Dorostenci přejeli Brno a vyhráli posedmé v řadě!

K a r l o v y V a r y – Jen jednou za poslední měsíc poznali dorostenci karlovarské Energie hořkou chuť porážky. Od 22.11.2003 prohru neznají a výbornou sérii udrželi i v předehrávce 33. kola dorostenecké extraligy proti Brnu. S tabulkovým sousedem si domácí poradili velmi zdárně – 6:1, když čestný úspěch vstřelili hosté teprve dvě a půl minuty před koncem utkání. Neproduktivnějším hráčem zápasu se stal Jan Bauer, který vstřelil dvě branky a na další přihrál. Poslední předvánoční utkání sehrají naděje karlovarského hokeje v pátek 19.11.2003 od 18:15 proti Přerovu. Přijďte hráče podpořit v boji o osmou výhru v řadě.
Extraliga dorostu, 33., so 20.12.2003
Brno
6:1
2:0; 1:0; 3:1
Branky: 9. Mašek (Bauer), 20. Kalousek (Račanský, Pfister), 30. Štryncl (Račanský, Pfister), 43. Hartman, 49. Bauer (Mašek), 56. Bauer (Petružálek) - 58. Dargaj (Čikl). Rozhodčí: Hošek - Bohatý, Černý. Vyloučení: 9:6, navíc Štryncl (KVA) 5+DKU, Mrkvička (KVA) 10.min, Dargaj (BNO) 10.min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 100.
Karlovy Vary: Závorka - Chotaš, Mašek, Štryncl, Zmeškal, Mrkvička, Boguský, Schmidt, Sláma, Bauer (C), Kuběna, Račanský, Pfister, Kalousek, Petružálek M., Hájek, Hartman, Slovák, Smolík.
Brno: Hubačka (od 30.min Švaříček) - Sommer, Václavovič, Sokolovskij, Horáček, Píše, Černý, Vopalka, Zábranský (C), Vrba, Němec, Čikl, Matulka, Humpolíček, Krejčí, Brůžička, Dargaj, Zíka, Hedvik.

Po opatrném úvodu se jako první dostali do šance ve třetí minutě domácí. Po střele Račanského z pravého kruhu dorážel Kalousek. Jakoby tato velká šance předzvěstovala velikou ofenzívu domácích. Karlovarští dorostenci od této chvíle jasně dominovali a hosty pouštěli do šancí jen velmi sporadicky. V polovině osmé minuty ujel do nájezdu Kalousek, jako zakončení zvolil střelu po zemi do protipohybu brankáře a málem by se to i povedlo nebýt levé tyčky. I díky tomuto faktu a jinak pečlivé defenzívě Brna, se čekalo na branku až do poloviny deváté minuty. Ve zkrácené přesilové hře si v pravém kruhu nerušeně kroužil Jan Bauer a když jej toto počínání omrzelo, sjel si před branku, kde našel na teč připravenou hůl Ondřeje Maška - 1:0. Jen o několik minut později mohl být stav dvoubrankový, střelou i dorážkou se prezentovali Kalousek, Hájek a po střele Račanského po buly v útočném pásmu již hledal hostující brankář Hubačka puk za svými zády, nakonec jej našel ve výstroji. Hostující Brno se do šancí dostalo až na konci 15. minuty při vyloučení Pfistera. Přesilovou hru sehrálo velmi dobře, ale střely Horáčka, Čikla i Sokolovskije si karlovarský brankář pohlídal. Když už se zdálo, že se půjde do kabin s jednobrankovým rozdílem, zahrozili v čase 19:57 domácí. Střely i dorážky Račanského ještě brankář Hubačka pokryl, ale dorážku Jana Kalouska již ne - 2:0.

Inkasovaný gól do šatny hosty vůbec nezlomil, ba právě naopak. Povětšinu prostředního dějství byli Brněnští lepším týmem. Po objetí branky se snažil zasunout Tomáš Vrba, bombou od červené čáry se prezentoval Černý. Brankář domácích Závorka byl velmi pozorný a s přehledem zlikvidoval i největší šanci hostů z 25. minuty, kdy po přihrávce Vopalka se sám před brankářem ocitl Martin Zábranský. Tlak Brna pokračoval, v rozmezí čtyř minut stříleli Matulka, Němec, Brůžička a Humpolíček, přesto branku vstřelila Energie! Přesně v polovině zápasu zatáhl puk do třetiny Pfister, předal Račanskému, jehož střelu vyrazil brankář před z druhé vlny najíždějícího Tomáše Štryncla - 3:0. To již brankář Ondřej Hubačka nevydržel a nechal se vystřídat Janem Švaříčkem. Ten měl ale více práce až v závěru třetiny, jelikož hra se začala přelévat a žádný z týmů si nebyl schopný vypracovat vyloženou šanci. Až Karlovy Vary minutu před koncem výrazně ohrozily branku. Ve vlastním oslabení unikl Jan Bauer s Pavlem Kuběnou na jediného jihomoravského beka Humpolíčka. Bauer zavezl puk do třetiny a předal jej Kuběnovi, brankář se však přemístil včas.

Nepříliš atraktivní hokej se spoustou vyloučení přinesla poslední třetina, ale paradoxně také nejvíce branek. Po necelé minutě udeřil Tomáš Štryncl vysokou holí hostujícího Sommera. Hlavní rozhodčí nejprve zaváhal a po chvilce přemýšlení se rozhodl pro vyloučení do konce utkání. Pro hosty se naskytla poslední šance zvrátit vývoj utkání, jenomže opak byl pravdou. Jen několik vteřin po buly unikl brněnské obraně Martin Hartman. Brankář Švaříček pohotově reagoval vyjetím až na modrou čáru, avšak při vypíchnutí puku udělal chybu a ten zaplachtil do prázdné klece – 4:0. Na konci páté minuty unikl Kuběna, brankář Brna jeho pokus zlikvidoval a s velkým štěstím si nakonec poradil i s dorážkou z druhé vlny najíždějícího Račanského. I přes jasně vyznívající skóre na světelné tabuli, nebyl soupeř úplně bezradný. Tomáše Závorku vyzkoušeli Matulka, Sommer, Sokolovskij a když úplně prázdnou bránu minul Čikl, trestali domácí. V situaci jeden na jednoho na konci 48. minuty se bravurně Bauer prosmýkl přes hostujícího obránce Horáčka. Tuto šanci ještě brankář stihl zlikvidovat, jenomže po následném buly se již červené světlo rozsvítilo. Bombu od modré Ondřeje Maška precizně tečoval Jan Bauer v levé tyčce – 5:0. Konečnou podobu výsledku ze strany Energie dal na konci 57. minuty opět Jan Bauer. Těsně před návratem vyloučeného hráče získal na modré čáře puk, velmi famózně prokličkoval mezi bránícími hráči a efektně si vychutnal brankáře – 6:0. Na následující minuty se usídlili hosté před domácí brankou, vehementně se snažíc alespoň o čestný úspěch. Toho se jim nakonec dostalo polovině 58. minuty. V přesilové hře objel branku Čikl, křižnou přihrávkou přes brankoviště přesně našel Lukáše Dargaje, který střelou do prázdné branky uzavřel skóre utkání - 6:1.

Dorostenci karlovarské Energie předvedli výborný výkon pečetěný několika nádhernými brankami a již posedmé v řadě mohli vítězně obkroužit středový kruh. Poslední předvánoční utkání sehrají na svém ledě v pátek 19.12. od 18:15 proti Přerovu.