Junioři konečně zabrali, dorost zůstal bez bodu

Junioři: HC Energie - HC Litvínov 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
S.dorost: HC Sparta Praha - HC Energie 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
S návratem na domácí půdu se do kabiny karlovarských juniorů vrátil i vítězný duch. Podkrušnohorské derby sice lépe začali hosté z Litvínova, energetici však v poslední třetině dokázali strhnout vítězství na svou stranu. Dvě branky a asistenci zaznamenal talentovaný Martin Frk (na snímku). Stejným skóre skončilo také utkání na Spartě. Karlovarští dorostenci zde v polovině zápasu prohrávali již o čtyři branky, branky Tomečka a Berana pak už stačily jen na korekci.
Noen Extraliga Juniorů, 15. kolo, pá 19.2.2010, KV Arena
4:2
0:1, 1:0, 3:1
Branky a nahrávky: 40. Frk, 52. Frk (Vachovec, Rohan), 55. Kverka (Frk, Šik), 60. Chaljavin (Hudák, Schusser) - 17. Kousalík (Eminger, Bíza), 33. Mackal (Přeučil, Kafan). Rozhodčí: Florián - Záhora, Fiala. Vyloučení: 7:11, navíc 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 76. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Karlovy Vary: Habal - Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk, Rohan, Dlapa, Frk - Hudák, Kellner, Chaljavin, Sýkora, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Baar, Kverka, Záhora
Litvínov: Nechvátal - Hora, Kabeláč, Kousalík, Havelka, Čejka, Müller, Eminger, Průša - Mackal, Jurčík, Matai, Smolka, Račuk, Černý, BÍza, Přeučil, Kafan

Energie okamžitě po úvodním vhazování zaútočila na litvínovskou bránu, ale Schusserovu střelu od modré Nechvátal chytil. Z dalšího útoku nebezpečně před bránou atakoval Frk, ale ani on si na litvínovského brankáře nepřišel. Při přesilové hře hostí nebezpečně tečoval před bránou litvínovský Průša, ale Habal byl včas na správném místě. Největší šanci v první třetině měl v jedenácté minutě Jaromír Kverka, kterému přímo před bránu nahrál Frk, jenže Kverka do teče nedal tolik síly a Nechvátal se stihl vrátit na své místo. O minutu později nabídl hlavní sudí energetikům obrovskou příležitost ke skórování v podobě více početní přesilové hry trvající čtyřicet sedm sekund, ale Karlovarští si s touto příležitostí nedokázali poradit.

Zato Litvínovským stačilo vyloučení Tomečka, který svým faulem zařídil vyrovnání sil na ledě. Hosté se okamžitě po buly rozestavěli v útočném pásmu, Eminger nahrál dobře postavenému Petru Kousalíkovi, který vypálil z první. Habalovi kotouč propadl mezi betony, čehož si však sám brankář nevšiml, a tak se puk pomalu došoural za brankovou čáru.

Do konce třetiny již energetici nezvládli skóre vyrovnat, ani přes obrovskou snahu a vysoký počet vyloučených hráčů na straně soupeře. Šanci sice měl Kverka, který dorážel odraženou střelu, ale bránu minul.

Ve druhé třetině se chleba lámal dlouho. Energetici si sice dokázali vytvořit nějaké šance, ale nebylo jich mnoho a nebyli zdaleka tak nebezpečné, jako v první třetině. Vyrovnat mohl hned na začátku Frk, který tečoval přihrávku od Kverky, ale v rychlosti minul bránu. O to větší šance však měli hosté. Bíza v jedné ze střel dokonce trefil tyč, ale ke navýšení skóre to nestačilo. Litvínovští nedokázali ani využít přesilovou hru pět proti třem, ve které si nevytvořili potřebný tlak.

Domácí se ale vyrovnání přece jen dočkali. Martin Frk ve vlastním oslabení využil nepozornosti litvínovských hráčů ve hře dozadu, vybojoval puk a řítil se sám na bránu. Před zakončením oklamal Nechvátala a stav utkání minutu před koncem druhé třetiny vyrovnal na 1:1.

Poslední dějství si hráči zřejmě řekli, že vyloučení již bylo dost a měli by se raději zaměřit na herní stránku zápasu. Největší šanci hostí měl Kabeláč, který z prostoru pravého kruhu nastřelil tyč Habalovy brány. Dlouho bylo utkání vyrovnané, až do chvíle, kdy Kabeláč ve vlastním oslabení zaváhal a kotouč vyhodil mimo ledovou plochu. Energie již napodruhé nezaváhala a přesilovou hru proti třem využila šest sekun před návratem prvního vyloučeného. Martin Frk dostal přihrávku k levé tyči, odkud poslal kotouč do brány.

Jenže inkasovaná branka Litvínov neposlala ke dnu, spíše naopak. Ihned po buly se hosté vřítili do útoku, způsobili před bránou menší chaos, ze kterého se jako první zorientoval Jiří Mackal a svou přesnou střelou vyrovnal.

Karlovarští však prodloužení důrazně odmítli. Svou skvělou střelou, kterou by mu mohl závidět kdejaký extraligový hráč, se blýskl Jaromír Kverka, který dostal přihrávku do mezikruží před bránu, zvedl kotouč a vykryl horní roh brány. Litvínovští už stav zkorigovat nedokázali. Minutu před koncem z brány odešel Patrik Nechvátal a nechal volné místo pro dalšího útočníka. Jelikož hrál Litvínov oslabení, tak se tím pouze vyrovnaly síly na ledě a vteřinu před koncem pojistil domácím výhru Valerij Chaljavin svou střelou do prázdné brány.