Junioři dvakrát dotáhli a s Litvínovem se rozešli smírně

K a r l o v y V a r y - Podrušnohorské derby příliš krásy nepobralo. Energii se nedařily přesilové hry a jejich přihrávky často končily na holích soupeřů. Na hru soupeře byl o poznání lepší pohled, přestože ani oni se v přesilové hře neprosadili. Hokejovost Litvínovských vyrovnávali však karlovarští mladíci srdcem a bojovností, a tak se jim podařilo vyválčit remízu, přestože v utkání již dvakrát prohrávali.
Extraliga juniorů, 10. kolo, čt 30.9.2004, Zimní stadion Karlovy Vary
2:2
0:1, 1:0, 1:1
Branky: 31. Bušta (Gasparik), 47. Petružálek (Kalousek, Račanský) - 12. Vrtek, 41. Jánský (Heinisch, Švejda). Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
Karlovy Vary: Jirkův - Kocek, Kloz, Karpíšek, Tašner, Mašek, Štourač - Račanský, Pražák, Bušta, Kuběna, Kudláček, Bauer Jan, Hamerle, Gasparik, Bauer Jakub, Kalousek, Zaťovič, Sedláček, Petružálek
Litvínov: Fiala - Kuncl, Poživil, Klement, Lašek, Babůněk, Boháček, Zenk - Nekvinda, Matouš, Heinisch, Tauš, Jánský, Švejda, Závada, Vrtek, Kašťák

První třetina měla dvě zcela rozdílné části. Přibližně do 11. minuty měli více ze hry domácí, kterým k získání tempa pomohly i dvě přesilové hry. Ve čtvrté minutě našel Jakub Bauer krásným pasem Buštu, ten však zblízka gólmána hostí nepřekonal. V páté minutě byl vyloučen litvínovský Nekvinda, domácí se však dostali pouze k jedné střele Zaťoviče. V desáté minutě byli vyloučeni hned dva hráči Chemopetrolu naráz, a Energii se tak naskytla dvouminutová výhoda dvou mužů v poli. Té se jim ovšem nepodařilo využít, přestože střela Kloze od modré a dorážka Hamerleho zblízka brankou zaváněly. Naplnilo se tak omšelé klišé "nedáš - dostaneš" a v čase 11:32 se po nenápadné akci radoval litvínovský Vladislav Vrtek. Tento gól domací dost zaskočil a do útoku se tlačili hlavně hosté. Za zmínku stojí především akce Švejdy a Závady v 16. minutě. Domácí se do soupeřova pásma dostávali jen sporadicky, především díky vlastním chybám. Po první třetině tak vedl Chemopetrol nad domácí Energií 0:1.

Druhá dvacetiminutovka přinesla oboustranně vyrovnaný hokej. Litvínovští působili hokejověji, domácí to však vynahrazovali svou bojovností. V 27. minutě střela domácího Račanského pořádně protáhla gólmana hostí. V rozmezí 29. a 30. minuty se hodně vylučovalo, během několika vteřin usedli na trestnou lavici dva litvínovští a jeden karlovarský hráč. V 31. minutě gólman hostí jen vyrazil Hlubučkovu střelu od modré, následnou dorážku zblízka si však pohlídal. V téže minutě jeli domácí dva na jednoho obránce, v brance však místo puku skončil jen litvínovský gólman. Potom se chvíli nehrálo, neboť brankář Fiala byl po tomto zákroku značně otřesen. V čase 30:31 se domácí dočkali vyrovnání, když se při hře 4 na 4 po nahrávce Gasparika pěknou ranou nad vyrážečku trefil Lukáš Bušta. V 33. a 38. minutě dostali hosté šanci předvést svou přesilovku, ale ačkoliv ukázali několik pěkných kombinací, úspěchu se nedočkali. Do kabin se tak soupeři rozešli za stavu 1:1.

Nástup do závěrečné třetiny se domácím vůbec nevyvedl. Ještě se ani pořádně nerozkoukali a již prohrávali. V čase 40:33 se ve zmatku před domácím brankářem Jirkůvem nejlépe zorientoval litvínovský Peter Jánský a nekompromisně skórval. Asistenci si připsali Heinisch a Švejda. Po této ráně se však domácí nesložili a v čase 46:08 vyrovnal z pozice mezi kruhy domácí Martin Petružálek. Od této chvíle se ani jeden z týmů nepouštěl do nějakých odvážnějších akcí, viděli jsme spíše souboj pozorných obran. V 47. minutě předvedl krásný individuální průnik domácí Zaťovič, v těsné blízkosti branky však přestřelil. V 56. minutě viděl karlovarský Hamerle samotného Jana Bauera před soupeřovým brankářem, karlovarský forvard však skákavou nahrávku nezpracoval a litvínovští si oddechli. Mužstvo Chemopetrolu se v závěru utkání nadechlo k náporu, z několika slibných šancí však nakonec nic nebylo, domácí brankář jim další gól nepovolil. Zápas Energie - Litvínov tak nakonec skončil zaslouženou remízou 2:2 po třetinách 0:1, 1:0 a 1:1.