Juniorka porazila Čechov i podruhé

MHL: HC Energie Karlovy Vary – Viťaz Čechov 7:5 (0:1, 5:1, 2:3)
Mladí energetici i ve druhém utkání porazili na svém ledě Rytíře z Čechova a získali další tři body do tabulky Západní konference MHL. Výborným výkonem se prezentovali Tomeček s Klimíčkem a Kverkou, kteří se všichni zasloužili dvěma kanadskými body.
MHL, 12. kolo, pá 28.9.2012
Čechov
7:5
0:1, 5:1, 2:3
Branky a nahrávky: 21. Kverka (Kohout), 22. Flek, 24. Švec (Jurák), 26. Kohout (Kverka, Klimíček), 35. Tomeček (Klimíček), 53. Piskoř (Jurák, Schusser), 57. Tomeček - 9. Ivanov Ilja (Kljauzov), 32. Kolyčev (Voršev), 42. Ivanov Ilja (Chochlov), 54. Švec-Rogovoj (Ivanov Ilja, Kljauzov), 59. Ivanov Ilja. Rozhodčí: Děmura - Hynek, Ondráček. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:5.
Karlovy Vary: Habal - Chalupa, Klimíček, Šik, Kvapil, Dvořák, Schusser, Troška - Tomeček, Flek, Kverka, Jurák, Harkabus, Vrána, Csamango, Švec, Sýkora, Kohout, Piskoř, Zadražil
Čechov: Ivančik (36. Saprykin) - Glotov, Perminov, Pugačjov, Tatalin, Osipov, Chochlov, Sabinin, Voršev - Kurbatov, Ivanov Ivan, Ivanov Ilja, Valerko, Kolyčev, Makarenko, Gaglojev, Vorobjov, Kljauzov, Švec-Rogovoj, Šackij

Čechov vstoupil do utkání hodně aktivně. Ostřelování branky se mu vyplatilo až po notné chvíli. To když se v osmé minutě utkání prosadil otočkou zpoza branky Ilja Ivanov. I nadále trval tlak hostí a Energii se vůbec nedařilo. Vypadalo to, jako by si oba celky vyměnily role oproti svému čtvrtečnímu střetnutí.

Do druhé třetiny však nastoupila úplně jiná Energie. Jako politi živou vodou hráli domácí hokejisté. 22. vteřina, gól! Trefil se Jaromír Kverka, když za Ivančikova záda tečoval Kohoutův prudký pas. Netrvalo ani minutu a energetici vedli. Jakub Flek svou střelou z mezikruží trefil přesně šibenici branky Čechova. Uplynuly tři minuty z první třetiny a diváci znovu vstávali ze sedadel. Spolupráce v situaci 2 na 1 v podání Romana Juráka a Marka Švece polichotila oku nejednoho hokejového fanouška. Ti dva si mezi sebou vyměnili několik přihrávek a druhý jmenovaný zakončoval do prázdné branky.

To ale zdaleka nebylo všechno. Čas 25:07 – další branka v síti Čechova. Kverka předložil Martinu Kohoutovi před prázdnou a bylo to o tři branky. Dobrou šanci měl ještě do poloviny zápasu Flek, ale netrefil mezeru mezi Ivančikovými betony. Ve 33. minutě zůstal před Habalem volný Jevgenij Kolyčev a ten se střelou nemýlil. Netrvalo ani tři minuty a bylo to znovu „o tři“. Hostující obraně ujel Vojtěch Tomeček a po kličce brankařovi pohodlně zasunul za jeho beton. To už Ivančik nevydržel a odešel střídat. Nahradil ho Saprykin. Do přestávky se ještě jelo trestné střílení proti Habalovi za faul Trošky, ale Makarenko na domácího brankaře nevyzrál.

Vstup do třetí třetiny se domácím moc nepovedl. Energetici měli přesilovku, ve které se ale po sérii chyb v domácím týmu prosadil Ilja Ivanov. Celé utkání provázelo velké množství přesilovek. 53. minuta – další branka Energie. Ujel Dominik Piskoř a parádním blafákem si vychutnal Saprykina. O minutu později se z přesilovky prosadil Arťom Švec-Rogovoj. Oba týmy znovu dělily pouhé dvě trefy. V 56. minutě byl vyloučen Adam Schusser a hosté měli přesilovku. Tu ještě znásobili odvoláním golmana, ale toho využil Vojtěch Tomeček. Ten trefil prázdnou. I po jeho trefě zamířil Saprykin na lavičku, Harkabus prázdnou netrefil a z protiútoku završil svůj hat-trick Ilja Ivanov.. To bylo ale z utkání všechno a domácím tak zůstávají v torně všechny tři body.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Jako rozhodující se ukázala druhá třetiny, kdy jsme dokázali soupeři odskočit. Nebýt té školácká chyby ve třetí části, kdy Čechov snížil na 5:3, tak bychom měli utkání ve své režii daleko déle. Tak či tak dokázali jsme závěr ustát, i když to soupeř zkoušel několikrát bez brankáře a do je důležité. Potřebovali jsme vyhrát dvě utkání v řadě. To byl náš cíl.