Dorostenci se do extraligy vřítili výborně

První dvě kola dorostenecké extraligy zavála karlovarské naděje na moravské turné. Během víkendu sehráli svěřenci trenéra Karla Mlejnka (na menším snímku) dvě utkání a pokaždé byli úspěšní. V sobotu přestříleli Jihlavu 8:4, v neděli pak odehráli mnohem klidnější bitvu s Třebíčí, kterou udolali 2:0. Na domácím ledě se dorost přestaví poprvé tento pátek v duelu s Olomoucí. Junioři ještě mají několik dní na přípravu, z důvodu reprezentačních povinností nejlepších hráčů ve věkové kategorii do dvaceti let.
Extraliga dorostu, 2. kolo, ne 2.9.2007
Třebíč
0:2
0:0, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 30. Záhora (Vachovec), 42. Hampl (Vaněk, Dlapa). Rozhodčí: Blecha - Doležálek, Pelikán. Vyloučení: 7:5, bez využití. Diváci: 107. Průběh utkání: 0:2.
Třebíč: Wolf - Urbančík, Belatka, Záhradný, Koukal, Kotrba, Drápela, Bartejs, Velecký, Fryauf, Zdražil, Vysloužil, Fusek, Němec, Vondráček, Stahorský, Večeřa, Deveri.
Karlovy Vary: Endal - Hluchý, Schopf, Valeš, Schusser, Dlapa, Konečný, Liška, Funk, Frk, Švec, Putyera, Flieger, Vaněk, Baar, Vachovec, Hampl, Chocholáč, Kverka, Fusek, Záhora.

První dvacetiminutovka byla, jak se později ukázalo, ze strany domácích nejpovedenější částí zápasu. Třebíčští se zkušenějšímu soupeři vyrovnali v bruslení, dobrém pohybu a napadání. Velmi dobré příležitosti si v šesté minuté vytvořila dvojice domácích útočníků Vondráček – Vysloužil, která se v průběhu jednoho střídání dostala dvakrát do přečíslení dva na jednoho, vyřešila je výborně, ale stejně dobře zasáhl karlovarský brankář Endal. Přestože se hrál svižný hokej, brankáři příliš práce neměli. To se ovšem změnilo v závěru první třetiny, kdy domácí měli častěji puk na svých holích a hosté je zastavovali jen za cenu faulů. Rozhodčí Blecha všechny nedovolené zákroky bez milosti trestal a tak se slavistům naskytla přesilovka pěti proti třem v délce jedné minuty a padesáti vteřin. Domácí odehráli téměř celou tuto početní výhodu v obranném pásmu soupeře, ale branku se jim vstřelit nepovedlo a tak se do šaten šlo za stavu 0:0.

Druhou část začínali hosté ještě oslabení o jednoho muže, ale tuto situaci už si pohlídali a ohrožení své branky nepřipustili. V sedmadvacáté minutě se do slibné příležitosti dostal útočník Karlových Varů, obehrál i obránce, ale Wolf v brance Třebíče, si jeho bekhendovou střelu dobře pohlídal. Od začátku druhé třetiny se začali stále více prosazovat hosté. To se ukázalo například po nedůsledném vyhození puku z obranné třetiny třebíčského týmu, z něhož dobře napadající hráči Karlových Varů vytěžili dvouminutovou přesilovku. V ní si vytvořili drtivý tlak, zamkli slavisty před jejich branku, ale obrana v čele s gólmanem Adamem Wolfem odolala. Sotva však na led skočil vyloučený Pavol Záhradný, dostal za záda už bezmocného Wolfa dorážkou Záhora po asistenci Vachovcově 0:1. Hokejisté Energie byli do konce třetiny lepší, ale další branku se jim už vstřelit nepovedlo a tak po druhé siréně svítil na časomíře, pro domácí stále ještě velmi nadějný stav 0:1

Třebíčským ovšem hrubě nevyšel začátek poslední dvacetiminutovky. Už po minutě a půl zvýšili důrazní hosté na rozdíl dvou branek. Autorem druhého gólu Energie byl Hampl asistovali Vaněk a Dlapa - 0:2. To byla pro třebíčský tým opravdu studená sprcha a naopak pro hosty to byla uklidňující branka. Od té doby byli zkušenější hosté jasně lepším týmem a hru ovládli. Dorostenci Horácké Slavie se snažili se zápasem ještě něco udělat, ale naráželi na připravenou a dobře organizovanou obranu hostí. Co prošlo až na bránu pochytal spolehlivý Endal. V závěru utkání se domácí ještě chtěli pokusit o power-play, ale ani tu jim už takticky vyspělou hrou hosté nedovolili a v zápase zvítězili 0:2