Junioři nestačili na pražskou Slavii

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

K a r l o v y V a r y - Junioři Karlových Varů nevstoupili do zápasu příliš šťastně. Již po jednapadesáti vteřinách otevřel skóre zápasu hostující Sklenář. Domácím se podařilo na začátku druhého dějství vyrovnat zásluhou Lukáše Bušty, ale necelou půlminutu nato strhl vedení zpět na stranu Slavie Jonáš. Pražané vzali otěže zápasu do svých rukou, přidali další dvě branky a odvážejí si tak z karlovarského ledu zcela zasloužené dva body.

Extraliga juniorů, 40. kolo, so 28.1.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Slavia
1:4
0:1, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 22. Bušta (Jan Bauer, Sláma) - 1. Sklenář (Drtina, Roth), 22. Jonáš (Višňák, Stromko), 35. Endál (Sklenář), 60. Endál (Ondráček, Prostředník). Rozhodčí: Rejthar - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Karlovy Vary: Jakubal - Brňák, Satora, Mašek, Boguský, Kloz, Karpíšek, Schmidt - Bušta, Kuběna, Sláma, Zucker, Jan Bauer, Budínský, Kalousek, Smolík, Sedláček, Zaťovič, Šnajdr
Slavia: Lorenc - Višňák, Drtina, Jebavý, Roth, Prostředník, Drbohlav, Soldán, Lang - Stromko, Ondráček, Krejčí, Růžička, Stoklasa, Jonáš, Škaloud, Kachlík, Pavel, Endál, Freisler, Sklenář

Již několik vteřin po úvodním vhazování se nechal vyloučit domácí Kloz za hákování. Slavii stačila na využití přesilové hry necelá minuta, když se v čase 0:51 trefil dorážející Jakub Sklenář. Ve 3. minutě měli domácí šanci na srovnání, ale ani Sláma, ani Sedláček nedokázali překonat hostujícího brankáře Lorence. O minutu později dostaly i Karlovy Vary příležitost v podobě početní výhody, ale za zmínku stojí pouze individuální akce Jana Bauera, jenž se jako had proplížil mezi třemi slávistickými hráči, jeho střela však skončila na betonech hostujícího gólmana. Mezi 10. a 17. minutou byli vyloučeni dva hráči na každé straně, ale obě mužstva při hře čtyř proti čtyřem hrála spíše obranně. V 19. minutě se před Lorencem domácí útočník Budínský, ale jeho následná střela po bekhendové kličce skončila na levém chrániči brankáře hostů. Po dvaceti minutách tak Energie prohrávala se Slavií 0:1.

Druhou třetinu začali lépe domácí. V čase 21:01 z ukázkové akce dva na jednoho vyrovnal Lukáš Bušta, asistoval mu Jan Bauer. Slavia však ukázala, že umí bleskově odpovídat a v čase 21:23 strhl David Jonáš vedení zpět na stranu Pražanů. Ve 23 minutě přihrával zpoza branky hostující Růžička, ale Endálovu střelu Jakubal pozičně vykryl. Ve 28. minutě se dostali do přečíslení Endál s Růžičkou, ale druhá jmenovaný po finální přihrávce netrefil branku. Ve 30. minutě pálil z levého kruhu domácí Zaťovič, ale jeho střela směřovala přímo do náruče brankáře Lorence. V čase 34:04 Slavia zvýšila své vedení na rozdíl dvou branek. Jakub Sklenář chvíli kvedlal s pukem za brankou, a poté přesně přihrál najíždějícímu Lukáši Endálovi, který prudkým švihem překonal Jakubala. V 36. minutě nahazoval od modré Prostředník a Stoklasa jemnou tečí vystrašil jinam mířícího brankáře Jakubala. Ku štěstí karlovarského brankáře však puk jen o milimetry minul branku. O minutu později rozzvonil levou tyč domácí branky obránce Jiří Drtina. V téže minutě vyslal pumelici od modré Růžička, ale Jakubal si dokázal poradit. V 38. minutě si domácí mohli oddychnout od slávistického tlaku, když byl vyloučen hostující obránce Prostředník za hákování. Domácí však přesilovou hru sehráli žalostně, hosté jim téměř nic nedovolili. Po čtyřiceti minutách tak Karlovy Vary prohrávaly se Slavií Praha 1:3.

V 41. minutě inkasovala hráčská lavice hostů dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, ale domácí se v početní výhodě opět neposadili. Ve 44. minutě měli šance domácí Sedláček a Bauer, ale ani jeden z nich nedokázal svou střelou překonat výborného Lorence. V téže minutě pálil tvrdě od modré karlovarský zadák Schmidt, ale hostující gólman opět odolal. Ve 47. minutě střílel z pravého kruhu hostující obránce Drtina, ale Jakubal vyrazil levým betonem. V 50. minutě vyslal dělovku na Lorence Kloz, ale neuspěl. V 54. minutě měli obrovské šance domácí Zucker se Zaťovičem, ale ani jeden z nich trestuhodně nedokázal překonat ležícího brankáře Slavie. V 59. minutě se před hostující brankou ocitl zcela osamocený Sláma, ale Lorenc fantastickým zákrokem lapačkou zabránil brance. V téže minutě byl vyloučen hostující Stromko za hákování. Po jeho provinění zůstal na leže s bolestivými grimasami ležet David Zucker, jenž poté za doprovodu lékaře opustil hrací plochu. Domácí si vyžádali oddechový čas a následně odvolali Jakubala z branky. Minutu před koncem měli vyložené šance Bauer se Sedláčkem, ale Lorenc opět potvrdil své kvality. Hosté se poté zmocnili kotouče a kapitán Lukáš Endál poslal puk přes celé kluziště přímo do opuštěné klece Karlových Varů a dal tak výsledku zápasu konečnou podobu.

Karlovy Vary tak prohrály se Slavií Praha 1:4 po třetinách 0:1, 1:2 a 0:1. Vítězství pražské Slavie bylo zcela zasloužené, a proto jí také náleží dva body do extraligové tabulky.