St. dorost: Energetici v derby přetlačili litvínovskou Vervu

St. dorost: HC Energie - HC Verva Litvínov 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
O sobotním poledni odstartovalo v KV Areně podkrušnohorské derby, ve kterém se energetici utkali s hosty z Litvínova. Karlovarští vstoupili do utkání velkým náporem a již po první třetině si odnášeli z ledové plochy jednobrankové vedení. Ve druhém dějství energetici vedení ještě navýšili, ale hosté stačili relativně brzy snížit. Těsné vedení ubránili energetici až do závěrečných vteřin zápasu, kdy potvrdili výhru brankou do prázdné klece. Vítězný gól si připsal Martin Ziegler (na menším snímku) svojí pohotovou dorážkou do svatyně Vervy.
Extraliga staršího dorostu, 8. kolo, so 1.10.2011, KV Arena
Litvínov
3:1
1:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 7. Ziegler (Jirušek, Kodl), 30. Ziegler (Vaněk), 60. Čápek (Gorčík) - 36. Mical (Čeřkovský, Válek). Rozhodčí: Florian. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Karlovy Vary: Fečo (Nguyen-Son) - Rulík, Matyáš, Vaněk, Priškin, Kodl - Rubeš, Csamango (C), Dmitrov, Čápek, Klíma, Gorčík, Jirušek, Ziegler, Hroch.
Litvínov: Soukup (Klečka) - Vostárek, Ernst, Svoboda, Baránek, Fučík, Cvrk, Šesták - Řezníček, Opatrný, Mical, Štěpka, Šimeček, Kuchař, Stříbrný, Kučera, Sýkora, Válek, Ujfaluši, Čeřovský (C).

Domácí do podkrušnohorského derby doslova vlétli a už v prvních sekundách mohl z nadějné pozice skórovat Hroch, který ztroskotal na litvínovském brankáři. I v následujících minutách tahali za delší provaz Karlovarští a zaměstnávali hostujícího Soukupa ze všech možných palebných pozic. Hosté na to reagovali agresivně a Vary si vynutily faul. Hned první nabídnutou přesilovou hru v 6. minutě utkání využil Martin Ziegler ukázkovou ranou od modré až do litvínovské klece – 1:0. Po brance šli však domácí co se útoku týče do útlumu a následné šance litvínovského Šimečka, Válka a Cvrka pořádně vystrašili karlovarské borce. Energie se však mohla spolehnout na výborně chytajícího Feča, který tým v těžkých chvílích podržel. V závěru první třetiny se hosté ještě drali za vyrovnáním, ale domácí dobrým pokrytím středního pásma likvidovali hostující nájezdy.

Ve druhé třetině si domácí hned zkraje zkomplikovali hru vyloučením Čápka. Energetici však oslabení ubránili a opět tlačili na hostující defenzivu. Jako přes kopírák z prvního dějství z toho bylo vyloučení litvínovského Ujfalušiho a následný gól domácích. Ten zařídil v přesilové hře pohotovou reakcí Martin Ziegler a navýšil vedení domácích – 2:0. Tentokrát již ale hosté nenechali soupeře převzít otěže nad rozehranou třetinou a snažili se přitvrdit hru. Karlovarští reagovali agresivněji, což poslalo energetika Rulíka na trestnou lavici. Tuto power play již hosté využili. Ve 36. minutě se prosadil při dorážce Martin Mical - 2:1. V samotném závěru třetiny měli obrovskou příležitost, získat zpět dvougólové vedení, domácí, ovšem více jak minutu dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru se jim využít nepodařilo.

Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí hráči a během prvních několika málo minut zasypali Soukupa sprškou nebezpečných střel. Za všechny jmenujme dva pokusy Csamanga za sebou, který pálil ihned po buly. Následoval sled vyloučení na obou stranách, ale ani jednomu z celků se již nepodařilo nabídnutou početní výhodu zužitkovat ve vstřelený gól. Velmi blízko však byla Verva v 51. minutě, kdy na Feča ujížděla hned dvojice útočníků, ale domácí brankář nebezpečí zažehnal. Zbytek třetiny se již nesl v duchu neutuchajícího dobývání domácí klece litvínovskými nájezdníky. Karlovarští však sebrali zbytky sil a těsné vedení ubránili. V úplném závěru ještě stihl skórovat Bronislav Čápek do odkryté klece a zpečetil tak výhru domácí Energie, která získala v utkání plný tříbodový zisk.

Václav Eismann (HC Energie KV): Po dnešním utkání se nebojím použít spojení „heroický výkon“ hráčů. V podmínkách, v jakých jsme byli a v sestavě, ve které jsme do toho šli asi přenesly papírovou výhodu na stranu soupeře, ale hráči tím nasazením dokázali, že je možné všechno a já před nimi smekám. Absence hráčů je způsobena vysokou marodkou. Máme hráče nemocné a zraněné. Původně jsme soupeře žádali o odložení utkání, ale nebylo nám z jeho strany vyhověno, na což má ovšem soupeř právo. Do utkání jsme se snažili hráče přemotivovat, abychom tento nepříznivý faktor odstranili.