Dorostenci porazili Kladno

K a r l o v y V a r y - HC Energie Karlovy Vary - HC Rabat Kladno 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) Dorostenci přivítali na domácí půdě své vrstevníky z Kladna. Karlovarští prohrávali od desáté minuty první třetiny, ale na branku Rabatu dokázali rychle odpovědět. Od druhé třetiny domácí zabetonovali střední pásmo a čekali na svou příležitost. Tu nejprve ve druhé třetině využil Adam Děkan a ve třetí pak Tomáš Sláma, který si ke svému gólu připsal ještě asistenci.
Extraliga dorostu, 16. kolo, čt 21.10.2004, Zimní stadion Karlovy Vary
Kladno
3:1
1:1, 1:0, 1:0
Branky: 12. Záhora (Sláma), 39. Děkan, 53. Sláma (Satora) - 10. Voráček (Valský). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 75. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Karlovy Vary: Benda - Tollinger, Schmidt, Ozom, Děkan, Boguský, Satora, Zmeškal - Truhlář, Budínský, Szakal, Topinka, Sláma, Dudek, Záhora, Tomáš Polák, Šnajdr, Smolík, Klcso, Rohan
Kladno: Cikánek - Petráček, Gudas, Mizera, Čermák, Souček, Korych, Piskáček, Stehlík - Eberle, Voráček, Valský, Eitler, Knotek, Lhotký, Hlusička, Veselý, Hauer, Hoffmann, Bláha, Procházka

Utkání začalo svižným tempem, již v první minutě měl po Šnajdrově nahození obrovskou šanci domácí Topinka, ale brankář Kladna Cikánek stačil puk přikrýt. Ve třetí minutě pak vytáhli drápky také hosté. Obránce Mizera nebezpečně střílel z pravého kruhu. Jeho střela jen těsně minula Bendovu branku. O dvě minuty později měl velkou šanci ke skórování kladenský Lhotský, ale nedokázal přehodit ležícího brankáře Karlových Varů. V osmé minutě se vylučovalo na obou stranách, za domácí Dudek za sekání a za hostující Čermák za hrubost. Při hře čtyř proti čtyřem při akci Kladna přidržel jednomu z hostujícíh hráčů hůl Tomáš Polák a odpykal si za to dvě minuty. Při početní výhodě Kladna čtyř proti třem se rozvlnila síťka za Bendovými zády. Jakub Voráček po přihrávce Jakuba Valského poslal puk mezi betony brankáře domácích a otevřel skóre zápasu. Hosté měli ještě k dobru přesilovou hru pěti proti čtyřem po celou jendu minutu a jednadvacet vteřin, ale ta již zústala nevyužita. Naopak po návratu Poláka z trestné lavice se radovali domácí. Po přihrávce Tomáše Slámy zpoza branky prostřelil brankáře Cikánka Matěj Záhora a srovnal stav na 1:1. Po vyrovnávací brance převzali iniciativu domácí a hosty téměř k ničemu nepustili. V šestnácté minutě se pokoušel Šnajdrovu žabku sklepnout do brány Topinka, ale puk pouze minul Cikánkovu branku. O minutu později se před kladenského gólmana natlačil Sláma, ale brankář Rabatu si jeho střelu po ledě pohlídal. Po první třetině byl stav mezi Karlovými Vary a Kladnem shodný 1:1.

Druhou třetinu začali lépe hosté. Ve dvaadvacáté minutě si vyjel před Bendu hostující Knotek, ale jeho bekhendová střela šla těsně mimo. O minutu později se snažil zpoza branky zasunout puk za Bendova záda kladenský Eberle, ale Benda si místo u své tyče pohlídal. V šestadvacáté minutě se také karlovarští dostali do šance. Smolík poslal puk před brankoviště, kde byl zcela osamocený Dudek, ale přestože mu střela nesedla, kladenský gólman měl co dělat, aby puk za svá záda nepustil. V devětadvacáté minutě byl vyloučen za hru vysokou holí domácí Smolík, ale šanci měli paradoxně domácí. Tomáš Sláma unikal po levém křídle, najel si do kruhu a vypálil švihem. Brankář Cikánek však mocně máchl svou lapačkou a kotouč uklidnil ve své dlani. V pětatřicáté minutě byl vyloučen za vražení na hrazení hostující Bláha. V přesilovce měly Karlovy Vary několik šancí, ale tu největší neproměnil v branku Dudek, když natřikrát nepřekonal Cikánka. V čase 38:48 byl však kladenský gólman překonán. V obranném pásmu získal puk Adam Děkan, vrhl se do útoku a střelou zpoza obránce překvapil Cikánka, který jen máchl svou lapačkou naprázdno. Po čtyřiceti minutách tak domácí Energie vedla nad Rabatem 2:1.

Prvních pět minut třetí třetiny spíše připomínalo zmatek na jarmarku. Obě mužstva se snažila tlačit dopředu, ale ani jednomu z nich se to příliš nedařilo. V pětačtyřicáté minutě nebezpečně pálil od modré kladenský Petráček, Benda byl pozorný. O tři minuty později měli hosté dvě obrovské šance. Nejprve Voráček a po něm Hlusička byli před Bednou zcela osamoceni, ale karlovarský brankář ve spolupráci s obránci nedovolil soupeřům skórovat. Minutu nato opět tvrdě pálil Petráček z pravého kruhu, jeho střela letěla těsně nad horní tyčkou domácí branky. V padesáté minutě jel sám na Cikánka Sláma, ale trefil kladenského brankáře pouze do masky. V čase 52:11 však gólman Kladna kapituloval. Perfektní sólo předvedl po přihrávce Satory útočník Tomáš Sláma. V souboji jeden na jednoho mrštně objel obránce hostí a nekompromisně zavěsil. V čtyřiapadesáté minutě objel hostující Hoffmann branku a snažil se zavěsit, ale Benda byl na správném místě. V téže minutě spáchali domácí Budínský s Dudkem obrovský závar před Cikánkem, ale ten odolal. Minutu na to přihrával osamocenému Záhorovi Rohan, ale kladenský gólman opět vzdoroval úspěšně. V osmapadesáté minutě odvolali hosté brankáře Cikánka a několik vteřin na to si vyžádali oddechový čas. Ale ani při hře šesti proti pěti se jim nepodařilo alespoň zkorigovat a tak si karlovarští mohli po závěrečné siréně připsat plný počet bodů za výhru 3:1 po třetinách 1:1, 1:0 a 1:0.