Starší dorost nestačil na Vítkovice

Starší dorost Energie dnes podlehl Vítkovicím, i když po první třetině vedli domácí 2:0. Hned na začátku druhého dějství však brzy inkasovali, v dalším průběhu Vítkovičtí vyrovnali a v poslední minutě druhé třetiny dokonali obrat, který ve třetí části ještě zvýraznili. Utkání bylo pohledné, ovšem domácí nedokázali proměňovat šance ani se vyrovnat s nepříznivým stavem zápasu.
Extraliga staršího dorostu, II.2, so 17.12.2011, KV Arena
Vítkovice
2:5
2:0, 0:3, 0:2
HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 2:5 (2:0, 0:3, 0:2) Branky: 14. Molnár, 17. Csamango (Vaněk) - 22. Tomi (Černín), 34. Česlík (Cabák), 40. Tomi (Ballner, Rimmel), 50. Škutchan (Štencel), 60. Štencel.Rozhodčí: Kostourek - Havelec, Maloušek. Vyloučení: 6:7, navíc Sysala (Vítkovice) 10 min za nesportovní chování. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváků: 50. Střely na branku: 30:31.
Karlovy Vary: Fečo (od 49. min Kutnar) - Červenka, Veverka, Šafář, Vaněk, Michálek, Priškin, Sturma - Molnár, Csamango, Bečka, Zikmund, Rubeš, Gorčík, Petrov, Vrána, Hroch
Vítkovice: Svoboda - Charvát, Štencel, Fajkus, Cabák, Černín, Pop, Rudl - Ballner, Tomi, Churý, Rimmel, Česlík, Škutchan, Kafka, Klapetek, Ollender, Sysala

Hned od úvodu zápasu nenechali energetici nic náhodě a tlačili se do útoku. Nejprve se nedokázali prosadit, chyběla přesnější střelba, ať se jednalo o střelu Vrány nebo obránce Sturmy. Hosté se postupně osmělovali, v osmé minutě se dostali do přečíslení dvou na jednoho, v poslední chvíli jim však odskočil kotouč. Paradoxně se Energie dostala do vedení ve vlastním oslabení, kdy Alexandr Molnár vsítil puk do vítkovické branky. V následné přesilovce domácích se radovali energetici podruhé, kdy prostřelil vítkovického brankáře Štěpán Csamango. Na druhé straně zkoušel pozornost brankáře Feča Jan Štencel, ale bez úspěchu. V oslabení pak znovu zkusil vsítit branku domácí Csamango, ale tentokrát vítkovický gólman odolal. Neproměněné šance pak musely energetiky mrzet.

V druhé třetině nastal velký obrat v zápase, i přes vyrovnaný a pohledný hokej stříleli branky jen Vítkovičtí. Hned na začátku druhého dějství se prosadil hostující Vojtěch Tomi. Hosté vycítili šanci na vyrovnání a přidali na aktivitě. Pak sice v přesilové hře otřel svou ránu o tyč domácí zadák Jakub Veverka, hosté však poté vyrovnali, když vyloučení domácího hráče potrestal agilní Petr Česlík tečí střely spoluhráče Tomáše Cabáka. Poté se sice domácí dostali k několika šancím, zejména únik Šimona Bečky volal po gólu, ale gól v samotném závěru třetiny vstřelili hosté a obrátili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Opět se prosadil se vítkovický Vojtěch Tomi.

Třetí třetina se již ve výkonu domácích nijak nepodobala těm předchozím, energetici působili utlumeně, nedokázali se dostat do tempa ani do výraznějších šancí. Přesilovky sice domácí sehrávali pohledně, ovšem bez efektu a spíše křečovitě. Jak se využívá přesilová hra poté ukázali Vítkovičtí, když se trefil počtvrté Adam Škutchan - čtvrtá branka v domácí síti znamenala i změnu brankáře, Feča nahradil David Kutnar, k vyrovnání to však již nepomohlo. Konečné skóre zápasu pak navýšil při hře bez brankáře vítkovický Jan Štencel.

Pavel Hulva (HC Vítkovice Steel):

Byl to těžký zápas, domácí na nás vlítli s fyzickým hokejem, s čímž jsme měli trochu problémy, ale od druhé třetiny jsme zamíchali sestavou a začali jsme hrát náš hokej a jsme rádi za výsledek.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary):

My jsme odehráli velice dobrou první třetinu, kdy hráči plnili vše, co jsme si před zápasem řekli, byli jsme aktivní a agresívní. Od druhé třetiny jako by hráči na vše zapomněli, aktivitu převzal soupeř a zaslouženě si odváží všechny body.