Dorostenecké derby rozhodlo prodloužení

SD: HC Energie - HC Plzeň 1929 2:1p (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Sobotní západočeské derby v kategorii staršího dorostu se neslo v opatrném duchu, v sázce bylo průběžné druhé místo ve skupině Západ. To nakonec uhájili domácí energetici. Indiáni sice v závěru utkání vyrovnali a vynutili si prodloužení, v něm ale po hrubce plzeňské obrany skóroval domácí Milan Davídek.
Extraliga staršího dorostu, 14. kolo, so 18.10.2014
Plzeň
2:1p
1:0, 0:0, 0:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 15. Čejka (Trapl, Janata), 62. Davídek – 53. Stráský (Sysel, Vracovský). Rozhodčí: Turčan – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 79. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Karlovy Vary: Kuchař – Vodička, Hrůša, Pajk, Prachař, Beer, Vápeník, Kunc – Čejka, Janata, Trapl, Horký, Davídek, Hauzr, Svoboda, Pastyřík, Kurfürst
Plzeň: Zeman – Sysel, Kaňák, Sedláček, Pokorný, Kačena, Váchal, Čechura, Ivanič – Vracovský, Kodýtek, Stráský, Rubner, Kokoška, Kantner, Hajšman, Kučera, Krystl, Hanzlík, Roubal, Krásný

Začátek utkání byl ze strany obou celků velice opatrný, a tak si diváci v KV Areně museli počkat téměř polovinu třetiny na výraznější příležitost, která by měla gólové parametry. Přesto stojí za zmínku příležitost Čejky, který dostal v 5. minutě z poza branky kvalitní přihrávku od Trapla. Jeho střela ale neměla potřebnou přesnost. První branka přišla až v 15. minutě hry, kdy přišla prudká střela od modré a pohotový důraz Michaela Čejky, který dokázal po několika pokusech doslova dostrkat puk za záda Zemana. Domácí tak šli do vedení. Ve zbytku první třetiny přišla na řadu ještě čtyři vyloučení. Pokaždé ale, když byl jeden z týmů v oslabení, se hra srovnala po pár vteřinách vyloučením i na druhé straně. Žádný z celků si tak standardní přesilovku nezkusil.

Ve druhé třetině se karty rozdaly již jinak a lepším týmem byl dorost domácí Energie, přesto vyložené šance si vytvářeli spíše hosté. Výraznou příležitost si vypracoval v 27. minutě Davídek, který střílel z velké blízkosti, ale mířil pouze do lapačky Zemana. Ve 30. minutě se pokoušel dorazit kotouč za záda Zemana Pastyřík, který ovšem také neuspěl. V 31. minutě a ve 34. minutě přišla vyloučení na straně hostů. Domácí však žádnou z početních výhod nevyužili. Přesto o minutu později přišla šance utkání. Kuchař špatnou rozehrávkou namazal Stráskému, kterého vzápětí vychytal včasným navrácením do branky a dobrým nastavením lapačky. Poslední velká šance třetiny přišla na jejím konci. Hostující Kodýtek ve 39. minutě mohl usměrnit kotouč za záda Kuchaře, ale ze dvou metrů branku přestřelil.

Ve třetí periodě se zajímavé věci začaly dít až po její půli. V 53. minutě si vypracoval zajímavou příležitost Čejka, po jehož pokusu poskakoval kotouč po brankové čáře a Pokorný musel kotouč z brankové čáry vyhazovat do bezpečí. Na druhé stráně platilo nedáš, dostaneš. Ve stejné minutě se dostal na modré ke střele Sysel, jeho střelu tečoval Jiří Stráský přímo do pravého růžku - 1:1. V posledních dvou minutách se mohl prosadit Pastyřík, ale neuspěl. Na druhé straně Kokoška mohl překvapit z úhlu, ale také se neprosadil a utkání šlo do prodloužení.

V úvodu prodloužení zkoušel Zemana překvapit Vodička střelou z úhlu. Kotouč skončil v Zemanově lapačce. O minutu později se ale dostal po napadání do šance Milan Davídek, který po vypíchnutí puku jel sám na Zemana a střelou umístěnou mezi betony rozhodl o utkání. Dorost Energie tak vytěžil v derby s Plzní dva body po výhře po prodloužení 2:1.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Dnes jsme získali dva body proti mužstvu, které podle mého v naší skupině produkuje vůbec nejmodernější hokej. Snažili jsme se to eliminovat posílenou organizací hry do obrany, což se nám dařilo. Výrazně nás také podržel brankář Kuchař. Musím vyjádřit obrovské uznání hráčům, kteří hráli s maximální obětavostí a bylo radostí za nimi dnes stát. Že šlo o druhé místo v tuto chvíli neřešíme, protože je odehrána teprve polovina soutěže.

Ladislav Čihák (HC Plzeň 1929): Byl to pro nás smolný zápas. Dostali jsme nešťastný gól z dorážek a potom to bylo nahoru dolů, hrál se pěkný hokej. Domácí byli dobře organizovaní v obraně, v útoku jsme více šancí měli asi my. Srazila nás bohužel individuální chyba v prodloužení. Nemyslím jen toho útočníka, ale i to, že dva beci šli střídat, to se v tomto věku prostě nedělá. Stalo se, Varům blahopřejeme a jedeme dál. Klukům jsme o tabulce nic neříkali, ale oni se na ní asi podívali a předpokládám, že na druhé místo se dostat chtěli. A proti Varům jsou kluci vždy nahecovaní, je to derby. Bohužel se nám to dnes nepodařilo.