Junioři udrželi nervy na uzdě a přehráli Boleslav, dorostenci v přestřelce podlehli Liberci

Junioři: Energie - M.Boleslav 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Dorost: Liberec - Energie 7:6sn (1:1, 3:2, 2:3 - 0:0)
V jednačtyřicátém kole juniorské extraligy přivítali energetici na svém ledě hokejisty Mladé Boleslavi a po většinu zápasu byli lepším celkem. Na branku se čekalo až do 37. minuty, kdy skóre otevřel Pavel Kuběna. Pět minut před koncem pak vítěznou trefu zaznamenal Martin Šnajdr a hosté se v nervózním závěru dočkali alespoň korekce skóre. Dorostenci nakonec na severu Čech prohráli v samostatných nájezdech, přestože šest minut před koncem ješte vedli od dvě branky.
Extraliga juniorů, 41. kolo, pá 1.2.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Ml.Boleslav
3:1
0:0, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 37. Kuběna (Budínský, Šnajdr), 56. Šnajdr (Budínský), 59. Topinka (M.Rohan). Rozhodčí: Froněk - Koskuba, Sulo. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 47. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Karlovy Vary: Panec - Schmidt, Přindiš, Boguský, Tollinger, Zmeškal, M.Rohan - Šnajdr, Topinka, Záhora, Mareček, Sláma, Mistoler, Budínský, Kuběna, T.Rohan
Ml.Boleslav: Hrubý - F.Bílek, Vrba, Strnad, Maršík, Malý, Jaroměřský, Soukup - Chochola, Hrdlička, Janček, Protasenja, Havlíček, Bříška, Rod, Kotrba, Jáchym, Chamrád, Tondr

Zajímavé události svižné první třetiny odstartovala tvrdá rána domácího obránce Schmidta z modré čáry, která rozezvučela brankovou konstrukci. O chvilku později v přesilové hře namazal Budínský od zadního mantinelu na hůl Šnajdra, ten byl však pro přesné zakončení až příliš blízko gólmana Hrubého. Hosté poprvé výrazněji zahrozili v šesté minutě, kdy Havlíčkův pokus z mezikruží následovalo několik dorážek jeho spoluhráčů. Energetik Panec zlikvidoval všechny.

První dvacetiminutovka patřila jasně domácím, kteří si obrovskou šanci dokázali vypracovat i ve vlastním oslabení. Tomáš Sláma unikl nepozorné obraně hostů, tváří v tvář Hrubému zvolil střelu mezi betony, nezamířil však přesně. Mladoboleslavským se tato přesilová hra vůbec nevydařila a do pořádné šance se dostali až s návratem potrestaného hráče na led, kdy od modré pálil Maršík a Protasenja z úhlu marně hledal skulinu v brankářově postoji. Když pak Topinka se Slámou dvakrát ujížděli na samotného obránce a zakončoval ten i druhý, puk do sítě nedostal ani jeden a první část skončila bez branek.

I v druhé části hra pokračovala v zaběhlých kolejích, hokejisté Energie byli pohybově i střelecky aktivnější a hosté si začali pomáhat nedovolenými zákroky. Hned v úvodu se individuální akcí prezentoval Budínský, který se od mantinelu probil až před Hrubého a dvakrát nebezpečně vystřelil. Na druhé straně šikovně z otočky vystřelil Janček a Panec v poslední chvíli puk vykopl špičkou betonu. V sedmadvacáté minutě stála při karlovarském brankáři i trocha štěstí. Rod s Havlíčkem ujížděli do přečíslení, dvakrát si vyměnili kotouč, čímž Pance zcela vyšachovali, ale druhý jmenovaný v rozhodující okamžik špatně zpracoval puk a ten mu odskočil z hokejky. Změnu skóre tak nakonec v 37. minutě obstarala elitní formace domácích. Po dlouhém obléhání útočného pásma poslal Budínský puk na hůl Pavla Kuběny a ten poprvé prostřelil Hrubého. V závěru mohl v přesilové hře skóre srovnat Maršík, gólman Panec však i v druhé třetině udržel čisté konto.

Úspěšné duo Budínský, Kuběna zahrozilo i na začátku závěrečné dvacetiminutovky v přesilovce, tentokrát se z úspěchu ale radoval gólman Hrubý. Po vyloučení Malého se pak domácím dokonce naskytla desetivteřinová dvojnásobná početní výhoda, stačilo však jedno prohrané vhazování a již se opět hrálo v pěti proti čtyřem. V dalším průběhu bohužel hlavní sudí nedokázal zabránit přibývání potyček a nečistých zákroků mimo hru to vše na úkor plynulosti a zajímavosti. Z šedě tak vystoupila až akce prvního útoku Energie v 55. minutě. V přesilové hře si pro puk k zadnímu mantinelu sjel Budínský, na hranici bližšího kruhu našel zcela volného Martina Šnajdra a ten brankáře propálil mezi betony.

Stačila však jediná chyba a z rozhodnutého zápasu bylo opět drama. V osmapadesáté minutě se na polovině hřiště puku zmocnil Richard Janček našlápl k samostatnému úniku a zakončil jej střelou mezi Pancovy betony. Bodové ambice Mladoboleslavských ale netrvaly dlouho. Zbytečného faulu se dopustil Protasenja a v přesilové hře Jan Topinka tečoval Rohanův pokus přesně do sítě. Karlovarští tak v nervózním utkání zvítězili 3:1.

Zdeněk Kostourek (Karlovy Vary): V posledních utkáních jsme dostávali až příliš mnoho branek a dnes jsme tedy chtěli hrát ze zajištěné obrany a využívat chyb soupeře. To se nám nakonec i podařilo. Myslím, že jsme byli hokejovější. Boleslav přijela s obrannou taktikou a místy hrála až nečistě. Máme dva zraněné hráče a ani jeden z těch zákroků nebyl potrestán.

Luděk Bukač (Mladá Boleslav): Doma jsme nad nimi sice vyhráli, ale Vary mají silné mužstvo a je těžké je porazit. Hráli jsme dobře přesilovky, bohužel jsme v nich nedali gól, naopak jsme jeden laciný dostali. Pak už se to těžko otáčí. V posledních zápasech nás velice trápí produktivita a bylo tomu tak i dnes.