Junior Cup: Dorost si na úvod poradil s Mannheimem

Karlovarští starší dorostenci vstoupili skvělým způsobem do Junior Cupu v Mannheimu. Na úvod prestižního turnaje totiž přehráli domácí celek a po vítězství 2:1 se usadili na čele skupiny. Druhý zápas čeká energetiky již ve středu, kdy se od 19:30 utkají s výběrem německé dorostenecké ligy.

1:0, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 19. Valenti - 29. Tlačil (Hotěk), 38. Petrov (Halberštát). Rozhodčí: Hoppe - Kyei Nimako, Leermakers . Vyloučení: 5:6 . Bez využití . Diváci: 280. Střely na branku: 16:16. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Mannheim: Pakarinen - Nijenhuis "A", Ewald, Möller, Kremer, Kullmann, Mass, Dziambor - Soramies "C", Valenti, Preto - Eckl, Stachowak, Fischer - Wagner, Gläser, Lutz - Bauhof, Schulz "A", Benzler - Hermann.
Karlovy Vary: Beran (Kašpar) - Bernáth "C", Přibyl, Klejna, Zavřel, Štaif, Cankov - Bečka, Slabý "A", Prošek - Kořán, Halberštát "A", Petrov - Šik, Tlačil, Hotěk, Habr, Maydl, Šťastný - Holub, Hudečka.

Karlovarští vletěli do úvodního zápasu na turnaji a hned po čtrnácti vteřinách si vysloužili první přesilovou hru, trest domácího Preta ale potrestat nedokázali. Když se podobně dařilo hráčům německého klubu během trestu Holuba v sedmé minutě a energetici nevyužili ani další přesilovku, zdálo se, že se oba týmy rozejdou do šaten za nerozhodného stavu. Že tomu ale tak nebude, ukázala 19. minuta, kdy Yannik Valenti využil hrubé chyby hostující rozehrávky a sám proti brankáři Beranovi nezaváhal, když poslal puk přesně nad jeho lapačku.

Začátek druhé periody se nesl ve znamení vyloučení a s hosty mohlo být ještě více zle. Na trestnou lavici totiž postupně usedli Šik a Bečka, jenže domácí takřka minutu trvající početní výhodu využít nedokázali. Energetici se naopak v 29. minutě dostali k vyrovnaní, když puk za záda domácího gólmana Pakarinena poslal Jan Tlačil!

To však ale ze strany energetiků v prostředním dějství nebylo zdaleka vše. Krátce po návratu vyloučeného Šika na led se totiž hosté ujali vedení, když brankáře domácího celku Pakarinena propálil Daniil Petrov, to se psala polovina 38. minuty.

Do poslední třetiny tak šli hosté s jednobrankovým náskokem a snahou o jeho udržení. Domácí se ještě v závěru pokusili o hru bez brankáře, umocněnou ještě dvouminutovým vyloučením Bernátha, nicméně vsítit vyrovnávací branku se jim již nepodařilo. Karlovarští se tak po výhře 2:1 dostali se třemi body do čela tříčlenné tabulky a v případě vítězství ve druhém zápase postoup přímo do semifinále turnaje.