Junioři: Nepříliš povedený zápas s Pardubicemi, dorost v Boleslavi příkladně zabojoval

Junioři: HC Energie – HC Pardubice 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Dorost: BK Mladá Boleslav - HC Energie 4:5 (1:0, 1:2, 2:3)
Před Energií, která držela pátou příčku, stála dnes velká výzva – druhé Pardubice. První dvě dějství byla z karlovarského pohledu velice aktivní. Ovšem již první třetina přinesla dvě inkasované branky, na které domácí nestačili po celou dobu utkání zareagovat. Nutno dodat, že Pardubickým velice pomohl brankář Landsman i celá obranná řada, a tak se Východočeši právem radují z dalšího skalpu na cizím ledě. Naopak zápas plný zvratů odehráli dorostenci v Mladé Boleslavi. Přestože ještě šest minut před koncem prohrávali, nakonec dokázali v 59. minutě strhnout zásluhou Martina Frka (na snímku) vedení definitivně na svou stranu.
Extraliga juniorů, 31. kolo, pá 21.12.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Pardubice
0:4
0:2, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 10. Drtina (Kousal, Kaut), 16. Verner (Dobiáš, Radil), 30. Buchtele (Nykl, Šnejdr), 56. Dobiáš (Drtina, Kaut) . Rozhodčí: Rejthar - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:2. Diváci: 79. Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 0:4.
Karlovy Vary: Panec (od 10. Hruška) – Schmidt, Přindiš, Novák, Tomeček, Buguský, Tollinger, Zmeškal, Rohan Martin – Šnajdr, Topinka, Záhora, Kellner, Mareček, Sláma, Mistoler, Dej, Majer, Budínský, Rohan Tomáš.
Pardubice: Landsman – Kučera, Drtina, Krejnus, Blažek, Fink, Šnejdr, Poskočil – Radil, Stoklasa, Nykl, Kaut, Buchtele, Dobiáš, Jindřich, Verner.

Utkání začalo hned první početní výhodou na straně domácích. V odehrané půl minutě si vyzkoušel, jak se sedí na trestné lavici pardubický Michal Kučera za nedovolené bránění a Energie měla tak prvních pár příležitostí. Hra měla na obou stranách velký spád a za poměrně krátkou dobu bylo vidět spousty šancí. Asi největší na domácí straně byla ta, ze šesté minuty, kdy Tomáš Rohan nahrával najíždějícímu Tomáši Slámovi, ten však při zakončení na pardubického brankáře nebyl přesný. Jenže byli to Pardubičtí, kdo jako první otevřel skóre. Hřiště opustil na dvě minuty za držení Vít Budínský a Východočeši rozjeli svůj kolotoč. Po nahrávce Roberta Kousala propálil od modré všechno, co mu stálo v cestě, Michal Kučera. Domácí tento inkasovaný gól pochopitelně vyburcoval ještě k lepšímu výkonu. Dokladem může například být polobrejk Jana Topinky z patnácté minuty, ale pardubický brankář Filip Landsman řekl vyrovnání ne. Jenže byly to Pardubice kdo měl další brankové slovo. V 16. minutě se z levé strany řítil na Pance Tomáš Verner, který našel skulinku mezi bližší tyčí a brankářovým tělem. Po tomto zásahu odešel brankář Panec střídat a na jeho místo se postavil Petr Hruška. Ač šance byly vyrovnané na obou stranách, víc štěstí měli Pardubičtí, a tak vedli po první siréně o dvě branky.

Druhá část pokračovala v duchu té první. Aktivita byla vidět na obou stranách, ovšem s menší převahou hostujících. Karlovarský brankář Hruška se vytáhl hned nadvakrát vynikajícím zákrokem proti Dobiášovi, avšak zanedlouho inkasoval. Psala se třicátá minuta, když Hruška ještě Nyklovu střelu vyrazil, jenže na dorážku Jana Buchteleho do prázdné klece už byl krátký. Karlovy Vary tedy prohrávaly už o tři branky a urputná pardubická obrana v čele s ochráncem jejich pokladu odrážela i nadále energetické útoky. Do závěrečné části tedy vstupovali domácí s tříbrankovým mankem.

Ani v posledním dějství neztrácela hra na obrátkách a rychlosti. Karlovarští si stále dokázali vytvářet slibné šance. Velice blízko prvnímu zásahu měl Tomáš Rohan, ovšem Filip Landsman opět s přehledem nebezpečnou situaci zachránil. Naopak pět minut před koncem utkání, kdy odešel pykat Miroslav Majer za zdržování na dvě minuty, přidaly Pardubice ještě jeden zásah. Po klasickém nahrávkovém kolotoči byl na jeho konci Ugo Dobiáš a tímto zásahem smazal všechny karlovarské naděje. Zápas tedy neskončil pro domácí tak, jak by si zřejmě představovali a výsledek 0:4 hovoří jasně.

Mikuláš Antonik, trenér Karlových Varů:Bohužel. Prohrávali jsme dva nula, soupeř to odbránil, odehrál zodpovědně, my jsme se začali v koncovce trápit a už to nebylo to, co jsme si představovali. Rovněž jsme nehráli v klidu, nebruslili tak, jak předchozí zápasy a ten zápas se nám vůbec nepovedl.

Vladimír Martinec, trenér Pardubic:Před zápasem jsme měli jisté obavy, protože jsme přijeli dost oslabeni s pouhým počtem 15 hráčů v poli a navíc Karlovy Vary jsou na domácím ledě dost silní. Kluci taky výborně zvládli taktiku a soupeř si s tím nevěděl moc rady. Výborně nám také zachytal brankář, útočníci hráli tak jak měli a jsme rádi že jsme zahráli tak výborný zápas s tak výborným výsledkem.