Energie poprvé porazila Ufu

Salavat Julajev Ufa – HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
V prvním utkání na turnaji O pohár republiky Baškortostán v daleké Ufě porazili energetici domácí hvězdy. Vůbec poprvé v historii porazili Karlovaráci mistra KHL z ročníku 2010/11. Podařilo se jim to na pátý pokus. Dobře k tomu Západočeši nakročili už v první třetině, ve které herně Ufu o hodně převyšovala. Hned ve druhé minutě se trefil Petr Kumstát a pět vteřin do konce první části se prosadil i Jiří Doležal. Prostřední perioda dopadla nerozhodně. Nejprve se trefil ruský útočník Stepanov a snížil skóre. Do konce třetiny však vrátil dvoubrankové vedení do karlovarské šatny Martin Zaťovič. Nakonec se ještě osm sekund do konce trefil do černého i kapitán Václav Skuhravý. Výborným výkonem se prezentoval mladý brankař Tomáš Závorka, o čemž referoval po skončení zápasu přímo z Ufy sportovní manažer Jaromír Látal.
Příprava na sezonu, Turnaj II, čt 30.8.2012, Ufa
Ufa
1:4
0:2, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 26. Stepanov – 2. Kumstát, 20. Doležal, 39. Zaťovič, 60.Skuhravý. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.