal hrdinou okamžiku David Gríger, když svou brankou vrátil hostům jednobrankové vedení. Poté však energetici hráli v šesti a v následující přesilové hře dokázal vyrovnat Aleksandr Remov. Nerozhodla tedy ani třetí třetina, a muselo se tak prodlužovat.

V prodloužené hrací době nechtěl ani jeden tým udělat chybu, a tak byl k vidění velmi opatrný hokej na obě strany. Vyčníval jen ruský obránce Solovjov, na kterého po dnešním výkonu brankář Fečo rozhodně dlouho nezapomene. Avšak ani on nestrhl vítězství na stranu svého týmu a na řadu přišly nájezdy. V nichž dokázal vstřelit branku jen Tomáš Harkabus, David Fečo všechny nájezdy soupeře zlikvidoval, a Energie tak získala dva cenné body z ledu mistra.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme velmi rádi, že jsme zvládli první utkání náročného tripu, proti výbornému soupeři, kterého přišlo podpořit velké množství diváků (včetně tvdého jádra kotle Spartaku). Myslím si, že jsme v dnešním zápase byli lepším celkem ve hře pět proti pěti a vytvořili si více brankových příležitostí. Bohužel se nám nepodařilo více z těchto příležitostí využít a získat zápas v normální hrací době za tři body. Mužstvo ukázalo velké odhodlání a obětovost - zejména během několika oslabení ve čtyřech a následně v prodloužení, kdy jsme ubránili dlouhé oslabení ve třech. V závěru jsme byli šťastnější v dovednostní soutěži, což je pro nás velmi povzbudivé. Pro zítřejší utkání se chceme poučit z několika individuálních chyb a zabojujeme o další důležité body.