Derby staršího dorostu ovládla Energie

SD: HC Energie - HC Plzeň 1929 5:3 (3:1, 0:1, 2:1)
Starší dorostenci v pátečním zápasu předvedli píli a obětavost a ze západočeského derby si odnášejí cenné tři body. Díky nim se Plzni v tabulce vyrovnali. Aktivitu v zápase si vyzkoušely oba týmy, Energie udávalo tempo hry v první a třetí třetině, Plzni patřila perioda druhá.
Extraliga staršího dorostu, 11. kolo, pá 20.10.2017, KV Arena
Plzeň
5:3
3:1, 0:1, 2:1
Branky a nahrávky: 3. Bernáth (Novotný), 10. Křemen (Tureček), 11. Zdeněk (Kořán, Zavřel), 53. Jiskra (Černý), 60. Šik – 13. Lang (Přikryl, Mužík), 34. Mužík, 58. Princl (Houdek) . Rozhodčí: Kostourek – Kopáč, Sýkora. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 169. Střely na branku: 26:32.
Karlovy Vary: Kašpar – Bernáth, Kořán, Novák, Tureček, Zavřel, Záruba, Cankov – Prošek, Šik, Šťastný, Křemen, Jiskra, Holub, Maydl, Novotný, Černý, Hudečka, Zdeněk
Plzeň: Altrichter – Houdek, Kaňák, Novák, Kovářík, Lokajíček, Šilhán, Šiller, Staněk – Hajžman, Přikryl, Rozsahegyi, Kolda, Krýner, Princl, Kolář, Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík

V první třetině to bylo velmi zajímavé. Energetikům se podařilo skórovat a to hned třikrát. Jako první se prosadil už ve třetí minutě Filip Bernáth. Ten se s Davidem Novotným po vhazování rozjel na Altrichtera. Novotný nahrával od modré a Bernáth se trefil z mezikruží. Střelcem druhého gólu byl Adam Křemen. Z obranného pásma se uvolnil i s Davidem Turečkem a sám v 10. minutě v útočném pásmu vyčistil pavučiny v Altrichterově bráně. Minutu poté skóroval Tomáš Zdeněk, který dostal přihrávku od Zavřela zpoza branky a z mezikruží prostřelil brankáře hostí. Jedinou branku Indiánů vstřelil ve 13. minutě Martin Lang, kterému se při kombinaci dostalo přihrávky k odkryté kleci a neminul.

Ve druhé části hry se v lepším světle ukázala Plzeň, která byla od začátku útočnější a toužila po vyrovnání. Ve druhé třetině skórovali pouze hosté a to ve 34. minutě. Střelcem této branky byl Radek Mužík, který se ve shluku hráčů dostal k puku a protlačil ho za Kašparova záda.

V poslední třetině se znovu dostala ke slovu Energie. Po oslabení se dostal na led Vít Jiskra, ten se po odpykání trestu rozhodl svou chybu napravit, a tak v 53. minutě ve spolupráci s Černým vstřelil gól. Plzeňští na oplátku začali bombardovat Kašpara mnoha střelami z nichž prošla jedna v 58. minutě, kdy proměnil svou šanci Marek Princl. V posledních dvou minutách se rozhodli Indiáni pro risk a hráli bez brankáře v šesti. To se jim ale vymstilo v podobě gólu přes celou plochu v podání Otakara Šika.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Nám se velmi povedl vstup do utkání. Po zisku kotouče se nám dařilo vyrážet do rychlých protiútoků. Bohužel ve druhé třetině převzal soupeř iniciativu. Největší potíže nám dělala formace Lang, Přikryl a Mužík, protože jsou to neskutečně šikovní hráči. Díky obětavé práci se nám povedlo udržet vedení až do třetí třetiny. Musím dnes za výkon pochválit všechny naše hráče za to, že porazili velice těžkého soupeře.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): Z naší strany to byl velmi špatný začátek. Nechali jsme si to utéct. Samozřejmě jsme se chtěli vrátit do zápasu, v druhé třetině jsme snížili na 3:2, což byl kontaktní gól. Bohužel jsme v třetí třetině neproměnili přesilovku. Po této přesilovce nám odskočili domácí na 4:2, a pak už to bylo těžké.