Salfického kouzlo vydrželo až do prodloužení

Pohár: HC Energie - HC Ústí 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Přestože ústečtí hokejisté v jarní baráži ztratili pro letošní rok extraligovou příslušnost, v prvním kole letního Tipsport Hockey Cupu se na karlovarském ledě prezentovali výborným výkonem. Bojovnost Lvů ještě podtrhnul řadou skvělých zákroků hrdina zápasu Dušan Salfický. Především jeho zásluhou vybojovali Severočeši premiérový bod do hodnocení letní soutěže. Nakonec ale přece jen vítězství slavil favorit. Energie svou vyšší technickou vyspělost přetavila ve vítězství zásluhou přesně bekhendové trefy Jaroslava Kristka (na snímku). O další domácí úspěchy se postarali Bílek a Grof.
Příprava na sezonu, pohár, út 5.8.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Ústí n. L.
3:2p
1:1, 1:1, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 19. Bílek, 26. Grof (Řezníček), 62. Kristek (Skladaný) – 11. Kloz (Mikulík), 32. Pojkar. Vyloučení: 7:5 Využití: 1:0 Diváci: 1850.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Duben, Grof, Mudroch, Hanzlík, Němec, Prošek, Řezníček - Kumstát, Skuhravý Košťál - Melenovský, Bílek, Hluchý - Skladaný, Kristek, Dej - Zucker, Pech, Procházka
Ústí n. L.: Salfický - Gýna, Vágner, Klobouček, Zeman, Pojkar, Němeček, Brož, Mizera - Špila, Janků, Šagát, Čaloun, Mikulík, Pazourek, Sklenička, Přeučil, Novák, J. Kloz, Hanzl, J. Heřman

Ústečtí Lvi vlétli ke svému prvnímu přípravnému utkání notně nažhavení a od počátku svým pohybem činili o stupeň pomaleji bruslícím domácím problémy. Hned v úvodních vteřinách se k nebezpečné střele probojoval Šagát a o chvilku později se před Mensatorem zjevil zcela volný Špila. To Dušan Salfický na druhé straně hřiště si na první práci musel počkat až do šesté minuty, kdy se hra opticky vyrovnala a domácí si zásluhou dravého Procházkova průniku a Němcovy rány od modré připsali první vážnější šance. Paradoxně až v těchto chvílích se hostům podařilo skórovat, když se Jan Kloz zmocnil vyraženého puku a z úhlu poslal puk do odkryté horní části branky. Toto varování a zároveň brzké Zemanovo vyloučení dostalo definitivně domácí hokejisty do provozní teploty a Salfický musel čarovat lapačkou při Procházkově samostatném úniku i tvrdém příklepu Dobroně. Šestatřicetiletá posila Slovanu poprvé kapitulovala až v devatenácté minutě, když po hrubé chybě obrany ukořistil Vítězslav Bílek puk v kruhu, udělal dva rychlé kroky a vystřelil přesně k vzdálenější tyči.

Úvod prostřední části obstarala přesilovka Energie, avšak mnohem více vzruchu nastalo až v rovnovážném počtu hráčů na druhé straně, kde se na Mensatora řítil samotný Janků. V souboji generací uspěl karlovarský gólman, jenž se nenechal rozhýbat a střelu zkušeného kanonýra kryl. Odchovancům ze západočeských lázní patřily i chvíle následující. Rychlonohý Zucker při svém úniku podél mantinelu na Salfického ještě nevyzrál a do vedení poslal Energii až obránce Jakub Grof svojí typickou ranou od modré v početní výhodě. O pár minut později byl velice blízko další přesilovkové trefy v pohodě hrající Bílek, svoji teč Řezníčkovy střely však poslal přímo doprostřed branky. Skóre se tak měnilo na druhé straně, kde z druhé vlny najíždějící David Pojkar po zemi prostřelil Mensatora. Radost ani do jednoho z hokejových táborů pak nepřinesla ukázková spolupráce Janků s Klozem ani Hluchého rána z mezikruží.

Třetí třetina již nenechala nikoho na pochybách, které z mužstev je favoritem, Ústečtí hokejisté hnáni hrstkou nejvěrnějších fandů přesto karlovarské ofenzivě úspěšně vzdorovali. V přesilových hrách dokonce mohli dokonce reálně pomýšlet na vedení. Při vyloučení Skladaného musel Mensator předvést všechnu svou mrštnost, aby pochytal Mikulíkovu ránu i množství následných dorážek. Z největších příležitostí domácího mužstva uveďme alespoň Kumstátův typický průnik zakončený nepřesnou bekhendovou střelou, Kristkovu střelu z mezikruží po Skladaného příhře od zadního mantinelu i podobnou situaci se stejným výsledkem v podání dvojice Dej – Hanzlík. Oba celky si tak po 60 minutách zajistily první bod v Tipsport Hockey Cupu. Zasloužený bod navíc nakonec domácím v druhé minutě prodloužení vystřelil Jaroslav Kristek, když bekhendem zamířil přesně k tyči.