Junioři: Podruhé v řadě domácí výhra 7:2

HC Energie Karlovy Vary - HC Chemopetrol Litvínov 7:2 (4:0, 1:1, 2:1)
Po sobotním úspěšném západočeském derby přivítala v tabulce druhá Energie sedmý Litvínov. A hned první třetina, ve které domácí mladíci skórovali čtyřikrát, odstartovala další karlovarskou kanonádu. Jak proti Plzni, tak proti Litvínovu se skóre nakonec zastavilo na jednoznačném výsledku 7:2. Nejvýrazněji k němu třemi přesnými zásahy přispěl levý křídelní útočník Martin Šnajdr.
Extraliga juniorů, 23. kolo, čt 23.11.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Litvínov
7:2
4:0, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 6. Mareček (Boguský), 10. Zucker (Schmidt), 14. Šnajdr (Sláma, Zmeškal), 20 Šnajdr (Sláma, Zmeškal), 39. Sláma (Jan Bauer), 46. Šnajdr (Kuběna), 57. Zucker (Baran, Schmidt) - 36. Čejka (Rindoš), 54. Kubát (Nekvinda). Rozhodčí: Rejthar. Vyloučení: 13:10. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2, 7:2.
Karlovy Vary: Benda - Novák, Mašek, Schmidt, Boguský, Tollinger, Satora, Zmeškal, Přindiš - Šnajdr, Jan Bauer, Zucker, Kuběna, Baran, Sláma, Záhora, Mareček, Rohan, Budínský, Topinka
Litvínov: Pošusta - Panuška, Lomička, Gula, Martinka, Kubát, Polák, Čejka - Nekvinda,Rindoš, Matouš, Černý, Zima, Majer, Přeučil, Češka, Rais, Schön

Mladí chemici strávili na rozbruslení mnohem více času než jejich karlovarští protějšci a hned po úvodním buly jako by to chtěli dát najevo. Reprezentační gólman v dresu Energie Marek Benda musel čelit závaru po prvním pozdravu z hole Kubáta. Energetiky však pomohla nastartovat brzká přesilová hra při vyloučení Češky. Litvínovský brankář Pošusta zlikvidoval první velkou šanci Barana i dorážejícího Zuckera. V 6. minutě už ale nestačil na mazácké zakončení Jakuba Marečka, který do odkryté klece uklidil Pošustem vyraženou tečovanou ránu Boguského. Litvínovští mohli kontrovat při své početní výhodě, jenže naopak se ocitli blízko inkasovanému druhému gólu. Kuběna obral za Pošustem chybujícího Černého a zcela osamocený Budínský vyprášil jen brankářovu lapačku.

Hosté se nepoučili a dál tahali za kratší konec, dokonce i při početní výhodě, která plynule navázala na předcházející. V 10. minutě našlápl od obranné modré David Zucker a v čistém samostatném nájezdu nedal Pošustovi střelou nad lapačku šanci. Až tento zásah jako by hosty probudil a na minutu se usadili před Bendou, leč sprcha střel v podání Guly, Schöna a Lomičky jen zvyšovala úspěšnost zákroků karlovarského strážce brankoviště. Jak se střílí branky ukázal názorně v končící 14. minutě Martin Šnajdr, který ve středním pásmu lehce přešel přes Panušku a v dalším sólovém nájezdu si vychutnal Pošusta potřetí. Na juniorech Litvínova byla patrná snaha, ale za domácími hráči zaostávali zejména v technické vyspělosti. Když ani Schön neprostřelil v přesilové hře Bendu z dobré pozice mezi betony, podtrhl účet první třetiny v poslední minutě znovu Martin Šnajdr. Rukou si zpracoval vysoko vyhozený kotouč a počtvrté rozvlnil síťku za Pošustem.

Po přestávce už nastoupil hájit litvínovskou branku Tomáš Fikrt a od počátku bylo patrné, že celý tým Chemopetrolu asi dostal od trenéra Beránka v kabině co proto. Hned po návratu Přeučila z trestné lavice zakončoval Rindoš do odkryté části branky, ale Benda zazářil skvělým přesunem k tyči. Litvínov pokropen živou vodou nadále tlačil energetiky do defenzivy, ale všechny střelecké pokusy končily na spolehlivém Bendovi. Teprve až v čase 36:00, kdy zrovna probíhala nepříliš povedená litvínovská přesilová hra, využil Václav Čejka volného prostoru a tvrdým příklepem mezi betony poprvé překonal Bendu. Ve 38. minutě domácí chybovali za vlastní brankou, osamocený Češka toho však nedokázal využít a vzápětí zahozené šance litoval. Místo nadějného stavu 4:2 zvýšil Tomáš Sláma s klidem zkušeného harcovníka v brejku na 5:1.

Třetí dějství nabídlo asi nejméně atraktivní podívanou, ačkoliv padly tři branky. Na ledě postupně přibývalo nervozity a hru kouskovala častá vyloučení. Z nich nejprve těžili převahu hosté, Rindoš se nebezpečně prosadil přes bránícího Přindiše a poté Majer neúspěšně dorážel u Bendovy levé tyče. Puk se jen proběhl skrz karlovarské brankoviště. Chemopetrol si ve 45. minutě zahrál i v pěti proti třem, trvalý zámek ale i díky Bendovi využít nedokázal. A tak přišel trest. Martin Šnajdr přetavil v branku dobrou práci Kuběny a dokonal ve vlastním oslabení svůj hattrick. Podruhé a naposledy rozjásal mužstvo v černém až v 54. minutě Karel Kubát, jenž při oboustranném vyloučení prostřelil Bendu z levého křídla. Energie nicméně žádné drama nepřipustila. Záhora sice úplně sám před brankou svůj volej namířil přímo do Fikrta, ale doslova excelentní kombinace na jeden dotek, zakončená v 57. minutě Davidem Zuckerem udělala definitivní tečku za podkrušnohorským derby.

Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): Výsledek je pro Litvínov možná dost krutý. Nám se podařilo dobře využívat šance, které jsme měli, ale Litvínov byl ze začátku velice nepříjemný. Hrál hodně dobře vepředu a o to jsme radši, že se nám podařilo vyhrát. Po první třetině určitě došlo v kabině hostů k bouřce a i když jsme na to upozorňovali, tak naši hráči asi měli v podvědomí uspokojení. Naštěstí se nám vždycky podařilo na inkasovaný gól odpovědět a udržet si náskok, který zaručoval výhru. Ten nervózní závěr byl podle mě trochu zbytečný, ale i loni jsme měli s Litvínovem takové zápasy, asi se snaží za nepříznivého stavu udělat všechno proto, aby zápas zlomili.