Poprvé bez bodu. Dorostenci nestačili na Plzeň

HC Plzeň 1929 - HC Energie 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Karlovarští dorostenci poprvé v sezoně nebodovali. Na ledě odvěkého rivala z Plzně jim nevyšla úvodní třetina, ve které třikrát inkasovali a nabyté manko již ve zbytku utkání nedokázali dohnat. O jediný gól energetiků se postaral ve druhé dvacetiminutovce Daniil Petrov (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, 15. kolo, st 19.10.2016, Home Monitoring Aréna
Plzeň
4:1
3:0, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 5. Kovařík, 16. Matiášek (Hajžman), 19. M. Červenka (Hasman, Hajšman), 53. Váňa (Houdek) – 35. Petrov (Holub, Halberštát). Rozhodčí: Bouzek – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:2. Využití: 3:0. V oslabení: Bez využití. Diváci: 90. Střely na branku: 33:29.
Plzeň: Kolář – Houdek, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán – Reitspies, Matiášek, Hajžman, Roubal (C), M. Červenka, Hajšman, Eret, Hasman, Váňa (A), Kovařík (A)
Karlovy Vary: Beran – Bernáth (A), Cankov, Zavřel, Štaif, Přibyl, Kala, Klejna – Holub, Hudečka, Habr, Bečka (C), Slabý, Prošek, Šik, Halberštát (A), Hotěk, Petrov

Úvod zápasu byl poměrně ospalý. Oba celky sice jevily známky útočné snahy, ale daleko lépe si počínali obránci. Domácí celek byl však mírně aktivnější, například na počátku čtvrté minuty to zajímavě zkoušel Petr Eret, ale branku Karlových Varů nakonec netrefil. Na druhé straně patřili mezi nejaktivnější hráče Martin Slabý s Tomášem Přibylem, Plzeňské ale držel brankář Kristián Kolář. Jeho přínos byl znát hlavně v přesilové hře, která započala pro Energii ve 13. minutě, když si poradil s nebezpečným nahozením Šika a dorážením Daniila Petrova.

Karlovy Vary pak dostaly šanci 25 sekund dlouhé přesilové hry pět na tři. Branky přišly, ale paradoxně do jejich sítě. V době, kdy byly indiáni ještě ve třech, se do samostatného úniku dostal Vojtěch Kovařík, který tři vteřiny po vypršení úvodního trestu prostřelil Adam Berana pěkným pokusem zápěstím k tyči. A aby toho nebylo málo, tak o 79 sekund později unikl hostující obraně Jan Matiášek, jenž tak dal již na 2:0 (opět samozřejmě v oslabení)! V 19. minutě se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Nahození Davida Cinkova Kolář nevědomky zkrotil, na druhé straně se poté po dobré práci Josefa Hasmana na druhý pokus prosadil Martin Červenka, díky kterému tak indiáni šli do kabin za pěkného vedení 3:0!

Druhou dvacetiminutovku zvládali lépe hostující hráči. Ti byli jasně aktivnější a hnali se alespoň za snížením stavu. Velkou šanci k tomu měl ve 23. minutě Martin Slabý, jehož prudká rána však zamířila do tyče Kolářovy brány. Ještě zajímavější příležitosti si vytvořili o několik minut poté. Nejproduktivnější hráč staršího dorostu Karlových Varů Otakar Šik se dostal k volnému kotouči v útočném pásmu, nicméně střelou zápěstím vůbec nedokázal trefit domácí svatyni.

Karlovy Vary nadále dobývaly plzeňskou obrannou tvrz a podařilo se jim uspět v čase 34:05. Po nepříliš důrazné práci plzeňských beků se po pokusu Davida Holuba probojoval k dorážce Daniil Petrov, který tak snížil na rozdíl dvou gólů! Domácí celek si snad jedinou gólovku ve druhé třetině vytvořil krátce po této brance, kdy se do přečíslení dostali Petr Eret s Janem Matiáškem. Prvně jmenovaný však po narážečce se svým spoluhráčem neměl dobře seřízená mířidla. Energie nadále pracovala na zvratu, interesantní šance k tomu měli Jan Bečka a Radek Prošek, ale domácí už stav dokázali udržet a po 40 minutách hry vedli 3:1.

Do třetí třetiny vstoupil hostující tým s nadějemi na zvrat. Do první vážnější šance se ale ve 44. minutě dostal domácí forvard Petr Eret, který se prosmýkl přes obránce Energie a byl sám před Adamem Beranem. Ten mu ale vystavil stopku. Na druhé straně zase zahrozili Filip Bernáth s Janem Bečkou. Zdánlivě nenápadné nahození karlovarského obránce tečoval právě kapitán hostí – puk mířil do protipohybu Kristiána Koláře, ale bránu o píď minul.

Důležitý moment pro svěřence kouče Bořka Hanzlíka přišel v čase 52:36. Michal Houdek se na modré pořádně opřel do kotouče a před bránou stál na číhané Ondřej Váňa, který hrací předmět dorazil do branky a upravil na 4:1! Karlovy Vary sice flintu do žita nevhodily, ale nic kloudného již vepředu nevymyslely, a tři body tak zůstaly v Plzni.

Bořek Hanzlík (HC Plzeň 1929): Jelikož šlo o utkání druhého se třetím, bylo to celkem pohledné. Ono se i lépe hraje na velké než na malé hale, tam to je totiž trochu chaotické. Dali jsme dva šťastný góly při našem oslabení, což se občas povede. První třetinu jsme odehráli mírně lépe. Dalo se čekat, že v té druhé bude soupeř hrát více agresivně dopředu, což se potvrdilo. Výborně ale zachytal Kristián Kolář, to je naše brankářská jistota. Jinak jsme hráli na tři pětky, všichni hráli obětavě, padali jsme do střel. Měli jsme štěstí, ale to přeje tomu, kdo mu jde naproti.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): V první řadě bych chtěl domácím pogratulovat k naprosto zaslouženému vítězství. My jsme se přijeli jen fyzicky zúčastnit a body jsme si v žádném případě nezasloužili. Náš způsob hry v první třetině byl bez pohybu a intenzity. Vrcholem všeho bylo, že jsme dostali dva góly v našich přesilových hrách. Podali jsme nejhorší výkon v sezoně.