Energetici nezvládli utkání se Zlínem, doma zůstává pouze bod

HC Energie - PSG Zlín 2:3 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Karlovarští hokejisté v neděli odpoledne hostili v KV Areně Zlín. Do utkání energetici vstoupili plni energie a odhodlání, avšak opět museli svého soupeře dotahovat. To se jim podařilo, dokonce skóre obrátili, avšak v obraně nebyli tak pozorní a dovolili soupeři srovnání. Zápas byl spíše vyrovnaný a přes prodloužení došel až do samostatných nájezdů. V těch byli úspěšnější hosté, a z Karlových Varů si tak odvážejí dva body.
Tipsport extraliga, 23. kolo, ne 23.11.2014, KV Arena
Zlín
2:3sn
0:0, 1:1, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 38. Duda (D. Hruška, Bičánek), 45. Balán (D. Hruška, Duda) – 30. Svoboda (Leška, Valenta), 48. Holík (Říčka, Vlach), rozh. náj. Köhler. Vyloučení: 9:10, navíc Skuhravý (KVA) 10 min. os. trest. Využití: 2:1. Diváci: 3233. Střely na branku: 35:30. Zblokované střely: 13:13 Hity: 9:16 Vhazování: 47:42 Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:3
Karlovy Vary: Závorka – Sičák, Harant, Bičánek, J. Tomeček, Šmach, Deyl, Dvořák – Duda, Balán, D. Hruška – Vachovec, Skuhravý, Koblasa – Heizer, Kverka, V. Tomeček – Štals, R. Hruška, Pšurný
Zlín: Hromada – Řezníček, Marušák, Horák, Kotvan, Valenta, Žižka – Köhler, Leška, Ondráček – Říčka, Vlach, Holík – Veselý, Čajánek, Svoboda – Sedláček, Šťastný, Kubiš

Energetici do zápasu vstupovali jako mírní favorité, což se ihned od začátku pokoušeli potvrdit. Takovéto nasazení a obětavost jsme od karlovarských hokejistů dlouho neviděli, a tak nebylo divu, že se je fanoušci snažili co nejhlasitěji povzbuzovat. Domácí na svého soupeře stále tlačili a vytvářeli si mnoho dobrých šancí. V jedné z nich se ocitli také Hruška s Dudou, avšak celá akce byla zakončená nevýraznou střelou Deyla. Tlak Energie sílil, avšak Zlín držel Hromada, který byl zasypáván střelami.

V polovině první periody měli hosté k dispozici přesilovou hru a až při této příležitosti vyslali na bránu svoji první střelu. Pro Závorku to nebylo lehké, téměř deset minut byl bez práce, avšak s tímto pokusem si poradil. Karlovarští hokejisté byli nadále lepším týmem na ledě, svého soupeře téměř ve všem přehrávali. Přerušení náporu přišlo ke konci úvodní dvacetiminutovky, kdy museli energetici do čtyř. Tomáš Závorka se opět zahřál a připsal si několik důležitých zákroků.

Druhá třetina začala podobně jako ta první, a to náporem domácích hokejistů. Do vedení mohl Karlovarské poslat Jaroslav Kverka, protáhl se mezi obránci, avšak zakončit už se mu už nepodařilo. Energetici tentokráte měli s výroky rozhodčích štěstí a měli k dispozici dvojitou přesilovou hru, avšak vše bylo velmi statické, chyběla také častější střelba. A právě toto se domácím nevyplatilo, jelikož hosté také měli početní výhodu, oproti domácím ji ale zužitkovali. Jakub Svoboda si s kotoučem vybruslil před bránu, obehrál obránce a přesně zamířil.

Energetiky tato inkasovaná branku zprvu spíše zmrazila, poté je ale nakopla k ještě lepším výkonům. Karlovarští v tomto zápase sehráli mnoho přesilových her, avšak ne všechny využili. To neplatilo však o jedné z konce druhé třetiny, ta navíc byla dvojnásobná. Hruškova přihrávka skrze brankoviště nalezla Radka Dudu, který už neměl žádný problém doklepnout kotouč do nekryté Hromadovy svatyně.

Třetí perioda byla opět ovlivněna častým vyloučením. To ihned na počátku poznal karlovarský Tomeček, avšak energetici toto ubránili. O minutku později ale byli vyloučeni hosté, následoval ho další trest a Karlovarští měli opět k dispozici dvojitou přesilovou hru. Tu už sehráli o něco lépe, když se po Hruškově střele dostal k dorážce Stanislav Balán a o tyčku poslal kotouč za Hromadu.

Ze třetí třetiny to ale nebylo z ohledu branek vše. Za tou další nestálo sice vyloučení samotné, ale jen signalizovaný trest. Hosté ujeli do přečíslení, Závorka vyrazil střelu přesně na hůl Jiřího Holíka, který už pálil do odkryté sítě. Oba celky chtěly strhnout vedení co nejrychleji na svou stranu, avšak ani jednomu se už branku vstřelit nedařilo. Předvedli se především brankáři, jak Závorka, tak i Hromada předváděli fantastické zákroky.

Utkání tedy po nerozhodných šedesáti minutách dospěl do prodloužení. V něm si dvě slibné šance vytvořili hosté, avšak Závorka nezaváhal a puk za svá záda nepustil. To ale neplatilo v následných samostatných nájezdech, kdy dvakrát inkasoval, kdežto energetici skórovali jen jednou. Vítězný nájezd zaznamenal Bedřich Köhler. Energetici tak bohužel stále pokračují v nepříliš přesvědčivých výkonech, napravit to ale mohou hned v pátek, kdy doma přivítají Liberec.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Utkání bylo hodně nervózní. Chtěli jsme a potřebovali vyhrát. Hlavně, když v posledních zápasech prohráváme o gól a nebo ztrácíme body v prodloužení. Hrálo se hodně oslabení a přesilovek. Dvě jsme dokázali využít a v oslabení jsme pouze jedinkrát inkasovali. Bránili jsme celkem dobře, proti soupeři, který přesilovky umí. Bohužel v konci jsme opět chybovali a nechali si vyrovnat na 2:2. Penalty pak dopadly v náš neprospěch.

Juraj Jurík (PSG Zlín): Na utkání se podepsala ta skutečnost, že si oba týmy uvědomovaly důležitosti zisku bodů. Zápas byl více bojovný než pohledný. Ze ten průběh je 2:2 spravedlivých a co se týče nájezdů. Tak jsme získali bod, který jsme ztratili naposledy doma s Plzní. Za druhý bod jsme rádi.