Starší dorost zdemoloval Rytíře, Kašpar podržel

SDO: HC Energie - Rytíři Kladno 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Karlovarští starší dorostenci prvním domácím utkáním proti Rytířům z Kladna načali extraligovou sezonu. Již po úvodní třetině vedli o dvě branky a tím to zdaleka nekončilo. Ve zbytku zápasu dokázali přidat další čtyři góly. Brankář Kašpar energetiky skvěle podržel a inkasoval až v posledních pěti minutách.
Extraliga staršího dorostu, 1. kolo, pá 8.9.2017, KV Aréna
Kladno
6:1
2:0, 2:0, 2:1
Branky a nahrávky: 5. Prošek, 19. Šťastný, 33. Prošek (Šik), 36. Křemen (Jiskra, Hudečka), 48. Holub (Šik), 52. Záruba (Zavřel, Křemen) – 55. Šmatlák (Kulma). Rozhodčí: Hlinka – Kopáč, Tichý. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 6:0, 6:1.
Karlovy Vary: Kašpar – Bernáth "A", Cankov, Zavřel, Kořán, Tureček, Záruba, Novák – Holub "C", Novotný D., Černý, Hudečka, Prošek, Šik, Karbulka, Jiskra, Zdeněk
Kladno: Jiroušek – Kvapil "A", Zich "A", Volráb, Šmatlák, Flasch – Tržil, Stůj, Hašek, Jelínek Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Frimel, Rendla, Čermák, Filip "C", Neiss

Během první třetiny energetici nebyli tolik akční, i přesto se hostujícím Rytířům prosadit v úvodu nepodařilo. Naopak v páté minutě se do úniku dostal Radek Prošek, který se ujal osamoceného kotouče a střelou z mezikruží poprvé rozvlnil síť kladenské branky. Kašpar od začátku likvidoval vše, co se dalo. V závěru prvního dějství se Karlovarští rozjeli a v devatenácté minutě podruhé zasáhli Jirouškovu bránu. O druhý gól se postaral Patrik Šťastný, jenž se propracoval před Jirouška a poslal kotouč za jeho záda.

Druhé dějství toho přineslo již o trošku více. Kladenští Rytíři nastoupili na led velmi zhurta a od začátku zaměstnávali domácího brankáře a obranu. Situaci jim navíc usnadnilo vyloučení na straně energetiků. Ti však hru v oslabení přečkali bez újmy. Hosté pokračovali v nátlaku, ale stále se jim nedařilo prosadit. Neprůstřelný Kašpar byl velmi pozorný. Ve 33. minutě se těsně po skončení přesilové hry znovu předvedl Radek Prošek.Šik při nátlaku v útočném pásmu vystřelil na branku, kladenský brankář střelu vyrazil přímo na jeho hůl a Energie vedla tříbrankovým rozdílem. Netrvalo dlouho a padla další branka domácích. Při skrumáži před Jirouškem se nejlépe zorientoval Adam Křemen, jenž prostřelil kladenského brankáře. Poslední minuty druhé třetiny patřili spíše hostujícímu týmu, avšak ani přes dvě další přesilové hry na brankáře domácích nestačili.

Závěrečná perioda byla doslova energická. Zpočátku byli na kotouči opět viditelnější Kladenští, ale po prvních pěti minutách se do toho domácí znovu obuli. Během 48. minuty padla další branka Karlových Varů. V obraném pásmu Kladenských po pěkné svižné kombinaci úspěšně zakončil kapitán David Holub. Karlovarští byli opravdu jako z řetězu utržení. V 52. minutě po návratu hostů do plného počtu se podařilo domácím přečíslení. Zavřel vystřelil, jeho střela se odrazila od betonu Jirouška na hůl Richarda Záruby, kterému se již bez větších problému podařilo Jirouška překonat. V 55. minutě se před Kašparem nahromadilo několik kladenských hráčů a znemožnilo mu tak výhled na hru, čehož využil Patrik Šmatlák.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Myslím si, že utkání na naší stranu nasměrovalo to, že jsme se dostali do vedení, protože tím jsme ze sebe setřásli tu počáteční nervozitu, která je se startem soutěže spojená. Mužstvo poctivě pracovalo poté, co jsme se dostali do vedení. Dle mého názoru za tu poctivou a organizovanou hru jsme si vítězství zasloužili.

David Čermák (Rytíři Kladno): Já si myslím, že dnes zcela zaslouženě vyhrály Karlovy Vary. My jsme neměli špatný začátek, vstup do hry, ale od doby co Karlovarští vstřelili první branku, byli lepší a zaslouženě vyhráli.