Junior Cup 2017: Smolný závěr, dorost veze z Mannheimu čtvrté místo

Karlovarští dorostenci vezou z Mannheimu čtvrté místo. Vyrovnaný souboj o bronz s německou osmnáctkou přitom ztratili až v samotném závěru, rozhodující gól vstřelil Gregory Saakyan 78 sekund před koncem.
Příprava staršího dorostu, Junior Cup, ne 27.8.2017
DEBU18
2:3
1:0, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 17. Holub (Šik, Prošek), 45. Šik (Cankov, Holub) - 29. Lobach (Wirt, Mik), 39. Schitz (Mik), 59. Saakyan (Schinko, Jentzsch). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Karlovy Vary: Bednář (Kašpar) - Bernáth, Cankov, Novák, Kořán, Tureček, Stejskal, Houdek, Záruba - Holub, Novotný, Černý, Šťastný, Karbulka, Zdeněk, Hudečka, Prošek, Šik, Jiskra, Fečo, Jílek.
DEBU18: Kapteinat (Steiger) - Wirt, Mik, Hüttl, Leitner, Pfenninger, Ribnitzky, Heinzinger, Dersch - Betzold, Jentzsch, Schitz, Brunner, Schinko, Lobach, Bakos, Saakyan, Volkmann, Tosto, Üffing, Gerharz.

Do utkání o bronz nastoupili energetici podstatně lépe než do prohraného semifinálového duelu s Mannheimem. Od úvodního hvizdu v jejich hře nechyběly prvky, které je zdobily v prvních dvou zápasech turnaje, tedy bojovnost, agresivita a velké nasazení. První dvacetiminutovka nabídla vyrovnaný hokej. Více střeleckých příležitostí si vytvořili hráči německé osmnáctky, co však nezachytila karlovarská obrana, pochytal jistý Jan Bednář v brance. Skóre se tak měnilo až na konci 17. minuty. Karlovarští dorostenci dobrým napadáním vybojovali puk v útočném pásmu, Šik našel na levém kruhu volného Davida Holuba, který přesnou střelou švihem krásně vymetl levou šibenici německé svatyně.

Druhá třetina nabídla pokračování vyrovnaného souboje. Němci na začátku 22. minuty nastřelili boční tyč Bednářovy branky, cinkalo však i na druhé straně o pár minut později. V polovině 29. minuty putoval na trestnou lavici Holub a německým mladíkům stačilo pouhých osm vteřin, aby přesilovou hru využili, když se z mezikruží trefil střelou přes obránce Dennis Lobach. V polovině zápasu mohli jít energetici znovu do vedení, jenže střelu Stejskala od modré čáry zastavila tyč německé branky. A tak udeřilo na druhé straně krátce před koncem druhé části. Po nenápadné akci německého celku vystřelil z pravého kruhu Mik, jehož ránu sice Bednář stihl vyrazit, jenže na dorážku z levé strany v podání Edwina Schitze byl již krátký.

Do třetí třetiny šli karlovarští dorostenci s jasným cílem, minimálně vyrovnat skóre nepříznivě se vyvíjejícího zápasu. V 45. minutě putovali na trestnou lavici krátce po sobě Saakyan a Wirt a energetici měli výhodu přesilové hry pěti proti třem. Sedmnáct vteřin nato, už se radovali z vyrovnávacího gólu, když přihrávku Cankova uklidil do branky tvrdou ranou z kruhu Otakar Šik. Rozhodnutí přinesl samotný závěr zápasu. V čase 58:42 Schinko přihrávkou zpoza branky na zcela volného Gregory Saakyana a ten rozhodl o bronzových medailích pro svůj tým.