Junioři vydřeli vítězství nad Stupinem

MHL: HC Energie – Kapitán Stupino 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Žádné pohledné akce a kombinace, ale především tvrdá práce přinesla karlovarským juniorům tři body v sobotním domácím utkání. V souboji s ruským Kapitánem dvakrát dotahovali náskok soupeře, trápili se v útoku, ale trpělivým výkonem v poslední periodě zvládli skóre otočit. Dva góly vstřelil Tomáš Harkabus.
MHL, 9. kolo, so 27.9.2014
Stupino
3:2
1:1, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 17. Harkabus (Šimek), 52. Gríger (Šimek, Zadražil), 56. Harkabus (Zadražil, Šimek) – 4. Jašin (Ananin, Feklistov), 23. Ivanov. Rozhodčí: Frolov – Schopf, Hynek. Vyloučení: 0: 3, navíc Dvořák (KVA) 5 min. + DKU za vražení na hrazení. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 31:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Karlovy Vary: Fečo – Dvořák, Šafář, Röthlisberger, Winhold, Michálek, Šimek, Běhal – Osmík, Beránek, Gríger – Táborský, Harkabus, Kohout – Vrána, Gorčík, Hroch – Zadražil, Rubeš
Stupino: Rumjancev – Korčemkin, Šurkalov, Kruglickij, Gončarenko, Ananin, Kotkov, Chabardin, Polunin, Orlov – Žarkov, Ivanov, Komarov – Feklistov, Jašin, Kučkin – Kolčin, Porjadin, Konnov – Kulikov, Strelkovskich

Domácí junioři vstoupili do utkání aktivněji, drželi se na puku a už ve 4. minutě mohli vést. Harkabus však ideální Gorčíkův pas napříč brankovištěm poslal pouze do brankáře Rumjanceva, který se stihl přemístit. Trest ze strany Stupina přišel ještě v téže minutě. Maxim Jašin se z pravého kruhu natlačil mezi kruhy a Feča zaskočil střelou mezi betony. Další výraznou komplikaci pro karlovarské barvy přinesla 6. minuta, kdy ve stejný čas led opustili domácí Tomáš Dvořák a hostující Stanislav Kučkin. Nejzkušenější obránce Energie dostal za vražení na hrazení trest 5 minut a do konce utkání, faulovaný hráč opustil ledovou plochu na nosítkách. Energie dlouhé oslabení zvládla a sama v něm dokonce nebyla daleko vyrovnání, samotný u tyčky se objevil obránce Röthlisberger. Aktivita Energie po návratu do plného počtu rezultovala v dlouho dvojnásobnou přesilovku. Energetici jakoby si zpočátku s touto výhodou nevěděli rady, vše ale vyřešil nekompromisní ranou od modré Tomáš Harkabus. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:1.

Navzdory herní převaze Karlovarských šel ve druhé třetině do vedení opět ruský celek. Alexandr Ivanov se ve 23. minutě prosmýkl před Feča a pohotovou ranou domácího gólmana propálil mezi betony. Hosté poté zformovali svojí obranu a nepouštěli energetiky do mnoha šancí, sami pak vyráželi do protiútoků. K navýšení vedení svého týmu byl blízko například Porjadin či Komarov, s jejich pokusy už si Fečo poradil. Domácím chyběl vítr v plachtách a na Rumjanceva pálili převážně z dálky. Do slušné šance se dostal pouze Beránek při teči nahození z křídla či Gríger, jenž nedokázal využít špatného vyjetí ruského brankáře. Druhou třetinu bez náboje zakončila hrubice domácí obrany, po které do úniku ujel Kirill Kruglickij. David Fečo však zákrokem uchoval naděje Energie na bodový zisk.

V úvodu třetí třetiny měl na hokejce vyrovnání Martin Osmík, u tyčky však nedokázal přehodit beton ležícího brankáře. Hra měla vyšší tempo než v ospalé druhé části, střelecky aktivnější byla domácí Energie, ale gólových příležitostí si vypracovala jen několik. V 50. minutě se po závaru v brankovišti hostů zkoumalo video, které ukázalo, že puk brankovou čáru nepřešel. Vyrovnání se Energie dočkala až při přesilové hře v 52. minutě, kdy David Gríger z úhlu prostřelil ležícího Rumjanceva. Vlčí smečku vyrovnání povzbudilo a tlačila se dál dopředu. Hosté odolávali jen s obtížemi a v 55. minutě inkasovali z hole Tomáše Harkabuse. Energie šla poprvé do vedení díky povedené střele k tyči, kterou domácí útočník vyslal v pádu. Trenér Tomáš Mariška si ještě vybral oddechový čas, aby svým svěřencům udělil instrukce pro zbývajících 5 minut. A ti vše zvládli na jedničku, soupeře nepustili ani ke hře bez brankáře.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme moc rádi, že se nám toto těžké utkání podařilo dotáhnout do vítězného konce za 3 body. Utkání se od začátku pro nás nevyvíjelo dobře a cením si toho, že si hráči zápas dokázali vzít zpátky a svou zarputilostí zápas ubojovali. Takovéto vítězství jsme potřebovali a doufám, že nás nakopne k lepším výkonům. Na tripu jsme ztratili několik zápasů podobně, jak jsme dnes vyhráli. Dnes jsme si dokázali, že to umíme i opačně a to je velmi pozitivní.