Souboj juniorů prvního s posledním vyhrál Třinec

JUN : HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 1:5 (0:0, 0:2, 1:3) Karlovarští junioři sehráli v pátek odpoledne další ze zápasů o umístění na 13. - 18. místě. Utkali se ale s lídrem tabulky a to také bylo znát na průběhu hry a nakonec i na samotném výsledku. Jako jediný z Vlčí smečky dokázal skórovat její kapitán Jiří Janata (na snímku), ani tato branka ale nedokázala zvrátit prohru, a tak tři body bere Třinec.
DHL extraliga juniorů, II. 8, pá 9.3.2018, KV Arena
Oceláři Třinec
1:5
0:0, 0:2, 1:3
Branky a nahrávky: 43. Janata (Tlačil, Bečka) – 31. Peterek (Przybyla, Kofroň), 34. Raška (Kalus, Marguš), 41. Kaukič (Kofroň), 51. Przybyla (Peterek), 60. Najsar (Kaukič, Plitko). Rozhodčí: Petružálek – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 21:52. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
Karlovy Vary: Bednář – Přibyl, Pajk, Brabec, Kala, Vodička – Horký, Tlačil, Salnikov, Pastyřík, Bečka, Hudečka, Janata, Hotěk, Habr, Procházka
Oceláři Třinec: Štěpánek – Hrachovský, Krzak, Radzienciak, Marguš, Adámek, Bartko – Strakoš, Kaukič, Plitko, Mach, Puzoň, Kofroň, Przybyla, Peterek, Raška, Kalus, Papaj, Najsar, Molin

V první třetině se nepodařilo ani jednomu z celků vstřelit gól, i přes to, že obě mužstva měla několik početních výhod. Jako první byl v páté minutě vyloučen Radzienciak za držení, s držením pásma měla však Energie problém a tak se více než polovinu této početní výhody hrálo buďto ve středním anebo obranném pásmu domácích. V 9. minutě přišlo vyloučení na karlovarské straně, Přibyl si jel odpykat své dvě minuty za nedovolené bránění a na ledě se začala odehrávat přesilovka jako z učebnice. Třinec si úspěšně držel pásmo a vyvíjel v něm tlak a zároveň se třineckým hráčům dařilo zastavovat pokusy o vyhození. Minutu po Bečkově vyloučení přišlo po napadení karlovarského hráče a menší bitce vyloučení na obou stranách, z Třince odjel na trestnou lavici Kalus za napadení a hrubost a z Energie to byl Vodička, který si odpykával dvojitý menší trest za hrubost. První třetina tak byla pestrá na vyloučení, ale branku nepřinesla žádnou.

Z druhé dvacetiminutovky dokázali gólově těžit pouze hosté. Chvíli před prvním gólem měl Třinec obrovskou šanci při přečíslení 3 na 2, Plitko dostal nabito přímo před gólmana, Bednář ale na celou situaci viděl a tento pokus zlikvidoval. Až po celkově 30 odehraných minutách se jako první v zápase prosadil Jonáš Peterek, když po několika střelách překonal Bednáře přesnou střelou těsně nad beton. Další třineckou šancí byl Przybylův pokus o střelu z velkého úhlu, když ale jeho hokejka dotkla puku, tak se zlomila a tak tuto šanci zatratila. Jako druhý skóroval v 34. minutě Adam Raška, který po obdržení přihrávky zpoza brány zblízka trefil odkrytou část brány a navýšil tak vedení svého týmu na dva góly. Do kabin před poslední periodou odcházeli hráči za stavu 0:2.

V poslední dvacetiminutovce padly hned čtyři braky, tři třinecké a jediná karlovarská. Už dvanáct sekund po startu poslední třetiny slavili hosté první branku v této části hry, zásluhou Lukáše Kaukiče, ten po úvodním vhazování po přihrávce ujel domácím obráncům a svým blafákem překonal Bednáře. Ve 43. minutě se jako jediný energetik prosadil kapitán karlovarských juniorů Jiří Janata, který v rychlosti namířil a přesně trefil prázdné místo u vzdálenější tyče Loubalovy klece. 51. minuta byla úspěšná pro Dana Przybyla, ten se okamžitě po vhazování přesunul před bránu a puk pěkně zavěsil pod horní tyč. Poslední gól padl pouhých 40 vteřin před koncem utkání. René Najsar po obdržené přihrávce proměnil střelou přesně pod Bednářovu nadzvednutou ruku a definitivně tak potvrdil dominanci v dnešním klání. Třinec tak bere tři body při konečném výsledku 1:5.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): Kvalita dnes byla jednoznačně na straně soupeře. Spousta hráčů z Třince prošla Frýdkem-Místkem, vyzkoušela si první ligu, takže ta konfrontace s naším mužstvem dopadla tak, jak dopadla. My jsme si nějaké šance vypracovali, dlouhodobě je naším problémem je využívat. Na jeden gól bohužel nevyhrajeme.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): Dnes jsme měli špatný vstup do utkání. První třetina nebyla vůbec optimální z naší strany. Ve druhé třetině jsme trochu odskočili a pak jsme začali být lepším týmem. Mrzí mě ten obdržený gól. Když jsme dali na 3:0 jsme přestali hrát a dnes si Loubal zasloužil vychytat nulu. Týmu už jsme poděkovali a jsme rádi, že jsme dnes vyhráli za tři body.