Dorostenci suverénně zvládli důležitý zápas se Slavií

SDO: HC Slavia Praha - HC Energie 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Starší dorostenci Energie se úspěšně oklepali z páteční jasné porážky v Chomutově a v sobotní podvečer ovládli souboj týmů na rozhraní čtvrté příčky. K vítězství nad Slavií Praha třemi body za gól a dvě nahrávky přispěl Alexandr Molnár (na snímku), stejný kousek se povedl i Sebastianu Gorčíkovi.
Extraliga staršího dorostu, 22. kolo, so 24.11.2012
Slavia
1:5
1:1, 0:3, 0:1
Branky a nahrávky: 4. Patzelt - 17. Osmík (Gorčík, Molnár), 23. Hroch (Vaněk), 32. Bláha (Osmík, Gorčík), 36. Molnár, 53. Gorčík (Molnár). Rozhodčí: Lacina - Marek, Šimonovský. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 63. Střely na branku: 26:38. Průběh utkání: 1:0, 1:5.
Slavia: Frodl - Červený, Hyršl, Kottek, Saňa, Josefus, Havelka, Adam, Vyskočil, Patzelt, Kellerstein, Krejčí, Drahorád, Žemlička, Tejral, Bureš, Zajíc, Fortelka, Suda, Perzolla
Karlovy Vary: Kuchař - Klíma, Beránek, Molnár, Dimitrov, Vaněk, Rubeš, Janás, Hroch, Bláha, Gorčík, Petrov, Priškin, Michálek, Osmík, Janata, Rulík, Kodl, Poljanyčka, Veverka

Začátek zápasu se lépe vydařil domácím hokejistům. V početní výhodě se ve 4. minutě trefil do odkryté klece Martin Patzelt. V zápětí měli domácí výhodu dvojnásobné přesilovky, stav ale zůstal nezměněn. Postupem času se hosté zlepšovali a začali také hrozit. První vážnější příležitost hned přetavili ve vyrovnávací branku. Po několika dobrých zákrocích byl Frodl na dorážku Martina Osmíka krátký.

Druhá dvacetiminutovka začala aktivitou karlovarských hráčů, což bylo způsobeno vyloučením domácího hokejisty. Daniel Hroch měl před sebou volný prostor, proto si sjel mezi kruhy a přesnou ranou zvrátil vedení na stranu Karlových Varů. K vyrovnání byl posléze blízko Tejral, když jeho střílené nahození spadlo těsně vedle levé tyče. Slavia měla ještě další dvě šance. Po přihrávce neuspěl bekhendem Josefus a stejný hráč zanedlouho přestřelil téměř odkrytou klec.

Poté se ale ukázali zase hosté a to významně. V 32. minutě rozvlnil síť domácí svatyně Lukáš Bláha. O čtyři minuty později předvedl Alexandr Molnár pěknou individuální akci, kterou zakončil tvrdou střelou. Tu mu ještě Frodl zneškodnil, následnou dorážku však už pustil do své sítě.

Zbytek prostřední části se odehrál v klidném tempu. Ostatně to pokračovalo i v úvodu třetího dějství. Teprve až v polovině třetiny vypálil z úhlu Molnár. Jeho pokus se odrazil od břevna přesně na hokejku Sebastiána Gorčíka, který se z ničím nepáral a poslal kotouč do odkryté klece. Slávisté už neměli na nějaký zvrat sílu a utkání tak skončilo jasnou výhrou Karlových Varech, které si tak zpravily chuť po vysoké prohře s Chomutovem.

Miloš Pecka (Slavia): Zápas se nám hrubě nepovedl, prvních deset minut jsme začali dobře, ale od té doby hrál soupeř mnohem lépe. My jsme se asi uspokojili, že jsme den předem vyhráli. Nechápu, proč jsme za stavu 1:2 si pomalu ani nenahráli, nedostali jsme se téměř do žádné vyložené šance. Není tam bojovnost a chtíč ten zápas otočit.

Václav Eismann (Karlovy Vary): Na hřištích soupeře se nám doposud příliš nadařilo. Po debaklu v Chomutově jsme udělali několik změn v sestavě. Nabádal jsem mužstvo, aby bylo odvážné a nepodalo tak ustrašený výkon jako s Chomutovem. Musím hráče pochválit, jelikož to do puntíku splnili a myslím si, že jsme vyhráli po zásluze.