Dorostenci na lídra tabulky nedosáhli

HC Rabat Kladno - HC Energie Karlovy Vary 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
K a r l o v y V a r y - již pět utkání v řadě kladenští dorostenci neprohráli a zvýšit bilanci si mohli v Karlových Varech. Již od začátku utkání hosté domácí zcela přehrávali a po patnácti minutách vedli 0:2. Šanci karlovarským dal ještě ve třetí části na rozdíl dvou branek David Kellner parádní dělovkou pod břevno, jenže zkorigovat výsledek se už nepodařilo. Kladno tak upevňuje své prvenství v ligové tabulce.
Extraliga dorostu, 6. kolo, čt 21.9.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Kladno
2:5
2:0, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 38. Chocholáč, 44. Kellner (Kroupa) - 8. Kupec (Mužík), 14. Melka, 32. Melka (Pulchart), 43. Dalecký (Pulchart), 46. Kužel (Kupec, Mužík) Rozhodčí: Ším - Fiala, Havelec. Vyloučení: 10: 11. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 54. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.
Karlovy Vary: Hruška – Habal, Ryžuk, Dlapa, Tomeček, Jemelyanov, Rohan, Funk, Špila - Hampl, Sedláček, Frank, Chocholáč, Kellner, Záhora, Mistoler, Fliegr, Putyera, Šaling, Vaněk, Kroupa
Kladno: Štěpánek – Látal, Vyskočil, Kružík, Šmíd, Pulchart, Vrba, Kužel, Dalecký, Čurda, Kupec, Mužík, Ibl, Doskočil, Hošek, Havlíček, Lipold, Máša, Melka

Po úvodním buly dalo Kladno jasně najevo, kdože bude mít v tomhle duelu větší šanci na bodový zisk. Na karlovarskou obranu doslova pršela jedna střela za druhou. Netrvalo dlouho, konkrétně sedm minut a dvacet vteřin, kdy úvodní snažení přineslo Kladnu kýžený úspěch. Po velké minele domácí obrany se po nahrávce Mužíka ocitá zcela sám v mezikruží Jan Kupec a se štěstím prostřeluje Hrušku. Hosté domácí do žádných ofenzivních hodů nepouštěli, naopak důsledně bránili a ze zabezpečené obrany byli pro domácí branku stále nebezpečnějšími. Drzost hostí deklaroval ve 14. minutě Antonín Melka, kdy z rohu kluziště se proháčkoval až do prostoru mezi kruhy a našel mezírku mezi betony domácího gólmana.0:2 z pohledu středočechů. Po té hra z Kladenského pohledu byla více tvrdší, což přineslo několik hříšníků na trestnou lavici. Výbornou pozici pro zkorigování nepříznivého stavu měl v 17. minutě jeden z domácích útočníků, kdy právě z přesilové hry nastřeluje od modré tyč. Ani skupinka dvou dychtivců před brankou se na trojnásobnou dorážku neprosazují. V dalsí přesilové hře by si pochvalu za povedenou střelu zasloužil domácí Martin Funk, to by ale v cestě nemohl stát pohotový rozklek dnes chytajícího kladenského Martina Štěpánka. Ke konci třetiny domácí vstávají z popela a Kladenskou obranu zasypávají množstvím dobrých střel a šancí. Bohužel bez gólového úspěchu.

V úvodu druhé části byli opět aktivnější hosté. Na povedenou střelu od Jakuba Mužíka zareagoval zcela pohotově i domací brankář, když předvedl perfektní zákrok při přesunu z jedné strany branky na druhou. Po té ovšem přicházejí velké výpadky domácích a zcela zbytečné fauly. Kladno hraje přes dvě minuty dlouhou přesilovou hru 5:3, kterou bohužel ve 32. minutě potrestávají. Střelu od modré Hruška vyráží jen před sebe na zcela volného Antonína Melku, který pohodlně kotouč vrací do odkryté klece. Za stavu 0:3 nemají domácí moc šancí na zvrat, když ještě před nimi stojí tak kvalitní a dnes opravdu dobře hrající soupeř. Navíc po inkasovaném gólu se domací opět dostávají do dlouhého oslabení 5:3. Naštěstí Kladno svoje šance nezúročuje. Jistá jiskra naděje vysvitla v 38. minutě, kdy Martinem Chocholáčem nahozený puk na hostující branku si brankář Štěpánek sám sklepává do branky. Těsně před přestávkou mají tedy hosté náskok „pouze“ dvougólový.

Přesně dvě minuty a třičtvrtě od začátečního buly trvalo Kladenským než svůj náskok navýšili. samostatného úniku se dal Jan Dalecký a i přes dotírajícího domácího obránce, si dokázal udělat tolik prostoru, že z blízkosti prostřeluje Hrušku k tyči. Ovšem o minutu později se dokázal karlovarský Patrik Kroupa oprostit od dotírajících obránců a přesně nahrát Davidu Kellnerovi, který napálil příklepem kotouč přesně pod břevno hostující svatyně. Asi nejhezčí hokejový okamžik utkání. Zanedlouho na opravdu krásný gól byli opět vyloučeni domácí dva hráči a tak se Karlovy Vary musely opět bránit ve třech. Ovšem korunu tomuto nepříliš radostnému okamžiku mohl nasadit Tomáš Mistoler, který uniká ve vlastním oslabení podél hrazení na osamoceného brankáře, beckhandovou kličkou v mezikruží si položil brankáře na záda, ovšem trefuje jen masku ležícího ochránce ocelové konstrukce. Rčení nedáš - dostaneš se záhy ukázalo jako pravdivé, jelikož opět v přesilovese do skuliny mezi brankářem a tyčí se trefuje Lukáš Kužel a definitivně tak pohřbívá jakékoliv domácí naděje. Ještě v samotném konci byl vidět velice pěkný hokej, na kterém si diváci připadali skoro jak na tenisovém utkání, jenže žádné další gólové momenty již nepřinesl. Kladno si tak odváží další tři body do ligové tabulky a prodlužuje svojí neporazitelnost již na šest utkání v řadě.

Jiří Kopecký, trenér Kladna : Sice jsme nehráli tak, jak bysme měli, ale přeci jenom jsme měli k vítězství blíž než soupeř. Jinak s výsledkem jsem spokojený, sice jde na kluky trošku krize, ale pořád se nám daří vyhrávat a to je důležité.

Pan Houdek, trenér Karlových Varů : v první třetině jsme dostali dvě branky, které vyplynuly z naší nedůsledné hry. Klíčové momenty byly také opakovaná oslabení tři proti pěti, kdy jsme měli brejk na branku, kdyby to tam spadlo, tak je to už 3:4 a taky by se nám hrálo lépe než za stavu který byl. Další věcí bylo to, že nám vypadli někteří hráči, vlastně celý jeden útok, ale kluci se snažili je nahradit a z tohoto pohledu jsem i na jednu stranu spokojen.