Přestřelku ukončily až nájezdy. Radovalo se SKA

MHL: HC Energie - SKA-1946 6:7 sn (1:0, 4:4, 1:2 - 0:0)
První domácí utkání se soupeřem, který v minulém týdnu přerušil vítěznou sérii Vlčí smečky, nabídlo dramatickou podívanou. K vidění bylo několik obratů skóre, tvrdé zákroky i tři branky vstřelené v oslabení. Vlčí smečka 38 sekund před koncem základní hrací doby vyrovnala na 6:6 díky Ondřeji Beránkovi, v samostatných nájezdech ale tentokrát karlovarští kanonýři pohořeli. Odveta je na programu ve středu.
MHL, 31. kolo, út 25.11.2014, KV Arena
SKA-1946
6:7sn
1:0, 4:4, 1:2 - 0:0
Branky a nahrávky:16. Harkabus (Zadražil), 24. Harkabus (Zadražil, Šimek), 34. Gríger, 36. Škop (Osmík, Michálek), 40. Škop (Beránek, Šafář), 60. Beránek (Škop, Táborský) – 21. Děrgačjov (Grudkov, Kostygov), 22. Kostygov (Grudkov), 30. Grudkov, 32. Laričev (Několenko), 45. Děmidov (Grudkov), 55. Laričev (Nikolajev), rozh. náj. Několenko. Rozhodčí: Nosov – Belko, Schopf. Vyloučení: 2:10. Využití: 1:1. V oslabení: 1:2. Diváci: 500. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 5:4, 5:6, 6:6, 6:7.
Karlovy Vary: Fečo (55. Kuchař) – Šimek, Michálek, Dvořák, Běhal, Šafář, Vaněk – Harkabus, Zadražil, Gorčík – Beránek, Táborský, Gríger – Škop, Osmík, Rubeš – Orság, Rubeš, Vrána
SKA-1946: Bogdanov – Děmidov, Čurkin, Kostygov, Sultějev, Gavrilov, Valencov, Něstěrov – Několenko, Šepiťko, Laričev – Grudkov, Volodin, Nikolajev – Krutikov, Děrgačjov, Ščjolokov – Lelin, Černov, Peťkov

Úvod zápasu přinesl mnoho šancí Vlčí Smečky. Západočeši měli také možnost zahrát si přesilovku, ta byla ale nevydařená a hra poté klidně plynula. Z prostředku první periody se stala pasáž bez šancí. Oba celky přicházely o kotouče okamžitě po přejetí půlící čáry. Tuto část charakterizovala také agresivní a tvrdá hra ruského celku. Jako první pocítil tuhost hostů Gríger, který se po hitu jen velmi těžce zvedal z ledu. Poté byly týmy velmi aktivní a úspěšné v útoku. Především hra domácích se postupně minutu od minuty zvedala. Čtyři minuty do sirény si úspěšně počínal Tomáš Harkabus, který tečoval střelu Matěje Zadražila a poslal svůj tým do vedení. Zbytek třetiny se dohrával za silného náporu domácích.

Domácím absolutně nevyšel vstup do druhé třetiny, během čtyřiapadesáti vteřin dvakrát inkasovali a rázem prohrávali. Nejprve se trefil Alexandr Děrgajčov, který ujížděl sám z trestné lavice a využil zaváhaní karlovarské obrany. Poté přesně dorážel Denis Orlovič-Grudkov, jenž se nejlépe zorientoval před brankou. Vzápětí Energie srovnala při přesilovce, Zadražil nabil nehlídanému Tomáši Harkabusovi, který dělovkou z první překonal Bogdanova. Následoval nápor domácích, který okořenila přesilovka 5 na 3. Energie v ní příliš nezahrozila, ovšem vracející se Denis Orlovič Grudkov se dostal do samostatného úniku a zakončil mezi nohy Feča. Ve stejném oslabení inkasovala Energie druhý gól, obrana domácích se opět nedomluvila a nechala projet Ivana Laričeva, který bez větších komplikací zakončil. V následujících pěti minutách Vlčí smečka skóre opět otočila. Nejprve se v oslabení dostal David Gríger do samostatného úniku, ve kterém byl bezchybný. Následně se dvakrát mohl radovat Luděk Škop, nejprve dorážel střelu Osmíka a napodruhé to již byla nádherná kombinace s Beránkem a Šafářem. V bláznivé druhé třetině padlo 8 branek a Energie po ní vedla 5:4.

Hosté opět vlétli do třetiny ve velkém stylu, agresivně napadali a Vlčí smečku mačkali. Následující etapa závěrečné třetiny přinesla mnoho šancí obou celků. Dále přišla přesilovka Petrohradu, v ní po velice pohledné kombinaci srovnal stav Nikolaj Děmidov. Oba celky následně působily velmi aktivním a vyrovnaným dojmem, ovšem nejblíže gólu byl Gorčík, jeho pokus ale Bogdanov bez obtíží lapil. Hra pokračovala nahoru a dolů a nebyla příliš záživná, ovšem z nenápadné akce se prosadili hosté. Maxim Laričev pohotovou střelou vrátil Petrohradu vedení a trenér Mariška následně sáhl k výměně brankářů. Feča vystřídal Ondřej Kuchař, který si tím odbyl svou premiéru v MHL. Energie si následně zahrála přesilovku, v té se na nic nezmohla. Vyrovnání přišlo až osmatřicet sekund před závěrečnou sirénou z hole Ondřeje Beránka!. Ten se ve skrumáži bystře zorientoval a bekhendovou žabičkou obelstil brankáře hostů. Oba celky si po tomto gólu postupně vybraly oddechové časy a zbytek základní hrací doby se poklidně dohrál.

V prodloužení byl Petrohrad, tak i Vlčí smečka velmi aktivní. Více ze hry měli ovšem domácí. Nejdříve Bogdanov vytáhl dorážku z brankové čáry, poté následovala přesilovka Energie, ve které mohl David Gríger rozhodnout zápas, sám před golmanem hostů pohořel. Tlak Vlčí smečky plodil jednu šanci za druhou, ovšem domácí měli při zakončení mnohdy smůlu. V samostatných nájezdech přišlo pro Vlčí smečku zklamání, ani jeden z karlovarských nájezdníků neuspěl. Jako jediný se z celku hostů prosadil Archip Několenko a svojí brankou rozhodl zápas.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): S dnešním výkonem nejsme vůbec spokojení, hlavně s druhou třetinou do které jsme vstoupili velice špatně. Darovali jsme soupeři dvě branky naším špatným pohybem. Dalším klíčovým momentem byla nevyužitá přesilovka 5 na 3 a poté dvě inkasované branky v naší přesilovce. Jsme rádi, že jsme dosáhli alespoň na jeden bod. Pevně věřím, že se z tohoto výkonu poučíme a zítra si půjdeme pro body.