První vysoké vítězství pro Vlčí smečku před novou sezonou

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 7:3 (2:1, 2:0, 3:2)
Karlovarská juniorka nastoupila v neděli v podvečer k prvnímu letošnímu domácímu utkání. Soupeřem jim byla extraligová Sparta. Mladí energetici se předvedli v nejlepším světle a smetli hosty z Prahy vysoko 7:3.
Příprava juniorů na sezonu, přát., ne 3.8.2014, KV Arena
Sparta
7:3
2:1, 2:0, 3:2
Branky a nahrávky: 2. Vrána (Běhal, Orság), 3. Molnár (Csamangó, Osmík), 28. Harkabus (Zadražil), 37. Osmík, 41. Gríger (Osmík), 47. Osmík (Gríger), , 58. Csamangó (Molnár) – 5. Pulkrab (Litera), 44. Procházka (Vokurka), 49. Pulkrab (Březina, Litera) Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Hynek Diváci: 200 Vyloučení: 6:8 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3.
Karlovy Vary: Fečo ( 41. Harakal) – Priškin, Šimek, Rothlisberger, Běhal, Šafář, Kečkeš, Michálek, Vaněk – Harkabus "C", Zadražil, Rubeš, Vrána, Gríger, Orság, Molnár, Osmík, Csamangó, Janata, Babka, Dimitrov, Blaha, Rulík, Bahounek
Sparta: Slyusarchuk – Březina, Vokurka, Slavíček, Kadeřávek, Knobloch, Štosek, Kučera, Kolář – Litera, Pulkrab, Hozák, Sladkovský, Arnośt "C", Györi, Svoboda, Lojka, Havel, Procházka, Polesný, Klindera.

Utkání začalo velice svižně v podání domácího celku. Hned po sedmnácti vteřinách byl faulován Matěj Zadražil a hosté nabídli energetikům první přesilovou hru. Tu po necelé minutě využil dobrou tečí před gólmanem Jakub Vrána a poslal tak Vlčí smečku do brzkého vedení. Od prvního vstřeleného gólu snad neuběhla ani minuta a již na dva nula po krásné akci zvyšoval do odkryté brány Alexandr Molnár. V tuto chvíli to vypadalo na veliký debakl v podání karlovarského mužstva. Jenže Sparta dokázala v páté minutě odpovědět, když po závaru před Fečem snížil na jednobrankový rozdíl Marek Pulkrab. Po svižném a brankově bohatém začátku se hra trošku zklidnila. Domácí byli i nadále lepším týmem a vytvářeli si mnoho příležitostí. Sparťané chvílemi působili až bezradným dojmem a energetici je ve všech částech hry jasně přehrávali. Ve čtrnácté minutě se dostal sám do úniku Jakub Vrána, ale svůj forhendový pokus namířil vysoko nad bránu Slyusarchuka. Další obrovská šance přišla tři minuty před koncem třetiny, kdy se puk odrazil k volnému Tomáši Harkabusovi, který měl před sebou úplně prázdnou bránu, jenže svou střelu namířil pouze do vyrážečky přesouvajícího se Slyusarchuka. Následně dostala Energie výhodu druhé přesilové hry. Největší šancí se stala střela Rubeše, kterou ovšem karlovarský forward nasměřoval do lapačky sparťanského brankáře.

Druhou třetinu nastartovala infarktová situace pro hosty, když Tomáš Harkabus poslal puk skrz brankoviště Sparty a Vokurka si málem vstřelil vlastní gól, ale Slyusarchuk stihl na poslední chvíli secvaknout betony. Domácí tým dále pokračoval v nátlakové hře a nepouštěl Spartu k puku. Ve dvacáté šesté minutě byl vyloučen Rothlisberger a hosté tak dostali možnost na srovnání skóre. Přesilová hra v jejich podání ovšem vypadala velice bídně a sedm vteřin před skončením trestu vstřelil navíc třetí gól Energie Tomáš Harkabus, když ujel se Zadražilem a dokázali společně vymíchat sparťanského gólmana. Sparta od té chvíle přestala úplně bruslit a domácí tým si s ní dělal, co chtěl. Ve třicáté šesté minutě se nechal vyloučit Adam Rulík a hosté tak měli možnost snížit. Jenže energetikům výborně vycházely hry v oslabení. To potvrdil Martin Osmík, který na polovině hřiště ukořistil kotouč a vydal se na steč, kterou forhendovým blafákem proměnil ve čtvrtou branku energetiků.

Do poslední části nastoupil do karlovarské brány Jan Harakal, aby si také vyzkoušel led při prvním domácím zápasu juniorky v této sezoně. Hned po půl minutě hry se po buly dostal ke střele Martin Osmík, jehož střelu tečoval za záda sparťanského gólmana David Gríger a bylo to již 5:1. Následně byla poprvé k vidění hra čtyři na čtyři, což lépe sedlo hostům, kteří dokázali vstřelit svůj druhý gól. Jmenovitě Ondřej Procházka, který tečoval kotouč před bezmocným Harakalem. Jenže to stále nebylo všechno. Gólové hody pokračovaly i nadále, když se ve čtyřicáté sedmé minutě dokázal prosadit Martin Osmík, který si vyjel před brankáře a přízemní střelou k tyči skóroval. Jenže stav 6:2 pro domácí tým stále ještě nebyl konečný. Po vyloučení Kečkeše se ve čtyřicáté deváté minutě druhým gólem prosadil Marek Pulkrab a opět snížil na rozdíl tří branek. Čtyřbrankové vedení si ovšem vzala Energie zpátky. Dvě minuty před koncem hrací doby se opět tečí prosadil Štěpán Csamangó. Více se již do konce zápasu nestalo, a tak Vlčí smečka zahájila sezonu před svými fanoušky první domácí vysokou výhrou 7:3.