Ml. dorost přestřílel Spartu a postupuje na Mistrovství ČR

Ml. dorost: HC Energie - HC Sparta Praha 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Utkání nejvyšší důležitosti zvládli karlovarští mladí dorostenci na jedničku. Pro postupovou jistotu museli uhrát mladí energetici alespoň bod. Tříbodová výhra by díky lepšímu skóre poslala dále Spartu. Ta se sice jako první ujala vedení, ale domácí stačili odpovědět a na závěrečnou kanonádu již hosté odpověď nenašli. Za domácí se v zápase blýskl Ladislav Zikmund, který se brankou a asistencí podílel na závěrečných brankových hodech Energie. Karlovarští tak postupují na Mistrovství ČR, kde je vyzve vítkovický Steel.
ELIOD servis extraliga mladšího dorostu, 36. kolo, ne 27.3.2011, KV Aréna
Sparta
4:2
1:1, 0:0, 3:1
Branky a nahrávky: 10. Šafář "C" (Vrána), 46. Zikmund (Gorčík), 51. Molnár (Zikmund), 53. Michálek (Gorčík, Veverka) - 3. Košťálek (Vacek), 60. Bartoš (Keller). Vyloučení: 6:9 navíc Vacek (SPA) a Michálek (KVA) oba OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
Karlovy Vary: Frček (Nguyen) - Michálek, Kodl, Veverka, Šafář "C", Priškin, Červenka, Rulík - Zikmund, Opatrný, Klíma J., Řezníček, Vrána, Petrov, Gorčík, Hroch, Molnár, Obodzynskyy.
Sparta: Langer (Pírs) - Hrdlička, Keller, Knobloch, Kolář, Košťálek, Mikliš, Široký, Vacek, Vokurka - Bartoš,Černoch, Hozák, Krudenc "C", Lojka, Major, Oždian, Pulkrab, Sladkovský, Slavata.

Úvod zápasu se nesl v těžké ofenzivě hostů. Na jejich hře bylo jasně vidět, že si jsou vědomi povinnosti zisku tří bodů, a že pro to udělají maximum. Domácí však statečně nájezdům sparťanských "gladiátorů" udolávali. Zlom nastal při vyloučení hostujícího Černocha a chvíli na to domácího Vrány. Hostům hra 4 na 4 evidentně prospívala a ujali se vedení díky dělovce Jana Košťálka. Následně ještě více dotírali na domácí obranný val, což se však borcům v rudém vymstilo. S agresí to přehnali a domácí si vynutili faul hostů. Srovnávací branka přišla přesně v polovině třetiny, kdy po chybě jednoho z hostujících beků skóroval Ondřej Šafář. Závěr třetiny se hrál jako na houpačce, kdy se oba celky snažili ukořistit vedení ještě před závěrečnou sirénou. Nic na plat, po úvodních dvaceti minutách se oba týmy rozloučili smírně po brance na obou stranách.

Druhé dějství volně navázalo ne to předchozí. Oba týmy se snažili hrát hlavně bez chyb, jelikož nechtěli riskovat inkasování. Postupem hry však bylo jasné, že pokus chce Sparta postoupit, musí i útočit. Sparťanské nájezdy by se však daly charakterizovat jako sled smolných momentů. Například ve 29. minutě po šanci hostů kotouč doslova kopíroval brankovou čáru a sjel po celé její délce. V polovině třetiny však zamířil na trestnou Keller a hra se opět vyrovnala. Gorčík mohl celkem kuriózně skórovat, když si jeho nahození málem sám do branky tečoval jeden z beků Sparty. V závěru mohl rozhodnout Černoch, který hýřil aktivitou v celém utkání, ale lapačka Frčeka byla opět neomylná.

Třetí třetina nabídla vyústění ofenzivní hry od obou celků. Domácí chtěli dokázat hostům, kdo je tu doma a sparťanský Langer měl plné ruce práce. Hned zkraje třetiny navíc zamířili na trestnou Opatrný se Slavatou a při hře 4 na 4 se hra ještě více otevřela. Více to prospělo již avizovaným energetikům, kteří začali svoji kanonádu. Ve 46. minutě poslal domácí do vedení Ladislav Zikmund pohotovou dorážkou. V 51. minutě už to bylo o dvě branky, když Alexander Molnár tečoval pas mezi betony Langera. V 53. minutě uzavřel domácí účet Josef Klíma gólem v přesilové hře. Hosté už jen v závěru korigovali brankou Martina Bartoše na konečných 4:2.

Domácí tak zápas zvládli a radují se z postupu na Mistrovství ČR mladšího dorostu, ve kterém na družinu kolem trenéra Táborského čeká vítkovický Steel.

Miroslav Táborský (trenér HC Energie): „V kabině jsme si říkali, že musíme hrát za každého stavu. I kdyby to bylo třeba 0:3 z našeho pohledu. Zápas končí poslední sirénou a my jsme věděli, že nám k postupu stačí bod. Čili jsme nad tím vůbec nepřemýšleli a makali jsme i za nepříznivého skóre.“