Dorostenci válcují jednoho soupeře za druhým

K a r l o v y  V a r y - Dorostenci karlovarské Energie jsou v poslední době k nezastavení. Ze západočeských lázní si odváží porážku jeden tým za druhým. V pátek si na domácí borce nepřišel ani mladý výběr Přerova. V celém průběhu utkání měli mírně navrch energetici, přesto si připsali jen těsné vítězství. Přerovský gólman Šrámek dovolil skórovat pouze Bauerovi, Boguskému a Hartmanovi. Po třetinách 0:0, 2:1 a 1:1 zvítězily Karlovy Vary nad dorostem Přerova 3:2.
Extraliga dorostu, 32., čt 18.12.2003
Přerov
3:2
0:0, 2:1, 1:1
Branky: 29. Bauer (Chotaš, Mašek), 39. Boguský (Sláma), 52. Hartman (Boguský) - 31. Kuča (Hampl), 58. Dvořák. Vyloučení: 8:9 , navíc Petružálek (KVA) 10 OT, Hampl (PRE) 10 OT. Využití: 2:1. Diváci: 65.
Karlovy Vary: Závorka - Boguský, Chotaš, Mašek, Schmidt, Štryncl, Zmeškal, Jan Bauer, Hájek, Hartman, Kuběna, Pfistr, Petružálek, Račanský, Sláma, Slovák, Smolík, Kalousek, Mrkvička
Přerov: Šrámek - Hubený, Nevtípil, Dvořák, Prinke, Švajda, Ryšánek, Kubáč, Kupek, Rajnoha, Šula, Kuča, Hampl, Menšík, Valášek, Meindl, Macíček, Mališka

První vyloženou šanci střetnutí si vypracovali v 7. minutě Přerovští. Od modré čáry křižně pálil Dvořák, Závorka vyrazil betonem jen k číhajícímu Menšíkovi. Jeho dloubák přeplachtil ležícího gólmana i horní tyčku jeho svatyně. O dvě minuty později se dostalo druhé početní výhody energetikům. Souvislý nápor vyústil v nebezpečnou dorážku dotěrného Pfistra, Petružálek z podobné situace dokonce dotlačil kotouč až do sítě. Počínal si však v rozporu s pravidly. I nadále střídala šance šanci. V obrovské pohodě hrající Jan Bauer si před brankovištěm několikrát vyměnil puk se Slámou. Toto ovšem vychytal báječným zákrokem lapačkou přerovský gólman Šrámek. Před Závorku se hostující hokejisté dostali až v samém závěru první části. Valášek ale pálil z levého kruhu jen do připravených brankářových chráničů.

Rovněž prostřední dějství se odehrávalo ve slušném tempu. Karlovarští měli blízko k otevření skóre v přesilovce, kdy od modré pálil Chotaš, Mašek neměl pro zakončení své individuální akce dostatek prostoru a Bauer z mezikruží jen vyzkoušel pozornost posledního muže Moravanů. Závorka měl na druhé straně plné ruce práce s napravováním chyby svých obránců, kteří nechali zcela nepokrytého Meindla. Zaslouženého vedení se Karlovy Vary dočkaly až v polovině duelu. Chotašovu střílenou přihrávku usměrnil do sítě domácí kapitán Jan Bauer. Přerovská odpověď přišla záhy. Nedůraznou obranu překonal v početní výhodě po spolupráci s Hamplem Aleš Kuča. S přibývajícím časem se začínalo na ledě také více jiskřit. Hráči se často ocitali v nehokejových pozicích, o drobná pošťuchování nebyla nouze. O to větší bylo překvapení, když se domácí dostali ve 39. minutě opět do těsného náskoku. V obrovské tlačenici před Šrámkovou svatyní se nejlépe zorientoval Boguský a záhadným způsobem dostrkal touš až za brankovou čáru.

Domácí v závěrečné části dlouho pouze kontrolovali těsný náskok. Více klidu získala Energie až v 52. minutě. Vyloučení Nevtípila potrestal přesnou ranou k tyči Martin Hartman. Dva zbytečné fauly karlovarských hráčů však nabídla vyslancům moravského hokeje zdramatizování. Ve chvíli kdy se na led vracel druhý potrestaný, Martin Petružálek, napřáhl na vrcholu kruhů Dvořák. Přesně umístěná dělovka dávala Závorkovi jen pramalé šance úspěšně zakročit. O možnost vyrovnat se hosté připravili sami. Dvě minuty před závěrečným hvizdem si v rohu kluziště nedovoleně počínal Ryšánek, energetici podrželi kotouč na svých holích až do sirény a po zásluze si tak mohli vychutnat svůj vyvedený oslavný rituál. Domácí tvrz karlovarských dorostenců odolala i dalšímu soupeři.