Junioři nestačili na Ústí

Junioři: HC Energie - HC Slovan Ústečtí Lvi 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Na úvod dalšího hokejového víkendu zaskočil aktuálního lídra juniorské tabulky soupeř z Ústí nad Labem. Od prvních minut se Lvi v KV Areně prezentovali nebojácným výkonem a energetici po celý zápas dotahovali jejich náskok. Dvakrát se jim zásluhou Valerije Chaljavina a Jakuba Marečka (na snímku) podařilo vyrovnat, třetí branku už ale přes velký závěrečný tlak přidat nedokázali.
Noen Extraliga Juniorů, 13. kolo, pá 9.10.2009, KV Arena
Ústí n. L.
2:3
1:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 6. Chaljavin (Hudák), 36. Mareček (Frk) - 3. Havlíček (Holomek, Šrámek), 25. Havlíček (Zákoustský), 48. Vávra (Zákoutský, Hanzl). Rozhodčí: Šindler. Vyloučení: 3:3, navíc Petrásek (UNL) 10 min., Frk (KVA) DKU oba za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: . Diváci: 74. Střely na branku: 33:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Karlovy Vary: Hruška (od 35. Habal) - Šik, Schusser, Přindiš, Funk, M.Rohan, Dlapa - Frk, Hudák, Kellner, Chaljavin, Putyera, Mareček, Vaněk, Vachovec, Baar, Kverka, T.Rohan
Ústí n. L.: Petrásek - Drahorád, Humpolíček, Hříbal, Zákoutský, Grin, Holomek, Brož - Vávra, Janíček, Hanzl, Pořický, Hošek, Šrámek, Drnec, Bříza, Žák, Havlíček, Mach, Chládek

Kdo čekal, že aktuálně první celek tabulky bude soupeře z jejího středu jasně přehrávat, musel být alespoň v první třetině překvapen. Ústečtí si totiž na ledě KV Areny nebrali servítky a většinu útočných aktivit měli na svědomí právě oni. Již ve třetí minutě se také ujali vedení, když Holomkovu střelu od modré tečoval mimo Hruškův dosah Ondřej Havlíček. Domácí si delší pobyt v útočeném pásmu vynutit nedokázali a hrozili především z brejků. V šesté minutě se tímto dočkali vyrovnání. V situaci dva na dva přebruslil Hudák svého soupeře, u tyče rozhodil brankáře Petráska a přijíždějící Valerij Chaljavin pohodlně doklepl puk do prázdné klece. Následnou nepříliš záživnou pasáž uťala až dvě vyloučení na straně Energie. Lvi kousali především při trestu Dlapy. V největší šanci poslal Havlíček z úhlu puk před branku Šrámkovi, jeho střelu z voleje ale Hruška lapil mezi betony, a uchránil tak nerozhodný výsledek první části.

Od druhé třetiny začali domácí mladíci lépe bruslit a napadat soupeře a s touto změnou konečně nabrala hra na zajímavosti. Při ostré střele Marečka si hosté vybrali i pořádný kus štěstí, Petráskem vykopnutý puk totiž chvíli tancoval na horní tyčce, než se odkutálel do bezpečí. Velký útočný apetit ale nakonec energetiky vyšel draho. Ve 25. minutě za svými zády zapomněli Ondřeje Havlíčka, který bekhendovým blafákem poslal hosty podruhé do vedení. Situaci Lvů mohla dále vylepšit přesilovka po vyloučení Vachovce, sami v ní ale měli velké problémy s rychlonohým útočníkem Rohanem. Toto oslabení také uzavřelo účinkování Petra Hrušky v brance. Vinou potíží s nastřeleným ramenem přepustil místo v domácí brance Ladislavu Habalovi. Využít početní převahu se podařilo až energetikům a to v 36. minutě. Již se zdálo, že Petrásek betonem zastavil puk u tyčky, když se začal radovat důrazný Jakub Mareček.

Přesilová hra Energie zahájila o poslední dějství, a přestože si Petrásek zásluhou Přindiše a Frka musel připadat jako na střelnici, domácím se do vedení dostat nepodařilo. Po návratu vyloučeného hráče na led čelila velkému náporu pro změnu defenziva Karlových Varů, Vávra ale sedícího Habala přehodit nedokázal. Smutnit nemusel dlouho, neboť ve 48. minutě naklonil skóre opět na stranu Lvů. Tomáš Vávra před brankou tečoval prudkou nahrávku Zákoutského. Od tohoto okamžiku začala karlovarská honba za vyrovnáním. V posledních dvou minutách při power play se hosté prakticky nedostali z pásma a jejich situaci ještě zhoršilo vyloučení Šrámka. V těchto chvílích ale opravdovou oporu našli v Michalu Petráskovi. Ústecký gólman za svá záda nepustil střelu ani jedné z karlovarských hvězd, a výrazně tak přispěl k tříbodovému zisku svého mužstva.